Смартфони

Навіщо смартфонам потрібна камера з роздільною здатністю 50 МП і вище

Share
Час читання: 3 хв.

Минуло понад 5 років, як на ринку смартфонів з’явилися камери на 48 МП, за якими пішли матриці на 64, 108 і навіть 200 мегапікселів. Досить швидко прийшло розуміння, що висока роздільна здатність не є запорукою якості, а чітка фотографія продовжує триматися на трьох китах: розмір сенсора, процесор і програмне забезпечення. Але чому після стількох років і величезної кількості викривальних матеріалів виробники не відмовляються від камер з великою роздільною здатністю?

Насправді, користь від камери на 50 МП і вище все-таки є, нехай вона не завжди помітна. За певних умов висока роздільна здатність дійсно дає приріст якості, а ще додає можливості, яких позбавлений смартфон з класичним сенсором на 12 МП. Втім, про все по порядку.

Природне фото на телефон

За замовчуванням смартфон робить фото з роздільною здатністю 12 МП або 16 МП, навіть якщо для нього заявлені всі 200 мегапікселів. Відбувається це за рахунок об’єднання пікселів, що дає змогу збільшити світлочутливість сенсора. Але такі фотографії часто виходять неприродними і занадто барвистими, навіть якщо відключити штучний інтелект у налаштуваннях камери.

Тільки після переходу в режим високої роздільної здатності ви можете зробити фото без зайвої постобробки з боку ШІ. Звісно, така перевага камери на 108 МП або 200 МП видається вельми умовною і сумнівною, але залежно від смакових вподобань користувача вона стає більш важливою.

Як зробити деталізоване фото

Безвідносно смакових уподобань плюсом камери з високою роздільною здатністю є деталізація знімка. Піксель – це мінімальний елемент зображення, і чим їх більше, тим більше деталей ми бачимо на фото. Щоправда, через скромний розмір камери телефону користь від 50 МП або 100 МП буде тільки за хорошого освітлення.

Якщо ви хочете домогтися максимальної деталізації, щоб, наприклад, згодом роздрукувати зображення на великому банері, робіть фото в добре освітленому місці. І будьте готові, що за нестачі світла результат вийде гіршим, ніж у звичайному режимі зйомки.

Можливості обрізки фото

Висока деталізація знімка потрібна не тільки для його роздруківки на величезному банері, а й для створення на його основі інших фотографій. Говорячи простою мовою, фото з великою роздільною здатністю обрізається набагато ефективніше, зберігаючи хорошу якість навіть за великого кропу.

Усвідомлюючи цю перевагу, деякі виробники смартфонів навіть впроваджують додаткові функції. Наприклад, на флагманах Xiaomi є ProCut. Зробивши фото з великою роздільною здатністю, натисканням всього однієї кнопки ви можете розбити його на кілька окремих знімків, кожен з яких буде чітким і своєрідним.

Що таке внутрішньосенсорний зум

Ще більш корисною можливістю камери з великою роздільною здатністю є внутрішньосенсорний зум. Це порівняно нова технологія, що дає змогу збільшити якість цифрового наближення.

Якщо при стандартному цифровому зумі наближення здійснюється шляхом обрізки вихідного знімка в 12 МП або 16 МП, то внутрішньосенсорний варіант в авторежимі бере за основу повну роздільну здатність, а програмне забезпечення злегка домальовує знімок за допомогою ШІ. На виході отримуємо якість, майже не відрізняється від оптичного зуму, який є тільки у дорогих смартфонів.

Скільки мегапікселів потрібно камері смартфона

Якщо роздільна здатність дійсно має значення, то скільки мегапікселів потрібно смартфону? За інших рівних немає суттєвої різниці між 50 МП і 200 МП. На якість фото все одно сильніше впливає розмір сенсора, процесор і ПЗ.

Однак за інших рівних умов камера на 200 МП дає можливість зробити серйозний кроп, обрізавши фото, а також пропонує внутрішньосенсорний зум більшої кратності, що важливо для телефону без оптичного наближення. Чи необхідно заради цього переплачувати за камеру з високою роздільною здатністю? Мабуть, ні. Переваги в неї є, але вони не настільки суттєві порівняно з іншими важливими характеристиками камери.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Як захистити свою приватність від стеження через веб-камеру

    Веб-камера — це не лише зручний інструмент для відеозв’язку, але й потенційна точка доступу для…

    26.11.2024

    Камера iPhone 16 Pro Max отримала вищі оцінки за якість знімків, ніж у базової версії

    У серії iPhone 16 помітно покращено камери, але є чітка різниця між стандартними моделями та…

    26.11.2024

    Компактні флагмани Samsung і Apple: у чому їх ключові відмінності

    Тренд на тонкі корпуси смартфонів може повернутися, і в найближчому майбутньому ми можемо побачити два…

    26.11.2024

    Apple Intelligence поки не з’явиться на iPhone із двома SIM-картами

    Apple стикається з низкою труднощів у запуску нейромережевих функцій Apple Intelligence у Китаї через закони…

    26.11.2024

    Xiaomi представить власний 3-нм чіпсет у 2025 році

    Ходять чутки, що компанія Xiaomi працює над власним чипсетом, який буде використовуватися в наступному поколінні…

    26.11.2024

    Apple анонсує безліч нових функцій для iPhone 17 та iOS 19

    Цикл розробки Apple, схоже, йде за звичною схемою: за наявними даними, компанія відкладає кілька функцій…

    26.11.2024