Categories: Смартфони

6 недорогих смартфонів з Google Pay

Share
Час читання: 5 хв.

Безконтактна оплата за допомогою смартфонів з NFC і банківських гаманців або Google Pay встигла вкоренитися в трьох міських видах транспорту Києва і потроху проникає в регіони. Днями відбувся запуск безконтактної оплати в трамваях Львова, про таку можливість замислюються (або перебувають у стані впровадження) й інші міста країни. Якщо у вас ще немає смартфона з такою можливістю, і ви подумуєте про недорогий апгрейде ця добірка для вас.

НВ підібрало 6 привабливих, на наш погляд, недорогих моделей з ціною до 7 000 грн. NFC у недорогій техніці ігнорують такі популярні в нижньому і середньому сегменті виробники, як Xiaomi і Meizu, тому в цій підбірці не буде їх засилля, що стало звичним для бюджетних пристроїв. Традиційно в добірку потрапили моделі не старше минулого року і з більш-менш свіжою начинкою і підтримкою 4G.

Бюджетно: Blackview BV6000s Red

Але, як ми вже раніше писали, це найпривабливіша, на наш погляд, з найдешевших моделей з NFC. Тут всього 2 ГБ ОЗУ і дисплей зі скромною діагоналлю 4,7 дюймів, зате це все коштує недорого, упаковано в захищений корпус і забезпечено великою батарейкою (4 500 мА-г). З таким можна у вогонь, воду, мідні труби і в інтернет на дві доби. Головне під танки не кидатися і горіхи дисплеєм вниз не колоти – екран із захисним склом Gorilla 3 таких геройств не оцінить. А в піщану бурю і на підводне полювання можна – корпус захищений за стандартом IP68.

Ціна: 4 000 грн.

Красиво: Huawei P10 Lite

Я не можу пояснити свою любов до дизайну Lite-версій P-серії Huawei. Начебто з флагманами у них нічого спільного, але як бачиш на прилавку магазину, так і тягнешся до нього. Huawei P20 Lite за мало грошей поки що не купити, а от торішню модель можна. Тут 3 ГБ ОЗУ, корпус божевільного блакитного кольору, поки ще одинарна камера і 5,2-дюймовий FullHD-дисплей. За свої гроші – не межа мрій за «залізом», але якщо хочеться чогось красивого і ірраціонального, то це саме той варіант.

Усередині стоїть процесор HiSilicon Kirin 658 (в минулому році був середнячком у виконанні Huawei), основна камера 12-мегапіксельна, виробник заявляє, що вона прекрасно знімає в умовах слабкого освітлення, найімовірніше на тлі конкурентів це дійсно так, Huawei здорово просунулися у фотозйомці за останні декілька років. Фронталка – 8 МП, і в цьому виробник теж зазвичай молодець. Є датчик відбитків пальців. Дисплей прикритий «захисним подвійним 2.5D-склом». Акумулятор – 3 000 мА-г. Швидка зарядка присутня, як і підтримка 5 ГГц Wi-Fi.

Ціна: 7 000 грн.

Автономно (і без істотних компромісів): Motorola Moto E4 Plus

Motorola Moto E4 Plus вийшов у світ в липні минулого року. Смартфон оснащується 5,5-дюймовим IPS-дисплеєм (ні, ще не «безрамковим») з HD роздільною здатністю, 3 ГБ оперативної пам’яті і основною камерою на 13 МП. З цих цифр можна зрозуміти, що якістю екрану пристрій не балує (око буде «чіплятися» за пікселі при їх щільності 267 точок на дюйм), зате хизується розмірами, та й зайвої продуктивності у Mediatek MT6737 не зажадає. Останній зірок з неба не хапає як у частині енергоефективності, так і у частині продуктивності. Це гарне рішення для пристроїв такої цінової категорії.

Але головна характеристика цієї моделі – акумулятор 5 000 мА-г. Працювати буде більше двох днів. Якщо, звичайно, не будете насідати на іграшки.

Смартфон закутий в алюмінієвий корпус, дисплей прикриває скло Gorilla третього покоління. Ну і куди ж без датчика відбитків пальців.

Ціна: 5 500 грн.

Сучасно: Huawei P Smart

Коли зовнішність – не головне, але насправді трішечки головне, тобто на красу плювати, але душа просить виділитися, можна звернути увагу на Huawei P Smart. Тут і дві камери (13 + 2 МП), і безрамковий дисплей з роздільною здатністю FullHD+. Вирізу в дусі iPhone X немає, але вже повірте досвіду НВ, це і на благо як мінімум доти, доки немає підтримки цієї опції на рівні Android.

Корпус металевий, дисплей великий (5,65 дюйма), акумулятор… як акумулятор 3 000 мА-г, але в парі з процесором HiSilicon Kirin 659 (виконаний за техпроцесом 16 нм) працює свій день. На місці датчик відбитків пальців, 3,5 аудіовихід при ньому (в пристроях середньої цінової категорії Huawei його поки що не позбувається).

Ціна: 7 000 грн.

Ностальгічно: Nokia 5

У кожного є право на ностальгію, навіть якщо ти китайський виробник смартфонів без жодного відношення до бренду. HMD Global в минулому році випустив на ринок досить широку лінійку пристроїв Nokia, яку багато в чому розкритикували за співвідношення ціна/якість (особливо якість камери), але все одно більш-менш купували ( 1% ринку за підсумками року !).

Nokia 5 була представлена ​​в лютому минулого року, на ринок вийшла в липні. Доступна в двох версіях – з 2 і 3 ГБ оперативної пам’яті з ціною трохи більше 4 700 та 5 700 відповідно. Екран простий – HD роздільна здатність, 5,2 дюйма, IPS, але є поляризаційний шар. Акумулятор – 3 000 мА-г, процесор Qualcomm Snapdragon 430. Процесор за продуктивністю зірок не хапає, це среднячок ближче до бюджетників, але якщо вам не в «головну гонку світу», то зійде. 13-мегапіксельна камера пристрою не здобула прихильності у авторів оглядів. Але якщо закрити очі на це і розуміти, що частина грошей піде «за легендарну Nokia», то можна брати. Тим більше що дизайн у смартфона непоганий, є датчик відбитків пальців і алюмінієвий корпус.

Ціна 4 700 та 5 700.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    У США показали новітні морські дрони Tsunami з рекордною вантажопідйомністю

    Американська корпорація Textron Systems анонсувала випуск багатоцільових автономних надводних суден Tsunami, створених на замовлення Міністерства…

    16.01.2025

    Android 16 отримає одну з найкращих функцій OxygenOS

    Фахівці ресурсу Android Authority в Android 16 версії DP2 виявили підказки, що вказують на нову…

    16.01.2025

    Google Chrome працює над інструментом для блокування спливаючої реклами

    Google Chrome тестує нову функцію, яка має зробити набридливі спливаючі вікна з запитами доступу до…

    16.01.2025

    Samsung закликає користувачів Galaxy S21 встановити нове оновлення ПЗ

    Компанія Samsung випустила січневий патч безпеки для флагманських смартфонів серії Galaxy S21, що вийшли 2021…

    16.01.2025

    Новий iPhone SE 2025 отримав дизайн, схожий на моделі Apple 2009 року

    Інсайдер Соні Діксон (@SonnyDickson) опублікував у соцмережі X фотографії макетів iPhone SE четвертого покоління. Модель…

    16.01.2025

    Суперінтелект уже близько: голова OpenAI зробив сенсаційну заяву

    Сем Альтман, глава OpenAI, поділився своїми амбітними прогнозами щодо майбутнього штучного інтелекту в своєму дописі…

    16.01.2025