Смартфони

Android 15 Beta 3: Нові вдосконалення для автономності, безпеки та конфіденційності

Share
Час читання: 2 хв.

Поява третьої бета-версії Android 15 позначила наступну стадію розвитку мобільної ОС, оскільки вона отримала статус Platform Stability. Це означає, що API для розробників і пов’язана з додатками поведінка платформи залишаються незмінними, і програмні продукти, орієнтовані на Android 15, можуть вже випускатися в Google Play.

Третя бета-версія Android 15 принесла ряд нововведень. Покращені можливості роботи з медіаданими і ІІ, підтримка нестандартних формфакторів пристроїв, підвищення ефективності акумуляторів і стабільності додатків, а також покращення конфіденційності і безпеки для користувачів стали доступними для різних лінійок пристроїв.

При вході в облікові записи до оптимізованих для Android 15 додатків головним способом авторизації стали ключі доступу з захистом через біометрію або код блокування. У разі відхилення такого заходу безпеки система пропонує альтернативні варіанти входу, які можна вибрати через системну клавіатуру або списки в полях введення облікових даних. Розробники сторонніх додатків тепер можуть використовувати системний механізм аутентифікації для цих цілей.

Компонент Android WebView втратив підтримку WebSQL – параметри setDatabaseEnabled і getDatabaseEnabled вважаються застарілими. Раніше технологію WebSQL було видалено з Chrome, тепер вона перестане працювати в Android WebView. Протягом найближчих 12 місяців ці методи будуть деактивовані у всіх версіях Android.

Google також закликала розробників звернути увагу на кілька важливих технічних нововведень Android 15. Зокрема, змінилася поведінка стану пакета FLAG_STOPPED: програми зберігають статус зупинених доти, доки користувач їх не запустить або не здійснить з ними опосередковану взаємодію. Система також отримала підтримку сторінок пам’яті розміром 16 кбайт – якщо при розробці програми використовувалися інструменти Android Native Development Kit (NDK), які відкривають доступ до фізичних компонентів пристрою, такі програми доведеться перекомпілювати з урахуванням підтримки сторінок розміром 16 кбайт. В Android 15 з’явилася функція “Особистий простір” (Private Space) – простір на пристрої, в якому можна під додатковим рівнем автентифікації зберігати конфіденційні програми.

Список пристроїв, на які можна встановити Android 15, доступний на окремій сторінці. В якості альтернативи можна завантажити 64-бітові образи системи та запустити їх через емулятор в Android Studio.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Android
  • Останні записи

    Три місця, де не можна залишати флешку, щоб уникнути її поломки

    USB-флеш-накопичувачі користуються величезною популярністю серед власників комп'ютерів, і це не дивно, адже такі пристрої дуже…

    28.06.2024

    “Vodafone” готує важливе нововведення для своїх абонентів

    Компанія «Vodafone» готується до важливих змін, які вплинуть на багатьох абонентів. Ці зміни пов’язані з…

    28.06.2024

    Нове оновлення вбиває комп’ютери з Windows 11

    Компанія Microsoft випустила нове оновлення для операційної системи Windows 11, яке виявилося проблемним. Якщо ви…

    28.06.2024

    Нова watchOS 11 припиняє підтримку рекордної кількості моделей Apple Watch

    Важливою новиною є те, що компанія Apple готується до випуску нової версії своєї операційної системи…

    28.06.2024

    “Дія” отримала нові функції: керування медичними даними тепер онлайн

    Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про розширення функціоналу мобільного додатку "Дія", що надасть громадянам доступ…

    28.06.2024

    Windows 10 отримає ще п’ять років підтримки та оновлень

    Компанія Acros Security, яка розробила сервіс мікропатчів 0Patch для підвищення безпеки програмного забезпечення, повідомила гарну…

    28.06.2024