У світі з’явилася нова операційна система, здатна «вбити» Android і iOS

1
9720

Якщо зараз прийти в будь-який магазин, то абсолютно всі сенсорні смартфони будуть працювати на базі однієї з двох операційних систем – Android або iOS. Це означає, що у покупців фактично зовсім немає вибору. Раніше придбати можна було мобільні пристрої на Windows 10 Mobile, проте вони так і не зуміли закріпитися на ринку, зайнявши хоча б 5% від його загальної частини. Втім, за останній рік в світі з’явилася нова операційна система, здатна одного разу «вбити» своїх конкурентів, а називається вона KaiOS.

За офіційними даними від індійських магазинів, операційна система KaiOS вже обійшла iOS, встановлену на iPhone, за популярністю в Індії. Зараз під її управлінням працює 15% мобільних пристроїв на ринку, тобто майже кожен п’ятий телефон. Якщо так піде і далі, то вже зовсім скоро дана ОС зможе скласти конкуренцію Android, що ще кілька років тому здавалося неможливим в найближче десятиліття.

Операційна система KaiOS була створена кілька років тому, а її основою послужив вихідний код Firefox OS, на якій компанія Mozilla свого часу поставила хрест. Нова ОС встановлюється на кнопкові телефони, але при цьому дозволяє забезпечити в них підтримку новітніх технологій і компонентів, в тому числі Wi-Fi, Bluetooth і навіть мережі 4G з голосовим зв’язком VoLTE. З недавніх пір вона навіть підтримує сторонни додатки, на зразок WhatsApp і Twitter.

Величезну популярність KaiOS набирає за рахунок того, що смартфони під її управлінням коштують менше $ 100, завдяки чому дозволити собі подібні телефони можуть всі бажаючі. Експерти вважають, що даної операційній системі незабаром вдасться скласти конкуренцію iOS і Android в інших регіонах світу, але переважно в тих країнах, жителі яких виявляють великий інтерес до кнопковий і недорогим мобільним пристроям. Розробники ОС, в свою чергу, роблять все можливе для розширення її функціональних можливостей, тому незабаром вона, ймовірно, зможе повноцінно працювати з сенсорними екранами.

загрузка...
Загрузка...

1 коментар

  1. Ну это ещё ничего не означает. Если она работает только на кнопочных телефонах, разработчикам системы нужно проделать ещё огромную работу: инерциальная прокрутка, жесты, апи для разработчиков (ещё не понятно, на чем там писать надо). Тем более что андроид уже устоялся и на него написано много приложений и много разработчиков уже имеют опыт работы с ним. А если учесть, что отличная система windows phone провалилась, хотя вступила на рынок вместе с андроидом (и на тот момент выигрывала по быстродействию), то системе для кнопочных телефонов будет намного труднее завоевать хоть какую-то долю рынка смартфонов. Поэтому данная новость звучит незаслуженно громко. Производители телефонов тоже вряд ли будут рисковать, внедрив эту систему в смартфоны, потому что с андроидом уже все отлажено, пользователи привыкли.

ПРОКОМЕНТУЙ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут