Конференція Apple WWDC стартує через 1 тиждень. Головна тема заходу для розробників-оновлення операційної системи компанії. iOS18 приносить багато цікавих нововведень, від редизайну програмного забезпечення до розумнішої Siri. Основні чутки про майбутні зміни такі:
Інформацією про оновлення активно ділиться журналіст Bloomberg Марк Гурман. За його словами, у системі перероблять зовнішній вигляд центру управління та багатьох штатних додатків. Так, в утиліті «Налаштування» структуру параметрів реорганізують, щоб стало легше орієнтуватися. Пошук теж покращать. “Калькулятор” з’явиться на iPadOS 18, обзаведеться бічною панеллю з недавніми обчисленнями, зручнішим конвертером і синхронізацією з “Нотатками”. Останні зможуть відображати складні математичні записи та рівняння.
“Календар” навчать взаємодіяти з “Нагадуваннями”, що дозволить вносити їх у розклад безпосередньо з планувальника. У Messages запровадять підтримку універсального протоколу RCS. Він привнесе безшовний обмін фото та відео високої якості з Android-користувачами, покращені групові чати та інші бонуси. Зрештою, в інструменті Freeform дебютують сцени, що дозволяють виділяти певні ділянки малюнків на дошці для роботи з ними.
Ключовими у системі стануть нейромережні фішки. Запрацюють вони у більшості фірмових програм. У Apple Music, наприклад, запровадять автоматичне складання плейлистів. В офісному софті iWork (Keynote, Pages та Numbers) ШІ запропонує варіанти доповнення речень, що прискорить написання текстів, а також згенерує слайди для презентацій. Розумне автозаповнення впровадять для повідомлень у Messages та листів у поштовому клієнті. До того ж повідомляється про можливість створювати унікальні емодзи відповідно до контексту листування.
У браузері Safari новий помічник Browsing Assistant резюмуватиме вміст веб-сторінок. У програмі “Фото” вдасться видаляти непотрібні об’єкти зі знімків за рахунок функції Clean Up (аналогу Magic Eraser від Google), а також генерувати картинки. Додадуть і опції транскрибування голосових нотаток, узагальнення записів та суміщення різних типів контенту (зображень, аудіо, тексту) в одній нотатці. Пошук Spotlight стане розумнішим і швидшим. ШІ-можливості очікуються і в утилітах Fitness та Health, але деталі поки що невідомі.
Більшість нескладних обчислень буде виконуватися на пристрої, а ось ресурсомісткі завдання здатні оброблятися вже в хмарі. Очікується, що всі ШІ-нововведення дебютують лише на гаджетах з чіпами A17 Pro та новішими, тобто починаючи з iPhone 15 Pro та Pro Max. Справа в актуальності нейронного модуля, хоча частково рішення пов’язують і з маркетинговою сегментацією моделей.
Генеративним штучним інтелектом оснастять і Siri. За рахунок локальної мовної моделі помічник почне видавати більш осмислені і природні відповіді. Розширять взаємодію з системою, контактами, подіями у календарі та іншими даними; у відповідях краще враховуватиметься місце розташування власника. Асистент зможе надавати зведення всіх нещодавніх повідомлень та повідомлень. Siri дозволить швидко вносити голосові нотатки з подальшим транскрибуванням, а також керувати контентом на різних пристроях (наприклад, регулювати відтворення відео на Apple TV з годинника Apple Watch).
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…