У 2022 році співзасновник OnePlus Карл Пей вирушив у вільне плавання і заснував власну компанію, що випускає смартфони. Так на світ з’явився Nothing Phone (1), а роком пізніше був представлений Nothing Phone (2). Обидві моделі наробили багато шуму за рахунок свого дизайну, але зовнішній вигляд – не єдине, що виділяє їх на тлі інших Android-смартфонів. Також уваги заслуговує оболонка Nothing OS, яка зовсім не схожа на iOS, MIUI, One UI та інші прошивки.
Дизайн Nothing OS
Оформлення оболонки Nothing Phone дивує. Тут використовується матричний шрифт, через який складається відчуття, ніби ти тримаєш у руках не новий смартфон, а старий гаджет з 80-х. Комусь це рішення здасться спірним, але багато хто напевно оцінить мінімалізм Nothing OS.
Також мінімалізм проявляється в іконках на робочому столі. Після недавнього оновлення Nothing OS їх можна зробити монохромними. За рахунок цього оболонка починає виглядати як єдине ціле. Але, на жаль, монохромні значки підтримують не всі програми.
Зате під матричний дизайн стилізовані всі стандартні віджети від музичного плеєра до погоди. Тож за належної вправності ви все-таки зможете домогтися ідилії, що робить Nothing Phone несхожим на жоден інший Android-смартфон.
Крім візуальних відмінностей розробники запропонували кілька класних функцій Nothing OS, яких немає на інших оболонках Android:
Більшість функцій Nothing Phone заточено під різні віяння нового часу, чи то сполучення з Tesla, чи то колекціонування NFT, тому оцінять їх далеко не всі. А ось що дійсно впадає в око, так це налаштування гліфів Nothing Phone.
Гліфи являють собою не просто миготливі, а й гнучко настроювані світлодіоди. У параметрах Nothing OS є чимало функцій, що відповідають за їхню роботу. Наприклад, можна активувати їх для індикації про вхідний дзвінок, а в Nothing Phone (2) і зовсім з’явилася можливість створення власного рингтона з унікальною послідовністю миготіння гліфів.
Також окремі гліфи виконують роль індикатора стану. Зокрема, заряду акумулятора, відліку таймера або шляху прямування на таксі Uber. Усі ці функції ховаються в налаштуваннях Nothing Phone, тож для власника смартфона завжди знайдеться привід покопатися в параметрах.
Термін підтримки Nothing Phone великий, але не вражаючий. У процесі експлуатації смартфона власник отримає 3 глобальних апдейти Android, а також патчі безпеки протягом 4 років. При цьому варто зауважити, що, на відміну від інших китайських прошивок, оновлення Nothing OS виходять помітно частіше.
Причому апдейти, що надходять, не просто виправляють помилки, а додають класні функції. Вони детально описуються на сторінці завантаження оновлення, тому ви завжди в курсі, що цікавого з’явилося в черговому апдейті. А на якомусь смартфоні Xiaomi доводиться обмежуватися описом у дусі “Виконано оптимізацію”.
Nothing OS – дійсно цікава прошивка, не схожа на інші оболонки Android. Вона пропонує унікальний дизайн, цікаві функції, а також широкі можливості налаштування гліфів, і розробникам ПЗ для HUAWEI, Xiaomi і realme безперечно варто брати приклад з Nothing щодо того, як потрібно підходити до створення і реалізації фірмової оболонки.
До нового Pixel 9a ще півроку, але в мережі вже просто шалений ажіотаж. Постійно з'являються…
Компанія GSC Game World анонсувала вихід патча 1.1 для S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl на…
Авторитетний інсайдер Еван Бласс опублікував на своїй сторінці в соцмережі X (раніше Twitter) рендери смартфонів…
Функція управління камерою в iPhone 16 спочатку отримала неоднозначні відгуки. Однак з виходом iOS 18.2…
Інсайдер під ніком smashx_60 опублікував у соцмережі X докладний звіт про неанонсований смартфон HMD під…
Незважаючи на високу ціну в 700 доларів, PlayStation 5 Pro демонструє успішний старт продажів. У…