Смартфони

Android 15 Beta 3: Нові вдосконалення для автономності, безпеки та конфіденційності

Share
Час читання: 2 хв.

Поява третьої бета-версії Android 15 позначила наступну стадію розвитку мобільної ОС, оскільки вона отримала статус Platform Stability. Це означає, що API для розробників і пов’язана з додатками поведінка платформи залишаються незмінними, і програмні продукти, орієнтовані на Android 15, можуть вже випускатися в Google Play.

Третя бета-версія Android 15 принесла ряд нововведень. Покращені можливості роботи з медіаданими і ІІ, підтримка нестандартних формфакторів пристроїв, підвищення ефективності акумуляторів і стабільності додатків, а також покращення конфіденційності і безпеки для користувачів стали доступними для різних лінійок пристроїв.

При вході в облікові записи до оптимізованих для Android 15 додатків головним способом авторизації стали ключі доступу з захистом через біометрію або код блокування. У разі відхилення такого заходу безпеки система пропонує альтернативні варіанти входу, які можна вибрати через системну клавіатуру або списки в полях введення облікових даних. Розробники сторонніх додатків тепер можуть використовувати системний механізм аутентифікації для цих цілей.

Компонент Android WebView втратив підтримку WebSQL – параметри setDatabaseEnabled і getDatabaseEnabled вважаються застарілими. Раніше технологію WebSQL було видалено з Chrome, тепер вона перестане працювати в Android WebView. Протягом найближчих 12 місяців ці методи будуть деактивовані у всіх версіях Android.

Google також закликала розробників звернути увагу на кілька важливих технічних нововведень Android 15. Зокрема, змінилася поведінка стану пакета FLAG_STOPPED: програми зберігають статус зупинених доти, доки користувач їх не запустить або не здійснить з ними опосередковану взаємодію. Система також отримала підтримку сторінок пам’яті розміром 16 кбайт – якщо при розробці програми використовувалися інструменти Android Native Development Kit (NDK), які відкривають доступ до фізичних компонентів пристрою, такі програми доведеться перекомпілювати з урахуванням підтримки сторінок розміром 16 кбайт. В Android 15 з’явилася функція “Особистий простір” (Private Space) – простір на пристрої, в якому можна під додатковим рівнем автентифікації зберігати конфіденційні програми.

Список пристроїв, на які можна встановити Android 15, доступний на окремій сторінці. В якості альтернативи можна завантажити 64-бітові образи системи та запустити їх через емулятор в Android Studio.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Android
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024

    В OpenAI запропонували владі США та їхнім союзникам об’єднатися для протистояння Китаю у сфері ШІ

    Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…

    14.11.2024