Google захистить користувачів Android-смартфонів від скам-додатків

Компанія Google анонсувала поліпшену версію Play Protect, яка захищатиме користувачів Android-смартфонів від скам-додатків. Про це розповіли в 9to5Google.
Система Play Protect існує в ОС Android дуже давно, але зазвичай вона захищала головним чином від вірусів і шкідливого ПЗ, що проникає в надра системи. Мабуть, Google вирішила йти в ногу з часом і переорієнтувати алгоритми Play Protect – тепер він буде націлений на шахрайські програми.

Play Protect “аналізуватиме й автоматично блокуватиме встановлення застосунків, які можуть використовувати конфіденційні дозволи під час виконання, що часто використовуються для фінансового шахрайства, коли користувач намагається встановити застосунок із джерела завантаження в Інтернеті (веб-браузери, застосунки для обміну повідомленнями або файлові менеджери)”.

Щоб ефективно розпізнавати скам, Google звертатиме увагу на запит дозволів RECEIVE_SMS, READ_SMS, BIND_Notifications і Accessibility – зазвичай саме їх шахраї використовують для перехоплення СМС-кодів або паролів і стеження за екраном жертви. Примітно, що скануватися будуть усі додатки, навіть ті, які встановлюються з APK.

Якщо підозрілі рядки виявлено, Android заблокує встановлення і покаже повідомлення: “Цей додаток може запитувати доступ до конфіденційних даних. Це може збільшити ризик крадіжки особистих даних або фінансового шахрайства”.

Оновлений Play Protect запускається в пілотному режимі в Сінгапурі, а пізніше пошириться на весь світ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я