Відбитки пальців можна відтворити за звуками, які видаються під час проведення пальцем по сенсорному екрану

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Відбитки пальців можна відтворити за звуком, який видає палець, проводячи по екрану смартфона. Саме цього висновку дійшла група дослідників із Китаю та США.

Метод PrintListener технічно, звичайно, дуже складний, але головне, що його можна реалізувати і перевірити на практиці [PDF]. Ба більше, він не вимагає ні спеціального мікрофона, ні особливих рухів пальців. Достатньо звичайного смартфона і додатка, в якому активовано мікрофон. Наприклад, Discord, Skype, WeChat, FaceTime тощо.

Зрозуміло, на пристрої має бути відповідне програмне забезпечення, або сам додаток, яким користуватиметься людина, необхідно налаштувати відповідним чином.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Як ідеться в доповіді, Printlistener може відтворити до 26,5% часткових відбитків пальців і 9,3% повних відбитків усього за п’ять спроб. Очевидно, це означає, що цей метод може зібрати достатньо даних про відбитки пальців, щоб обійти повну перевірку безпеки пристрою.

Біометричний захист відбитків пальців широко поширений і користується великою довірою. Вважається, що якщо ситуація не зміниться, то до 2032 року ринок автентифікації за відбитками пальців коштуватиме близько $100 млрд. Однак організації та люди дедалі більше усвідомлюють, що зловмисники можуть захотіти вкрасти їхні відбитки, тому деякі з них стали ретельніше стежити за тим, щоб їхні біометричні дані не потрапляли в чужі руки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.