Смартфони

Чому інтелектуальний портретний режим iPhone 15 може майже замінити камеру

Share
Час читання: 3 хв.

Портретний режим iPhone більше не є крутою, але незручною дивовижкою. Тепер це необхідний, автоматичний та напрочуд гнучкий інструмент.

Ви знаєте, як потрібно вибрати Портретний режим iPhone 14, потім розташувати об’єкт зйомки на правильній відстані від камери телефону, а потім спробувати змусити телефон зафіксувати об’єкт? Тепер усе це у минулому. Режим “Портрета” вже давно став звичним. Він настільки простий у використанні, що, швидше за все, вам ніколи не доведеться його вмикати. Ви просто знімаєте, а потім вибираєте, що саме фотографували.

Сила портрета

Режим “Портрет” – це режим, який підробляє розмиті фони, які отримуються на фотографіях, зроблених звичайними камерами. Ці камери оснащені більшими сенсорами, набагато більшими, ніж сенсори в телефонах, і це означає, що при правильному налаштуванні об’єктива об’єкт зйомки буде різким, а фон – розмитим.

Ця примха фізики стала бажаним аспектом портретних фотографій, дозволяючи об’єкту виділятися навіть на заплутаному тлі. Камери телефонів, як уже говорилося, не можуть впоратися із цим завданням самостійно, тому вони використовують свої грізні комп’ютерні мізки, щоб зімітувати її.

Новий режим “Розумний портрет” iPhone використовує різні датчики камери, включаючи датчик LiDAR, для створення тривимірної “карти глибини” сцени перед ним. Камера розуміє, що стіна і бак для сміття знаходяться вдалині, людина – поруч, а гілка дерева, що вповзає в кадр, – зовсім близько. Знаючи це, він застосовує розмиття до тих частин зображення, які є об’єктом зйомки.

До iPhone 15 режим “Портрет” існував як окремий режим, який потрібно вибрати перед зйомкою. Але тепер, в iPhone 15 та 15 Pro, він став автоматичним. Тобто якщо камера виявить обличчя людини, собаки або кішки, вона зафіксує інформацію про глибину. І якщо ви торкнетеся об’єкта на екрані, щоб сфокусуватися на ньому, дані про глибину будуть захоплені. І це працює навіть у темряві завдяки LiDAR.

Гнучкий ефект портрета

Це вже фантастичне поновлення, але це ще не все. Ця зміна означає, що тепер ви можете вибрати об’єкт зйомки після того, як зробите знімок. Ви можете вмикати та вимикати ефект портрета для будь-якої фотографії з даними про глибину та натискати на людину, щоб сфокусувати її, а інше розмити.

“Автовизначення портрета – це відмінний вибір. Миттєве захоплення даних про глибину, які фотограф може використовувати або не використовувати надалі, – це недороге рішення, яке давно настав час було прийняти. Це завжди був один з тих моментів “коштує чи не варто”, коли під час зйомки доводилося вибирати, чи перейти в портретний режим з його спеціальним інтерфейсом”, – пише технічний журналіст Метью Панзаріно під час своєї щорічної поїздки з оглядом iPhone до Діснейленду.

Для більшості людей телефон уже багато років є єдиною камерою, а спеціалізовані дзеркальні та бездзеркальні фотоапарати перейшли до рук професійних фотографів чи ентузіастів. Щороку камери телефонів скорочують розрив між собою та звичайними спеціалізованими камерами, і цей рік не став винятком.

Є кілька причин, з яких все ж таки варто використовувати більшу камеру. Одна з них полягає в тому, що фотографії все одно будуть деталізованішими, і вам не доведеться симулювати портретне розмиття. Крім того, у них є спеціальні ручки та циферблати та набагато більше можливостей для контролю над зображенням та його зйомкою.

З іншого боку, камера телефону – це ще й абсурдно потужний комп’ютер, а значить, він може знімати (і обчислювально збирати) ідеальні експозиції, з якими звичайна камера впорається важко. Безперечно те, що для більшості людей у ​​більшості ситуацій камера телефону вже більш ніж досить хороша.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: iPhone
  • Останні записи

    3 помилки, яких слід уникати при виборі місця для Wi-Fi-роутера

    У мене теж була ситуація, коли інтернет постійно "тупив", а гаджети ледве ловили Wi-Fi. Виявилося,…

    23.12.2024

    Прогнози на 2025 рік: 5 змін у світі технологій і соціальної сфери

    А ви колись замислювалися, як саме зараз користуєтеся технологіями? От спробуйте подумки пригадати. Це важливо,…

    23.12.2024

    iPhone 18 Pro стане конкурентом професійних фотоапаратів

    Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…

    23.12.2024

    3 причини, чому варто вимикати Wi-Fi на смартфоні на ніч

    Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…

    23.12.2024

    AirPods стали основним джерелом рекордного прибутку для Apple

    Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…

    23.12.2024

    Android 16 обіцяє революцію в керуванні повідомленнями

    Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…

    23.12.2024