Смартфони

Відбитки пальців можна відтворити за звуками, які видаються під час проведення пальцем по сенсорному екрану

Share
Час читання: < 1 хв.

Відбитки пальців можна відтворити за звуком, який видає палець, проводячи по екрану смартфона. Саме цього висновку дійшла група дослідників із Китаю та США.

Метод PrintListener технічно, звичайно, дуже складний, але головне, що його можна реалізувати і перевірити на практиці [PDF]. Ба більше, він не вимагає ні спеціального мікрофона, ні особливих рухів пальців. Достатньо звичайного смартфона і додатка, в якому активовано мікрофон. Наприклад, Discord, Skype, WeChat, FaceTime тощо.

Зрозуміло, на пристрої має бути відповідне програмне забезпечення, або сам додаток, яким користуватиметься людина, необхідно налаштувати відповідним чином.

Як ідеться в доповіді, Printlistener може відтворити до 26,5% часткових відбитків пальців і 9,3% повних відбитків усього за п’ять спроб. Очевидно, це означає, що цей метод може зібрати достатньо даних про відбитки пальців, щоб обійти повну перевірку безпеки пристрою.

Біометричний захист відбитків пальців широко поширений і користується великою довірою. Вважається, що якщо ситуація не зміниться, то до 2032 року ринок автентифікації за відбитками пальців коштуватиме близько $100 млрд. Однак організації та люди дедалі більше усвідомлюють, що зловмисники можуть захотіти вкрасти їхні відбитки, тому деякі з них стали ретельніше стежити за тим, щоб їхні біометричні дані не потрапляли в чужі руки.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024

    Дизайн Samsung Galaxy A26 показали на якісних рендерах

    Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…

    15.11.2024

    iOS 18.1 змушує iPhone перезавантажуватися після трьох днів бездіяльності

    Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…

    15.11.2024

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024