Categories: Смартфони

Google додала в Android підтримку сканерів обличчя і райдужної оболонки ока

Share
Час читання: 2 хв.

За останні роки технології біометричної ідентифікації особистості зробили крок далеко вперед, а почалося все в 2013 році, коли Apple випустила смартфон iPhone 5s, оснащений сканером відбитків пальців Touch ID. У минулому році «яблучна» корпорація знову випередила всіх своїх конкурентів, представивши повноцінний сканер обличчя Face ID, створити аналог якого поки що нікому так і не вдалося, проте чи вдасться, стане відомо абсолютно точно протягом найближчого року. Саме тому Google вирішила додати в Android P підтримку сканерів особи і райдужної оболонки ока.

Компанія Samsung в числі перших почала оснащувати свої телефони сканером райдужної оболонки ока, яка не менш надійний, ніж технологія сканування особи. Втім, у всіх своїх телефонах південнокорейських програмістам самим доводиться створювати ПО для роботи даного компонента. Крім того, всім розробникам потрібно забезпечувати сумісність з даною технологією вручну, чого більшість робити не хоче через їх великої кількості на ринку.

Компанія Google впровадила в Android P підтримку платформи Biometrics API, яка дозволяє виробникам смартфонів не створювати програмне забезпечення самостійно, а використовувати вже готове рішення від «пошукового гіганта». Нова платформа ідентифікації однозначно зробить сканери особи і райдужки набагато популярніше, в тому числі і серед розробників, яким тепер буде потрібно забезпечити підтримку лише одного єдиного стандарту.

За словами представника американської корпорації, в новітню збірку Android вбудовані спеціальні API, які можуть використовувати виробники телефонів і розробники для інтеграції сканера особи, причому як програмного, так і апаратного. Очікується, що першим в світі телефоном на базі Android, оснащеним повноцінним сканером особи 3D Face, стане Xiaomi Mi 7, офіційна презентація якого відбудеться в другій половині нинішнього року .

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Експерт назвав ключові критерії вибору бездротової зарядки для iPhone і Android

    Експерт поділився детальними рекомендаціями щодо вибору бездротових зарядок для смартфонів, акцентуючи увагу на ключових аспектах,…

    16.12.2024

    П’ять привабливих бюджетних смартфонів з відмінними IPS-екранами

    Журналісти видання AndroidInsider підготували список з п'яти привабливих смартфонів з якісними IPS-екранами, які доступні за…

    16.12.2024

    Головні особливості нової версії Apple AirTag: що змінилося

    За чутками, вже наступного року Apple випустить нову версію свого пошукового трекера AirTag. У мережі…

    16.12.2024

    В мережу потрапили нові фото смартфонів iPhone 17

    Після витоків рендерів та інформації про конструкцію смартфонів лінійки iPhone 17 Apple Hub, у якого…

    16.12.2024

    Названо найкращі недорогі смартфони на кінець 2024 року

    Видання Tech Advisor опублікувало рейтинг найкращих бюджетних смартфонів 2024 року, зібравши пристрої, які поєднують доступну…

    16.12.2024

    iPhone зі складаним екраном: коли чекати конкурента Galaxy Z Flip

    Apple вже давно працює над складними апаратами iPhone, але поки що не випустила жодного такого…

    16.12.2024