Apple випустила свої перші інструменти Apple Intelligence та представила нові Mac, оптимізовані для роботи зі штучним інтелектом. Однак, незважаючи на весь ажіотаж навколо ШІ, технологія має очевидні обмеження щодо «інтелекту». Одне з таких обмежень було підкреслено в нещодавньому експерименті, проведеному дослідницькою командою Apple в галузі ШІ.
Минулого місяця команда дослідників Apple опублікувала нову наукову працю, присвячену ключовому обмеженню штучного інтелекту. У статті розглядається, як сучасні ШІ-моделі справляються із простими арифметичними завданнями, які зазвичай вирішують школярі.
Майкл Хільцик у своїй статті для The Los Angeles Times наводить приклад такого завдання:
«Спробуйте вирішити це арифметичне завдання:
Олівер збирає 44 ківі у п’ятницю. Потім він збирає 58 ківі у суботу. У неділю він збирає вдвічі більше ківі, ніж у п’ятницю, але п’ять із них були трохи меншими від середнього розміру. Скільки ківі в Олівера?
Якщо ви відповіли «190», ви справилися так само добре, як середній школяр, правильно вирішивши завдання. Розрахунок простий: п’ятничні 44 плюс суботні 58 плюс недільні 88 (44 помножені на 2) дають 190.
Проте понад 20 сучасних моделей штучного інтелекту, протестованих дослідницькою командою Apple, не змогли дати правильної відповіді. ШІ-боти постійно помилялися у вирішенні цього досить простого завдання.
У дослідницькій роботі Apple зазначається, що навіть найпросунутіші моделі випробували «катастрофічне падіння продуктивності» при спробі відповісти на прості математичні завдання, особливо коли в них були нерелевантні дані. У цьому прикладі згадка про те, що «п’ять із них були трохи меншими за середній розмір» є зайвою інформацією, яку школярі зазвичай ігнорують, а ШІ сприймає буквально.
Це ставить під сумнів поточні можливості штучного інтелекту та його здатність до логічного міркування. У статті робиться висновок, що сучасні ШІ моделі не здатні до справжнього логічного мислення.
Незважаючи на те, що багато хто може припустити, що подібні проблеми легко виправити шляхом збільшення обсягів даних, покращення моделей або підвищення обчислювальних потужностей, команда Apple з цим не погоджується.
«Чи може масштабування даних, моделей чи обчислень фундаментально це вирішити? Ми так не думаємо. – Заявляють дослідники.
Зрештою, мета дослідження Apple не в тому, щоб знизити ентузіазм щодо можливостей ШІ, а в тому, щоб внести частку здорового глузду та застерегти від надмірної довіри до «інтелекту»… штучного інтелекту.
ШІ може виконувати деякі завдання так, ніби він надзвичайно розумний, але у багатьох відношеннях цей «інтелект» не відповідає нашим очікуванням.
Apple планує випустити iPad 11 базового сегмента навесні, а на пристроях, які поставлятимуться, буде попередньо…
Новообраний президент США Дональд Трамп висловив намір дозволити TikTok продовжити свою діяльність у країні. За…
Згідно з інформацією, яку опублікував французький блог iPhoneSoft, Apple не планує припиняти підтримку старих моделей…
Месенджер Telegram уперше за три роки з моменту появи Premium підписки став прибутковим. Про це…
Американський бізнесмен і мільярдер Ілон Маск вважає, що штучний інтелект (ШІ) перевершить інтелект усіх людей…
На YouTube-каналі Nothing нещодавно вийшло нове відео, в якому Люсі Берлі, дизайнерка компанії, розповіла про…