Categories: Смартфони

Google додала в Android підтримку сканерів обличчя і райдужної оболонки ока

Share
Час читання: 2 хв.

За останні роки технології біометричної ідентифікації особистості зробили крок далеко вперед, а почалося все в 2013 році, коли Apple випустила смартфон iPhone 5s, оснащений сканером відбитків пальців Touch ID. У минулому році «яблучна» корпорація знову випередила всіх своїх конкурентів, представивши повноцінний сканер обличчя Face ID, створити аналог якого поки що нікому так і не вдалося, проте чи вдасться, стане відомо абсолютно точно протягом найближчого року. Саме тому Google вирішила додати в Android P підтримку сканерів особи і райдужної оболонки ока.

Компанія Samsung в числі перших почала оснащувати свої телефони сканером райдужної оболонки ока, яка не менш надійний, ніж технологія сканування особи. Втім, у всіх своїх телефонах південнокорейських програмістам самим доводиться створювати ПО для роботи даного компонента. Крім того, всім розробникам потрібно забезпечувати сумісність з даною технологією вручну, чого більшість робити не хоче через їх великої кількості на ринку.

Компанія Google впровадила в Android P підтримку платформи Biometrics API, яка дозволяє виробникам смартфонів не створювати програмне забезпечення самостійно, а використовувати вже готове рішення від «пошукового гіганта». Нова платформа ідентифікації однозначно зробить сканери особи і райдужки набагато популярніше, в тому числі і серед розробників, яким тепер буде потрібно забезпечити підтримку лише одного єдиного стандарту.

За словами представника американської корпорації, в новітню збірку Android вбудовані спеціальні API, які можуть використовувати виробники телефонів і розробники для інтеграції сканера особи, причому як програмного, так і апаратного. Очікується, що першим в світі телефоном на базі Android, оснащеним повноцінним сканером особи 3D Face, стане Xiaomi Mi 7, офіційна презентація якого відбудеться в другій половині нинішнього року .

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024

    Вийшов другий сезон “Таємниця бункера” на Apple TV+

    Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…

    15.11.2024

    Google припиняє показ політичної реклами в країнах ЄС

    Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…

    15.11.2024

    Samsung Galaxy S25 отримає 12 ГБ оперативної пам’яті

    Не представлений поки що офіційно Samsung Galaxy S25 протестували в Geekbench, завдяки чому стало відомо…

    15.11.2024

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024