Categories: Смартфони

Google додала в усі смартфони Android приголомшливу функцію

Share
Час читання: 2 хв.

Операційна система Android – це свого роду конструктор, тому як змінювати її вихідний код можуть всі бажаючі і без будь-яких обмежень. Виробники телефонів, на кшталт Huawei, Xiaomi і Meizu, активно цим користуються, створюючи на базі ядра ОС від Google свої власні прошивки – EMUI, MIUI і Flyme відповідно. Як стало відомо сьогодні, 3 червня 2018 року, «пошуковий гігант» додав в усі смартфони на Android приголомшливу функцію, яка представляє з себе новий спосіб розблокування.

Досліджуючи код платформи Android Open Source Project розробникам вдалося з’ясувати, що буквально днями співробітники Google додали в операційну систему підтримку приголомшливою функції, завдяки якій у власників всіх телефонів з’явиться можливість використовувати альтернативний варіант підтвердження особи для розблокування телефону, або, наприклад, оплати якогось товару через платіжну систему Google Play. Йдеться про програмний сканер особи.

Зараз у багатьох телефонах вже є система під назвою Face Unlock. Вона одночасно сканує 200 точок на обличчі користувача, після чого, при збігу більшості, розблокує доступ до вмісту телефону. Проблема в тому, що кожному виробнику доводиться самому забезпечувати підтримку такого способу захисту, тому як його централізованої підтримки в Android немає, але вона з’явилася – співробітники Google додали її до початкового коду ОС.

За рахунок такого нововведення виробникам телефонів будь-яких моделей і брендів більше не доведеться самим забезпечити підтримку Face Unlock. Дана технологія «з коробки» буде зустрічатися навіть на всіх бюджетних смартфонах. Головна умова в тому, щоб вони були оновлені до Android P, або ж працювали на ній прямо «з коробки». Подібне нововведення також дозволить творцям кастомних прошивок реалізувати підтримку даної функції, зробити чого поки що їм не вдається через складність роботи функції.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    AirPods стали основним джерелом рекордного прибутку для Apple

    Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…

    23.12.2024

    Android 16 обіцяє революцію в керуванні повідомленнями

    Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…

    23.12.2024

    Новий iPad з iPadOS 18.3 з’явиться навесні 2025 року

    Apple планує випустити iPad 11 базового сегмента навесні, а на пристроях, які поставлятимуться, буде попередньо…

    23.12.2024

    Трамп вирішив врятувати TikTok від блокування у США

    Новообраний президент США Дональд Трамп висловив намір дозволити TikTok продовжити свою діяльність у країні. За…

    23.12.2024

    Старі iPhone отримають урізану версію ШІ в iOS 19

    Згідно з інформацією, яку опублікував французький блог iPhoneSoft, Apple не планує припиняти підтримку старих моделей…

    23.12.2024

    Павло Дуров заявив, що Telegram вперше став прибутковим

    Месенджер Telegram уперше за три роки з моменту появи Premium підписки став прибутковим. Про це…

    23.12.2024