Categories: Смартфони

Одне повідомлення дозволяє зламати будь-який смартфон на Android

Share
Час читання: 2 хв.

У світі сотні різних мов і безліч кодувань, призначених для відображення символів. Розробники сучасних операційних систем намагаються врахувати всі нюанси, однак іноді вони припускаються помилок, хоча називати це так не зовсім коректно. Останні дні по мережі поширюється однієї повідомлення, після натискання на яке відбувається поломка будь-якого смартфона на базі операційної системи Android. Гаджети на базі iOS несприйнятливі до цього.

Користувачі активно поширюють через мережу спеціальний код, на який вони спеціально просять не натискати, але багато хто з-за цікавості роблять це. Вся справа в тому, що повідомлення із понад 2 000 прихованих символів містить безліч таких, які на протязі всього тексту кілька разів змінюють напрямок слів і окремих фраз, а потім повертають все назад. Йдеться про функцію, яка відповідає за правильне написання арабської мови та івриту.

Будь-які смартфони на Android легко справляються з обробкою таких текстів, та тільки ось вони не здатні виконувати рендеринг в таких складних ситуаціях, коли кожен символ доводиться обробляти по сотні разів і все це потрібно робити в послідовності. Якщо просто переглядати прихований текст, то смартфон або планшет його відобразить і нічого не трапиться, проте досить просто натиснути на нього, після чого мобільний пристрій вийде з ладу. На щастя, в сервісний центр звертатися не доведеться, також як і вдаватися до перепрошивки.

При натисканні на текст відбувається автоматичне завершення роботи всього смартфона, тобто воно перестає працювати. Вирішити проблему досить просто – достатньо виконати примусову перезавантаження, затиснувши кілька кнопок. До даної проблеми схильні абсолютно всі додатки з Google Play і всі смартфони, але є і два винятки. Такими є популярний веб-браузер Chrome, де текст обробляється коректно, а також телефон Google Pixel 2. Мобільний пристрій, під час обробки, починає пригальмовувати, проте вже через 5-10 секунд продовжує повноцінно працювати.

Якщо ви раптом побачите в мережі подібне повідомлення, краще на нього не натискати, тому як ні до чого хорошого це не призведе.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024

    Вийшов другий сезон “Таємниця бункера” на Apple TV+

    Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…

    15.11.2024

    Google припиняє показ політичної реклами в країнах ЄС

    Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…

    15.11.2024

    Samsung Galaxy S25 отримає 12 ГБ оперативної пам’яті

    Не представлений поки що офіційно Samsung Galaxy S25 протестували в Geekbench, завдяки чому стало відомо…

    15.11.2024

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024

    Samsung планує представити Galaxy S25 на початку 2025 року

    Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…

    15.11.2024