В цьому році вийшло багато нових моделей смартфонів різних категорій для різних користувачів. Це і продовження лінійок, що зарекомендували себе, таких як iPhone і Samsung Galaxy, і нові серії китайських виробників. Бренди змагаються за увагу покупців, тому пропонують цікаві рішення та унікальні функції. Протягом 2023 року стала розвиватися технологія складаних екранів, і все активніше впроваджуються технології на основі штучного інтелекту, збільшується швидкість швидкого заряджання та можливості камер.
Сучасні пристрої можуть виконувати роль повноцінного портативного комп’ютера або простого зв’язку. Для різних користувачів потрібний свій набір можливостей телефону. Тому серед моделей можна знайти і нескладні версії з посиленим корпусом для школярів та продуктивні технологічні лінійки із високою якістю камери, потужним процесором. Є і ігрові моделі, які без затримок та зависання тягнуть онлайн-ігри з просунутою графікою.
У статті ми зібрали великий список новинок смартфонів для різних типів використання та запитів. Докладно розповімо про параметри та корисні функції нових моделей, їх зовнішні параметри та зручність. Розберемо переваги та недоліки кожної. Щоб не загубитися в багатьох характеристиках з технічних інструкцій, пояснимо, які з них найважливіші та сильніше впливають на якість роботи та ваш комфорт при роботі.
1. Apple iPhone 15 Pro Max
На першому місці нашого списку – вдосконалена версія свіжого флагмана Apple. Він вважається одним з кращих смартфонів, що вийшли в 2023 році, особливо для ділових людей і професіоналів, яким важлива висока продуктивність і преміальний вигляд. Також ця модель хороша для тих, хто планує перейти на більш сучасний девайс з Айфонів 11 та 12 покоління. Тут справді є багато змін у технічному оснащенні.
У першу чергу, у нового покоління оновлено чіпсет і встановлено надпродуктивний процесор Apple A17 Pro . Він значно перевищує за швидкістю обчислень та графіки торішній iPhone 14. Він дозволяє без затримок та зависань провантажувати важкі ігри, наприклад, Genshin Impact та PUBG. Чудово справляється з 3D графікою та програмами, стабільно працює в режимі багатозадачності з кількома відкритими програмами паралельно. Також відрізняється енергоефективністю, майже не гріється навіть за активної роботи.
Потрійна камера в моделі Pro Max оснащена 5-кратним наближенням та автоматичною стабілізацією для плавності та чіткості картинки. З нею можна знімати як фото користувача для соцмереж, так і робити зображення у високій роздільній здатності. Є функція «Кіноефект» для зйомки фотографій та відео професійної якості. Об’єм вбудованої пам’яті – 256 Гб , її достатньо для завантаження ігор і програм, а також зберігання важких файлів.
Корпус з титану на 8 відсотків легший за минулу версію і на міліметр уже. За рахунок цього тримати гаджет у руці стало простіше навіть із урахуванням чохла. У лінійці 4 суворі відтінки: перловий, чорний, синій титан і натуральний титан. Вони міцні, на них не такі помітні сліди пальців. Доглядати такий матеріал просто звичайними серветками. Великий OLED-дисплей діагоналлю 6.7 дюймів показує рахунки соковитими та яскравими, з мінімальним спотворенням. Число пікселів на один дюйм – 460.
Ще з нових можливостей – Кнопка дії . Вона розташована на корпусі і може активувати вибрану функцію одним натисканням: беззвучний режим, камеру, ліхтарик, перекладач, голосові нотатки та інші. Вона прожимається м’яко, не активується випадково, поки смартфон лежить у кишені чи сумці. Акумулятор новинки живе на одній зарядці довго, а перехід з роз’єму Lightning на стандартний USB-C покращує зарядку. Вона проходить набагато швидше та дозволяє передавати дані на високій швидкості. Кабель з комплекту виконаний з плетеного волокна, тому міцніший і стійкіший до пошкоджень.
2. Samsung Galaxy Z Fold5
Наступна модель — доведений до пуття і оновлений доладний смартфон від Samsung. Він потрапив у початок списку не лише завдяки своєму незвичайному дизайну та функціоналу, а й за рахунок потужності. Хоча телефони зі складним екраном випускають багато китайських виробників, рівень якості у Samsung все ж таки залишається стабільнішим.
Почнемо із процесора Qualcomm Snapdragon 8 Gen2. Він сучасний, дуже продуктивний та добре охолоджується в порівнянні з іншими складними моделями. Він легко працює відразу в декількох додатках, тягне ігри і важкі файли. Але в першу чергу ця серія зручна тим, кому хочеться мати повноцінне робоче місце, де б вони не були.
Найпримітніше в новинці – Dynamic AMOLED екран . Він складається із двох частин. Перший видно у складеному вигляді, він не такий яскравий та продуктивний, до того ж досить вузький. З нього можна перевіряти пошту та повідомлення, виконувати прості завдання. Для складніших використовується другий екран. Він розкладається до розмірів невеликого планшета – діагональ дисплея 7.6 дюймів . Місце згину практично непомітно під час роботи, на ньому не розташовуються утиліти та інші кнопки, тому воно не заважає управлінню.
Тепер розберемося із функціоналом великого дисплея. На ньому можна відкривати до 4 програм одночасно. Він підтримує роботу із фірмовим стилусом. Екран яскравий та дружить з HDR фільмами. Передає їх кольори насиченими, не розмазує рух і робить переходи плавними. Екран автоматично зменшує частоту в режимі очікування, щоб заощадити енергію. Він підтримує роботу в режимі лептопа . Для цього потрібно розташувати половину екрана під прямим кутом. Одна виконує роль дисплея, інша відображає клавіатуру.
Завершуючи огляд цієї моделі, поговоримо про камеру та корпус. На кришці три основні об’єктиви для телефото з трикратним збільшенням та зйомки у високій роздільній здатності зі стабілізацією. Фронтальна камера виходить і на малий екран і на внутрішній, тому зробити селфі можна з телефону у розкритому та закритому стані. Корпус виконаний зі сталі та стійкого до подряпин скла. Через складну конструкцію він досить важкий — 253 грами . Захист від пилу не передбачено, але телефон повністю захищений від води . Без наслідків витримує занурення на півтора метри на півгодини. Лінійка випускається у трьох кольорах – блакитному, кремовому та чорному, з трьома обсягами вбудованої пам’яті. Для зберігання великої кількості даних є модель на 1 терабайт, для звичайного використання – на 256 та 512 гігабайт.
3. Realme 11 Pro
Китайський смартфон середнього класу з невисокою ціною та хорошими показниками продуктивності. Його основні відмінності від інших лінійок цієї категорії – зовнішнє оформлення, що виділяється. Екран із закругленнями з правого та лівого боку робить зображення більш живим та об’ємним, особливо під час перегляду фільмів. З таким дисплеєм, при однаковій діагоналі, він здаватиметься більше, а сам корпус навпаки буде трохи вже і краще сяде в руку. Модель 11 Pro оснащена 6.7-дюймовим екраном з технологією AMOLED . Щільність пікселів – 394 PPI.
Також вирізняється дизайн корпусу. Боковини та задня кришка виконані із посиленого пластику, що робить гаджет легким. Його повна вага всього 189 грам . Це ще один плюс до зручності повсякденного використання. Випускається у двох версіях оформлення. Матовий чорний виглядає лаконічно та стійкий до плям та слідів рук. Бежевий з екошкіри оформлений італійськими дизайнерами та відсилає до європейських будинків моди. Такий матеріал досить зносостійкий та тактильно приємний.
Щодо начинки, показники цієї лінійки непогані для звичайного використання. Чіпсет і процесор MediaTek Dimensity 7050 спритно працюють, підтримують одночасно роботу декількох додатків. Можуть вантажити легкі ігри із мінімальними затримками. Для побутових завдань підходить добре, але можуть виникнути проблеми з важкими файлами та складними програмами. Під кришкою встановлено ємний акумулятор на 5000 мА*год . Його вистачає на повну добу використання в помірному режимі та 6-7 годин геймінгу та перегляду відео. Заряджається з 0 до 100 відсотків за 45-50 хвилин під час використання адаптера, який підтримує протокол швидкої зарядки.
Тепер про камеру. Вона не виділяється новими технологічними рішеннями, але дає хороші знімки для особистого використання. Роздільна здатність основного сенсора 100 мегапікселів , є комп’ютерна стабілізація. Підтримує зйомку у звичайному, портретному та нічному режимі. Є блок на основі штучного інтелекту, що покращує кольори зображення. Місткість оперативної пам’яті – 8 Гб, а вбудованої – 128 . Загалом це хороша недорога модель особистого смартфона для повсякденних завдань.
4. OPPO Find N3 Flip
На цей раз перед вами доладний смартфон китайського виробництва. Технічні можливості та дизайн виводять його на рівень провідних флагманів. Він цікавий тим, хто шукає вигідніші альтернативи світовим брендам з яскравим оформленням. На відміну від Galaxy Fold ця версія складається впоперек . Складений корпус розміром із пудреницю займає трохи місця як у кишені, так і в невеликій сумці. Місце згину практично непомітно. Виробник заявляє, що екран здатний витримати до 600 000 розкриттів. Цього вистачить більш ніж на 5 років при відкритті кілька сотень разів на день.
Серце цього телефону – сучасний продуктивний процесор MediaTek Dimensity 9200 . Він дає можливість відкривати складні програми та програми, запускати сучасні ігри, хоча як ігровий пристрій він не дуже зручний. З 12 Гб оперативної пам’яті і 256 Гб вбудованої пам’яті він забезпечує швидку роботу. Також це гарантія того, що перші кілька років використання продуктивність та потужність не просядуть, залишаючись на тому ж високому рівні.
Корпус зроблений з високоміцного пластику , стійкого до подряпин та потертостей. Глянцева поверхня робить вигляд кришки більш цікавим та дорогим. Проте, протирати її доведеться досить часто, тому що на глянці сліди від пальців досить помітні. Лінійка випускається у двох кольорах – чорному та молочному. Механізм розкриття досить щільний, щоб не відкриватись випадково.
У моделі два екрани . Маленький зовнішній скоріше черговий. На ньому можна переглядати нові повідомлення, відповідати на повідомлення, відкривати деякі програми, дивитися Youtube Shorts, перевіряти нагадування в календарі, погоду, нотатки. На нього викликається клавіатура, але користуватись нею на такому невеликому дисплеї не дуже зручно. Основний екран відповідає сучасним стандартам: він яскравий та насичений. Діагональ у розкладеному вигляді – 6.8 дюймів . На 1 дюйм припадає 403 пікселі. Складка на місці згину непомітна. На ній не розташовуються кнопки та технічні елементи, тому навіть згодом не виникне незручностей. Камери цієї моделі дають фотографії та відео високої якості. На задній кришці розташовані три камери на одному круглому виступі. Вони підтримують широкоформатну зйомку, високу роздільну здатність та режим телефото зі стабілізацією. Фронтальна камера на 32 мегапікселі пропонує якісну портретну зйомку. Підтримує швидку зарядку під час використання кабелю та адаптера з комплекту.
5. POCO X5 Pro 5G
Смартфони молодіжного бренду POCO є частиною екосистеми Xiaomi. Їхня перевага — невисока ціна при хороших показниках чіпсету та камери, а також яскравий дизайн. Ця модель має великий безрамковий екран, на якому зручно дивитися фільми і грати. Дисплей з діагоналлю 6.67 дюймів із технологією Flow AMOLED DotDisplay FHD+ дає картинку з мінімальним спотворенням, високою чіткістю та реалістичністю, глибоким чорним тоном. Регулювати частоту оновлення між економічною та продуктивною можна вручну або автоматично.
Корпус важить 181 грам . Він виконаний із міцного матового пластику з мерехтливим ефектом. На такій поверхні практично не видно плям і відбитків пальців. У лінійці запропоновано 3 відтінки: блакитний, фірмовий жовтий та чорний. На бічній грані розташована зона розблокування дотиком. Скло стійке до подряпин. У новинку встановлений процесор Snapdragon 778G . Його не можна назвати передовим, але чіпа достатньо для виконання повсякденних завдань, а також запуску ігор та програм. Згладити недоліки процесора можна розширенням оперативної пам’яті та включенням продуктивного режиму. За таких налаштувань швидкість роботи та графіки збільшується, але витрачається більше енергії.
Блок камери займає трохи менше третини задньої кришки. У ньому є три окремі сенсори : основна камера, широкоформатна та об’єктив для макрозйомки. Вони дозволяють експериментувати з налаштуваннями та режимами фото, у тому числі робити деталізовані знімки з роздільною здатністю 108 мегапікселів. Фронтальна камера також на хорошому рівні. Пристрій підтримує бездротовий зв’язок через мережу 5G та швидку зарядку.
6. Infinix NOTE 30i
Недорога модель китайського виробництва з дизайном, що запам’ятовується, натхненним iPhone. Однак це не репліка, а самостійний пристрій із непоганим процесором та прокачаним звуком від компанії JBL. Якщо ви вибираєте яскравий пристрій у ціновому сегменті до 10 000 гривень, ця лінійка добре підходить. Насамперед відзначимо корпус та його оформлення.
Задня кришка виконана з пластику та скла . Вона не маркаючи, на ній не видно слідів від рук. Сама форма корпусу без закруглень, тому міцно тримається в руці і не вислизає. Бічні частини виконані металом. При цьому корпус вийшов легким, його вага 200 г. У лінійці є три доступні кольори: чорний, зелений і перламутровий із золотом. Всі вони виглядають сучасно і надають пристрою вигляду іграшки. Збоку розташовані гойдалки для керування звуком та кнопка блокування з датчиком для відбитка пальця. Візитна картка цього телефону – його звук. Дінами та система відтворення аудіо створені у партнерстві з американським брендом акустики JBL. Тому якість звуку випереджає за глибиною та басами інші моделі тієї ж категорії. Крім цього девайс обладнаний середнім за продуктивністю процесором MediaTek Helio G85 . Звичайно, він слабкий для ігрових цілей, зате добре справляється з базовими завданнями та простими програмами. При необхідності частину вбудованої пам’яті можна перенести до оперативної, підвищивши цим потужність.
AMOLED екран трохи поступається у швидкості відтворення. Цей недолік компенсує швидкий відгук сенсорного керування. При помірному використанні, наприклад, лише для спілкування, прослуховування музики та періодичного перегляду відео, заряду акумулятора вистачає на добу . При запуску мобільних ігор втрачається досить багато енергії, при цьому сильного нагрівання не відбувається. У комплекті з приладом йде адаптер і кабель Type-C для підключення, що підтримують швидку зарядку протягом години.
Камера не відрізняється особливими показниками, але знімає фото користувача на гідному рівні. Штучний інтелект робить кольори соковитішими і насиченішими, а нічний режим дозволяє робити знімки в поганому освітленні. Острівець з камерами на задній кришці видається не більше звичайного, але дзеркальне покриття навколо сенсорів швидко мажеться. Для зберігання даних та програм на пристрої передбачено 128 або 256 гігабайт вбудованої пам’яті на вибір. Висновок, якщо ви в пошуку запасного недорого телефону, або не використовуєте смартфон для енерговитратних завдань, NOTE 30i буде зручним і недорогим пристроєм.
7. Honor X9a
Перед вами незвичайний смартфон екосистеми Huawei, який, незважаючи на невисоку ціну, показує хороші результати за потужністю, автономністю та оболонкою. Почнемо із корпусу. Він ультратонкий, всього 7.9 мм, і легкий. Загальна вага приладу 175 грам . Заокруглені краї екрану роблять його ще легшим і компактнішим. Безрамковий дисплей не спотворює зображення та робить їх більшими. Задня кришка виконана з алюмінію та пластику . Поставляється у трьох відтінках: чорному, смарагдово-зеленому та сріблястому титані. Поверхня злегка матова і іскри, не дуже марка. Виділяється блок основної камери у вигляді кільця у верхній частині. На жаль, у цієї моделі не передбачений захист від пилу та вологи, тому поводитися з нею на вулиці краще дбайливо.
Що, окрім дизайну, робить цей смартфон гідним нашого рейтингу? По-перше, продуктивний процесор Qualcomm Snapdragon 695 . Він не нагріває телефон навіть при навантаженні важких програм і швидко працює. По-друге, це велика вбудована пам’ять на 128 або 256 гігабайт із можливістю розширення оперативної пам’яті. На смартфоні стоїть операційна система Android 12 зі зрозумілим та лаконічним інтерфейсом та великим вибором додатків.
OLED-екран з діагоналлю 6.67 дюйма має велику корисну площу. Яскравий дисплей, зберігає кольору і читання тексту на яскравому світлі. Є можливість додаткових налаштувань зниження навантаження на зір. Не дає помітного для чутливих очей мерехтіння. Міцне скло завтовшки 0.65 мм краще захищає від пошкоджень та подряпин. У камери 3 об’єктиву і великий вибір режимів для ефектів та ручного налаштування. Також є фронталка на 16 мегапікселів із м’якою передачею кольору та портретним режимом.
Акумулятор дуже ємний, на 5100 мА*год. Його вистачає більш ніж на день роботи без підзарядки. Підтримує швидке заряджання, у тому числі з комплектним адаптером.
8. POCO F5
Ігровий смартфон із середньої категорії. Він не відрізняється цікавим дизайном, але вражає можливостями чіпсету та софту. Почнемо з усього по порядку. Корпус виготовлений з посиленого пластику з глянсовим покриттям. Для збереження привабливого вигляду його потрібно регулярно протирати або використовувати захисний чохол, оскільки поверхня досить мазка. На вибір є чорний, білий та синій відтінки. Загального майданчика під модуль камери немає, кожен об’єктив розташований окремо. Екран закриває міцне скло Gorilla Glass 5. Гаджет важить 181 грам.
Екран з технологією AMOLED та діагоналлю 6.67 дюйма передає плавне зображення без затримок та підвисання. Можна налаштувати комфортну для вашого зору колірну схему, від соковитішої і контрастної до приглушеної, керувати теплом відтінків. Сенсор чутливий, захищений від випадкового спрацьовування у кишені. На дисплеї добре дивитися фільми та відео, але найкраще він проявляє себе в іграх, для яких і розроблявся.
Спеціально для геймінгу є режим продуктивності та глибоких налаштувань геймплею у самому інтерфейсі телефону. Потужний ЦПУ Qualcomm Snapdragon 7 Plus Gen 2 – один із найкращих у середній категорії. Він без лагів та нагрівання тягне ігри з просунутою графікою, працює швидко та має великий потенціал. Об’єм оперативної пам’яті 12 Гб, а вбудованої пам’яті – 256 . Оперативка працює на високих швидкостях. Передбачено всі сучасні модулі бездротового зв’язку, у тому числі NFC блок з підтримкою платіжної системи Світ.
Динаміки підтримують стереозвук найвищої якості. Також можна змінювати налаштування ефектів та еквалайзера. Тепер про камери. Вони знімають фото користувача в гідній якості завдяки трьом об’єктивам. Є режим звичайної зйомки, широкоформатної та макро, а також автоматична стабілізація. Загалом можливості камери звичайні, але цей смартфон розроблений для інших завдань. Батарея ємна, витримує трохи менше доби в режимі активного використання, а якщо не запускати ігри, можна розтягнути одну зарядку на два дні . Це одна з найдешевших версій для геймінгу серед новинок 2023 року.
9. Tecno Pova 5
Смартфон бюджетної категорії з живучою батареєю та дизайном, що запам’ятовується. Він оформлений у стилі mecha, зі скошеними футуристичними лініями та декоративними «болтами». Лінійка представлена у трьох кольорах: золотому, чорному та яскраво-синьому. Кришка та боковини із міцного пластику з глянцевим ефектом. Тому поверхня притягує сліди пальців та інші плями. Це вирішується регулярним використанням серветки з мікрофібри чи упаковкою у захисний чохол.
Цей смартфон в першу чергу для побутових завдань: спілкування та перегортання соціальних мереж, а також для легких мобільних ігор. Тому кольоропередача екрану і камера у моделі вийшли слабенькі. Надмірний блакитний тон можна вирівняти у детальних налаштуваннях інтерфейсу. Загалом це продуктивний гаджет. По-перше, він довго тримає заряд. Акумулятора на 6000 мА*год вистачає на два дні при енергоефективному дисплеї. Він підтримує швидку зарядку.
Процесор MediaTek Helio G99 є досить потужним для техніки цього сегменту. Він швидко запускає кілька додатків одночасно, зберігати дані. Ігри зі складною графікою працюють без лагів та зависань, але за умови максимально низької роздільної здатності геймплею. Додатково розганяють роботу 8 Гб оперативної та 256 Гб вбудованої пам’яті для файлів та програм.
Є як фронтальна, так і основна камера, на обидві можна знімати фото та відео. Однак якість зйомки досить слабка. Картинка може змащуватись і мати неправдоподібні тони. Але для перегляду відео та фільмів цей телефон підходить добре. Його IPS-дисплей передає плавне зображення без видимих зазубрин на шрифтах. Яскравість достатня для перегляду контенту у приміщеннях та на вулиці при яскравому світлі. Діагональ екрану 6.78 дюйма . Це великий розмір навіть флагманів. У дисплея такого типу немає мерехтіння, яке викликає втому очей і втомлює чутливих до світла людей.
10. Samsung Galaxy A54 5G
Ця новинка чудово справляється з роллю смартфона на кожен день. Вона зручна та довговічна у використанні, витримує весь день на одному заряді при помірному навантаженні. Якщо ви не запускаєте важкі програми та мобільні ігри з просунутою тривимірною графікою, ця версія залишить позитивне враження. Обидві сторони – і екран і задня панель, виконані з міцного пластику і посиленого скла . Це робить посадку в руці більш зручною та відчутною. Корпус не ковзає і виглядає солідно. У лінійці є відтінки: класичні чорний та білий, а також лавандовий та лаймовий. Свій дизайн знайде і діловий офісний співробітник, і той, хто хоче внести в повсякденність яскравих фарб.
Сильні сторони девайсу – дисплей та камера. Екран створений за технологією Super AMOLED . Він підтримує роздільну здатність HDR+ з частотою оновлення 120 Гц. Так що анімація виходить плавною, картинка чіткою та соковитою, без колірних спотворень. Висока максимальна яскравість дозволяє бачити контент на яскравому сонці. Синє випромінювання знижено для турботи та зір. Потрійний набір об’єктивів основної камери справляється зі зйомкою в різних умовах освітленості та різним видаленням. Вона захоплює багато світла, тому робить фото деталізованим. Доступна ширококутна фотографія, оптична стабілізація та макрозйомка. Селфі-камера на 32 мегапікселі робить гарні портрети з грамотним розмиттям фону та фокусом.
ЦПУ Samsung Exynos 1380 швидко вантажить текстові файли, фото та відео, відкриває програми та соцмережі. Однак для геймінгу він слабенький через сильну втрату енергії в надпродуктивному режимі. Інтерфейс системи зручний та інтуїтивно зрозумілий навіть для нового користувача. Під панеллю кришки встановлений акумулятор на 5000 мА*год . Він підтримує телефон у робочому стані з ранку до вечора в режимі середнього споживання енергії. З 0 до 100 відсотків заряджається за 2:00. Ступінь захисту корпусу IP67 він повністю захищений від пилу і зберігає працездатність після недовгого занурення у воду. Так що якщо ви випадково впустите його у ванну або в калюжу, смартфон не постраждає.
11. POCO X5 5G
Ще одна новинка серії POCO із категорії до 15 000 гривень. Вона підійде для побутового щоденного використання, але фотографії на рівні профі робити не зможе. Розглянемо можливості докладніше, тому що технічні характеристики смартфона відмінні. Почнемо з корпусу – він тонкий і легкий, виконаний із пластику . Товщина бічної грані – 7.9 мм, вага всього пристрою – 189 грам . Покриття матове, не марке. Його зручно тримати в руці, а для кращого захисту від пошкоджень можна використовувати чохол із комплекту. Випускається у смарагдово-зеленому, блакитному та чорному кольорі. Ступінь захисту корпусу IP53, не боїться пилу і дрібних бризок води, але занурювати його у воду не можна.
Дисплей AMOLED DotDisplay FHD+ з великою діагоналлю дає гладку, насичену картинку із глибокими чорними відтінками. Частота оновлень 120 Гц робить анімацію та рухи плавними, без ривків та зависань. Блок камери з трьох сенсорів робить широкоформатну і звичайну зйомку в роздільній здатності 720р і 1080р на рівні користувача. Для особистого архіву та повсякденних завдань хороша як основна, так і фронтальна камера.
Процесор Qualcomm Snapdragon 695 , встановлений у телефоні, спритний, підтримує бездротову мережу 5G. Він не нагрівається навіть при геймінгу із середньою якістю графіки, без проблем запускає кілька додатків та легкі мобільні ігри. На вибір є версія з ємністю пам’яті 6/128 Гб та 8/256 Гб . При необхідності можна поставити картку SD і розширити сховище на 1 терабайт. Бездротовий зв’язок та сертифікації, такі як NFC, Bluetooth, Wi-Fi, GPS, працюють без нарікань та швидко підключаються. Як і багато нових китайських моделей заряджається швидко, а батарея на 5000 мА * год тримає заряд весь день при середніх навантаженнях.
12. Nubia RedMagic 8S Pro
Повноцінний смартфон на операційній системі Android 13. Це продуктивна холодна версія для геймінгу з високим рівнем графіки. Корпус виконаний із посиленого скла з текстурою шліфованого металу. Тому він не ковзає в руках і не притягує слідів та відбитків. На тильній панелі є RGB підсвічування. Грані гострі, без заокруглень. Якщо вам незручно тримати версії з екраном водоспадом, така форма буде більш комфортною. Випускається в чорному кольорі та світлому відтінку металік.
Дизайн — не головна причина, через яку цей девайс опинився в рейтингу. Він дуже продуктивний та швидкий. Насамперед завдяки ЦПУ Snapdragon 8 Gen 2 з великою обчислювальною потужністю та сучасним чіпсетом. Крім того, що сам процесор досить холодний, є система вентиляторів для відведення тепла і панель, що охолоджує, під екраном. Допомагає розігнати смартфон і великий обсяг пам’яті – доступна версія з 12 Гб оперативної пам’яті та 256 Гб вбудованого сховища, а також 16/512 Гб.
Камера тут не особливо гарна – впорається з фото для особистого користування, але для соціальних мереж вже слабка. Але це насамперед геймерський телефон, тому весь наголос зроблений на функції для комфортної гри. Їх тут достатньо. На бічних гранях корпусу крім стандартної кнопки блокування є клавіші для ігрових команд . Вони дозволяють девайсу працювати як ігровій консолі. Екран тут яскравий та широкий, без вирізу під камеру та заокруглень для повного огляду. Є налаштування, коли ігрове меню виводиться на екран одним жестом. Для меншого зносу батареї є функція Charge Separation , при якій енергія під час заряджання надходить відразу в механізми, минаючи акумулятор. Ця можливість корисна під час тривалих ігрових сесій. RedMagic 8S Pro – підходящий гаджет для тих, хто хоче грати без зависання та лагів на високій якості графіки.
13. Realme C53
Перед вами недорогий смартфон із сегмента до 10 000 гривень із усіма потрібними для побутового користування функціями. Він легкий та стильно виглядає. Корпус виконаний із пластику , дизайн кришки та острова з камерами натхненний 13 поколінням Айфон. Важить 182 грами, добре захищений від пилу , є навіть невеликий ступінь захисту від вологи. Випускається в золотому та чорному кольорі.
Екран з роздільною здатністю 1600 х 720 пікселів та IPS-матрицею дозволяє з комфортом дивитися відео та читати текст. Хоча якість картинки гірша, ніж у AMOLED дисплеїв, він не так стомлює зір. Є параметри для вирівнювання тональності та кольору екрана. Смартфон підтримує NFC з картами Світ та дві сімкарти. Також можна встановити додаткову картку пам’яті. Процесор Unisoc T612 не дуже потужний, але без проблем провантажує стандартні користувацькі додатки, не підвисає та нагрівається в межах норми.
Час автономної роботи досить довгий – доба при постійному перегляді відеоконтенту та до 5 днів під час використання месенджерів. Ємність акумулятора 5000 мА*год , підтримує протокол швидкої зарядки від комплектного адаптера. Основна камера робить непогані фотографії та відео без професійного функціоналу.