Недавно Google випустила бета-версію Android 15 Beta 3, яка натякає на нові функції та покращення. Серед них – нова функція Adaptive Timeout і краще організовані налаштування. Здається, Google також готується випустити окрему сторінку для діагностики пристрою.
Після дослідження останньої версії Android 15 Beta 3 виявлено новий пункт в налаштуваннях під назвою “Device diagnostics” (Діагностика пристрою). Цей пункт знаходиться в розділі Налаштування > Система і дозволяє користувачам вручну запускати тести і моніторити стан внутрішніх компонентів свого телефону.
На сторінці діагностики пристрою доступні дві основні опції: “Component health” (Стан компонентів) і “Evaluation mode” (Режим оцінки). Опція “Component health” дозволяє користувачам вручну перевіряти і моніторити стан батареї та пам’яті. У той час як “Evaluation mode” дозволяє одному пристрою оцінювати продуктивність іншого.
На сторінці стану компонента ви можете виконати тест дисплея, де послідовність різнокольорових екранів допоможе вам візуально перевірити наявність будь-яких дефектів екрана. Крім того, є сенсорний тест, який показує, як червоний екран стає білим, коли ви проводите по ньому пальцем, чітко вказуючи на будь-які проблеми з сенсорним введенням.
На екрані “Component health” ви також можете моніторити батарею і чіп пам’яті вашого телефону. На сторінці статусу батареї ви бачите залишкову ємність у відсотках від оригінальної ємності, а також дату виготовлення батареї, першу дату використання і кількість циклів зарядки. Сторінка статусу пам’яті показує залишковий термін служби і загальну ємність пам’яті вашого телефону.
У режимі оцінки вам потрібно інший пристрій для перевірки того, який ви оцінюєте. Протягом цього процесу оцінюваний пристрій генерує QR-код, який інший пристрій сканує. Це запускає набір тестів, включаючи тест екрану і тест на дотик. Після завершення тестів ви отримуєте звіт з можливістю перегляду будь-яких проблем з оцінюваним пристроєм.
Samsung і Google тепер пропонують оновлення протягом до 7 років, що дозволяє тримати свій телефон у вживанні довше – досить круто, чи не так? Але що робити, якщо ваш телефон зламається до цього терміну? Важливо знати, що ви можете зробити. Деякі проблеми можуть вимагати професіонального ремонту, але є такі, на які ви можете самі перевірити, що заощадить вам час і гроші. Нова сторінка “Device diagnostics” в Android 15 – великий крок у цьому напрямку.