За останні роки технології біометричної ідентифікації особистості зробили крок далеко вперед, а почалося все в 2013 році, коли Apple випустила смартфон iPhone 5s, оснащений сканером відбитків пальців Touch ID. У минулому році «яблучна» корпорація знову випередила всіх своїх конкурентів, представивши повноцінний сканер обличчя Face ID, створити аналог якого поки що нікому так і не вдалося, проте чи вдасться, стане відомо абсолютно точно протягом найближчого року. Саме тому Google вирішила додати в Android P підтримку сканерів особи і райдужної оболонки ока.
Компанія Samsung в числі перших почала оснащувати свої телефони сканером райдужної оболонки ока, яка не менш надійний, ніж технологія сканування особи. Втім, у всіх своїх телефонах південнокорейських програмістам самим доводиться створювати ПО для роботи даного компонента. Крім того, всім розробникам потрібно забезпечувати сумісність з даною технологією вручну, чого більшість робити не хоче через їх великої кількості на ринку.
Компанія Google впровадила в Android P підтримку платформи Biometrics API, яка дозволяє виробникам смартфонів не створювати програмне забезпечення самостійно, а використовувати вже готове рішення від «пошукового гіганта». Нова платформа ідентифікації однозначно зробить сканери особи і райдужки набагато популярніше, в тому числі і серед розробників, яким тепер буде потрібно забезпечити підтримку лише одного єдиного стандарту.
За словами представника американської корпорації, в новітню збірку Android вбудовані спеціальні API, які можуть використовувати виробники телефонів і розробники для інтеграції сканера особи, причому як програмного, так і апаратного. Очікується, що першим в світі телефоном на базі Android, оснащеним повноцінним сканером особи 3D Face, стане Xiaomi Mi 7, офіційна презентація якого відбудеться в другій половині нинішнього року .