Смартфони

Навіщо оновлювати програмне забезпечення на смартфоні і як часто це варто робити

Share
Час читання: < 1 хв.

Деякі люди ігнорують повідомлення про вихід нової версії програмного забезпечення. А даремно. Давайте розберемося, навіщо оновлювати операційну систему (ОС) смартфона та як це допомагає йому працювати краще.

Навіщо оновлювати програмне забезпечення на смартфоні

Коли операційна система застаріває, смартфон починає підгальмовувати. Вся справа в сумісності з програмами: кожні кілька тижнів виходять оновлення софту, а пристрою стає складніше підтримувати їх на старій версії програмного забезпечення. Наприклад, якщо андроїд випустили п’ять років тому, на ньому можуть не працювати анімовані емодзі з Телеграма: стара ОС просто не підтримує функцію.

Як допоможе оновлення ПЗ

  • Захистить від кіберзагроз. Помилки у роботі операційної системи створюють загрозу витоку інформації з додатків банків та месенджерів. Коли на пристрої встановлено актуальну версію ПЗ, шахраям складніше отримати доступ до персональних даних.
  • Продовжить час автономної роботи. Оновлені програми на актуальній версії ОС працюють коректно та не створюють надмірне навантаження на процесор та акумулятор. У результаті вам не потрібно заряджати смартфон кожні 3-4 години.
  • Збільшить продуктивність. ПЗ варто оновлювати, щоб підтримувати мультизадачність пристрою та продовжувати одночасно грати, слухати музику та відповідати на повідомлення у месенджерах.
  • Забезпечить підтримку програм. Програми та браузери регулярно оновлюються. Якщо не актуалізувати ОС смартфона, пристрій може відкрити деякі сайти. Прикро, якщо не встигнете купити квиток на поїзд через те, що телефон не підтримує нову версію програми.

Як часто варто оновлювати ПЗ

Щоб користуватися смартфоном кілька років, важливо регулярно оновлювати операційну систему – краще кожного разу, коли бачите повідомлення про вихід нової версії. Так пристрій зможе підтримувати актуальні фічі.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024

    В OpenAI запропонували владі США та їхнім союзникам об’єднатися для протистояння Китаю у сфері ШІ

    Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…

    14.11.2024