Чому б не взяти Сяомі?
1. MIUI
У смартфонах Xiaomi замість звичної ОС Android встановлена модифікована версія MIUI. Якщо ви не любите возитися зі смартфоном, але хочете, щоб він працював, він вам не сподобається.
Покопатися в налаштуваннях доведеться навіть просто для того, щоб отримувати повідомлення. Також ви зіткнетеся з тим, що смартфон гальмуватиме на порожньому місці, а додатки – неправильно працюватимуть і періодично вилітатимуть.
2. Труднощі з перепрошивкою
Частина проблем вирішується зміною прошивки. Раніше це робилося всього за два кроки, але тепер процес ускладнився і заплутаний. У нових моделях блокується завантажувач. Для розблокування необхідно подати заявку через сайт китайською мовою і дочекатися схвалення.
Але навіть на цьому пригоди не закінчаться. Необхідно встановити драйвера, спеціальне програмне забезпечення.
Я весь вечір возився зі своїм Xiaomi Mi5, але питань у нього не було. У підсумку я продав і купив iPhone SE.
3. Низька автономність
Xiaomi не просто відключила push-повідомлення в MIUI, а й самі смартфони оснащені величезними батареями. Річ у тім, що система погано оптимізована і без цих заходів пристрої просто не доживуть до вечора.
Xiaomi Mi5 з увімкненими повідомленнями та інтернетом по LTE видав трохи більше трьох годин роботи екрану. Для смартфона з енергоефективним процесором і акумулятором ємністю 3000 мАг цього недостатньо. Xiaomi Redmi 4 має бюджетні характеристики і акумулятор аж 4100 мАг, але в результаті пристрій видає всього близько п’яти годин роботи екрану.
4. Реклама і віруси
Xiaomi майже не заробляє на смартфонах і живе за рахунок MIUI, її сервісів і вбудованої реклами. Реклама, що постійно з’являється в рекламі, – це ненормально.
А якщо ви купуєте смартфон у недобросовісних продавців, то в системі можуть опинитися віруси – якісь незрозумілі додатки, які постійно висять у пам’яті і виходять в інтернет. Річ у тім, що у MIUI відкритий вихідний код і інтегрувати його дуже легко.