Android 15 – основні фішки весняного оновлення

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

Операційна система має оновлюватися. Інакше пристрої, які працюють, перестають відповідати вимогам користувачів. Разом із апдейтами «прилітають» різні патчі, а також нові та цікаві нативні можливості. І ви комплексі це означає, що пристрій користувача стає безпечнішим, швидшим і пропонує включений в OS функціонал, який раніше міг бути реалізований тільки за допомогою сторонньої програми.

Реклама

Google оновлює Android щороку. Нова версія системи – Android 15 – буде представлена ​​в середині наступного місяця на івенті Google I/O 2024. Але в мережі вже сформувалася певна думка про те, чого чекати від майбутнього апдейту.

Впізнаваність

Зрозуміло, що без нового імені не обійтись. Як і всі попередні релізи Android, «пляма» отримає свій десерт як назву. А це означає, що власники смартфонів лінійки Pixel, які традиційно отримують свіжу версію OS першими, зможуть «спробувати» Vanilla Ice Cream у другій половині 2024 року.

Нативна підтримка супутникового зв’язку

Повідомлення про можливості деяких Android девайсів в екстрених випадках працювати без мережі з деякого часу вже перестали дивувати користувачів. До хорошого звикають швидко, і якщо раніше лише наявність дорогого супутникового телефону гарантувало мандрівникам своєчасну допомогу в критичних ситуаціях, то починаючи з Android 15 Google пропонує нативну «залізну» підтримку для всіх виробників смартфонів цієї популярної OS. Зазначимо, що йдеться не про надання Android смартфонам повноцінного функціоналу супутникових комунікаторів з підтримкою голосових дзвінків, як це реалізовано, скажімо, у Huawei Mate 60 Pro, а скоріше можливості звернутися в екстрену службу в умовах, коли стільникова мережа впала і просто відсутня , вже запропонованої свіжими «яблуками» iPhone 14 та iPhone 15.

Веб-камера

Програм, які допомагають перетворити Android смартфон на веб камеру, досить багато. Попит на такий функціонал є, і хлопці з Google, щоправда, з деяким запізненням, характерним для таких великих компаній, але все ж таки вирішили запропонувати своїм користувачам нативну підтримку системи. Все, що потрібно користувачеві для того, щоб включитися в спілкування по мережі, це гаджет на Android 15 і Windows PC.

І я вже чую, як ви ставите як мінімум ось ці два питання:

  • А що, Android 14 такої функції не мав?

Була, але якість картинки розчаровувала користувачів Pixel смартфонів. І Vanilla Ice Cream покликана виправити цей неприємний недолік.

  • А навіщо ці, висловлюючись олдскульною мовою, «танці з бубном», якщо сам Android смартфон чудово справляється з відеодзвінками?

Еее… ось не знаю, для мене, якщо чесно, це загадка, хіба що необхідність у такому рішенні виникає, коли корпоративні вимоги зобов’язують користувача працювати з певним софтом для участі у робочих нарадах. Хоча знову ж таки не в курсі чи працюватиме якась Microsoft Teams з Android смартфоном як зовнішній «вебки»? Напишіть у коментарях, якщо є міркування щодо «сабжу».

Оптимізація під новий форм-фактор

Не такий уже й новий, звісно. Проте складні смартфони почали масово випускатися різними OEM не так щоб дуже давно. OS краще підтримуватиме роботу софту на такого роду девайсах, зокрема, статус програми, закритої на основному екрані, залишатиметься на зовнішньому інформаційному дисплеї. Також буде представлений новий таскбар, адресований складним гаджетам із великим основним дисплеєм. Виглядатиме він приземного так, як на Samsung Galaxy Z Fold5.

Нові можливості управління камерою

Смартфон є мультимедійним пристроєм, який пропонує користувачеві як споживати контент, так і створювати його. Хороша камера вже давно стала відмінним атрибутом флагманських гаджетів Android. «Пляшка» обіцяє покращити нативну мультимедійну підтримку для «фотографів» і любителів знімати відео сюжети. В Android 15 з’являться такі нативні нові інструменти як контроль яскравості спалаху, збільшення яскравості превью, а також поліпшення зйомки в умовах недостатнього освітлення.

Тільки частина екрану

Поділитись зображенням на дисплеї Android дозволяє вже досить давно. Але що, якщо ви не хочете показувати весь екран пристрою? «Плята» запропонує користувачеві вибрати частину екрана, якою він хоче поділитися з співрозмовником. Це може бути, наприклад, тільки одне вікно системи або програми.

Контроль над повідомленнями

Користувач, який знаходиться в постійному віртуальному контакті з іншими користувачами, отримає низку додаткових інструментів для контролю за повідомленнями, що дозволяють знизити обсяг повідомлень, що надходять, і пушкою, а також детальніше кастомізувати їх. Крім того, система стане більш розбірливою та безпечною. Android 15 ховати конфіденційну інформацію, що надійшла у повідомленні, не розкриваючи її деталей на дисплеї пристрою користувача (одноразові паролі тощо)

Регулювання рівня звуку

Android 15 представить нову панель Правда, швидше за все, скористатися її зручностями зможуть лише користувачі, які використовують варіант системи. Такими словами, для на пристроях з OneUI або OxygenOS це оновлення може просто бути відсутнім. Основна ідея нової панелі – реалізація більш детального регулювання звуку та встановлення звукових пресетів окремо для кожної мультимедійної програми.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Митник Михайло
Митник Михайлоhttp://itechua.com/
Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: