Смартфони

Як перевірити iPhone під час купівлі

Share
Час читання: 5 хв.

Зробили для вас максимально докладний гайд купівлі айфонів, щоб не нарватися на підробку або перезібрані пристрої.

Безумовно, iPhone – один із найбажаніших подарунків на Новий рік, чим часто користуються шахраї, які продають підробки під виглядом оригіналу або видають використані пристрої за нові. А при покупці гаджета з рук ви автоматично стаєте учасником лотереї: тут можуть потрапити і нормальні пристрої з мінімальними косметичними пошкодженнями та «Франкештейни», зібрані з неоригінальних та нерідних запчастин. Як же все-таки убезпечити себе від усіх неприємних ситуацій та не залишитися без святкового настрою? Обов’язково збережіть цей гайд і відправте своїм близьким — наші інструкції вам точно допоможуть.

Новий iPhone

Купуючи новий iPhone у 2023-2024 році, потрібно дотримуватися кількох факторів. В першу чергу модель не повинна бути занадто старою, оскільки Apple такі девайси просто не випускає, а значить, підвищується шанс нарватися на перезапакований б/в гаджет. Вивчіть веб-сайт Apple або стежте за нашими новинами, щоб знати, які iPhone компанія вже не випускає.

На кінець 2023 року асортимент компанії складається з:

  • iPhone 15 Pro / iPhone 15 Pro Max;
  • iPhone 15 / iPhone 15 Plus;
  • iPhone 14 / iPhone 14 Plus;
  • iPhone 13;
  • iPhone SE (3 покоління).

Однак деякі моделі, які компанія тільки-но зняла з продажу, ще можна знайти на складах рітейлерів. До них входять:

  • iPhone 14 Pro / iPhone 14 Pro Max;
  • iPhone 12 / iPhone 12 mini;
  • iPhone 13 mini.

Всі інші пристрої, включаючи iPhone 13 Pro і iPhone 13 Pro Max, Apple не випускає вже 1,5 роки, тому навряд чи в когось ще залишилися нерозпаковані «тринашки про».

Після того, як ви визначилися з моделлю, можете сміливо вирушати в магазин або на маркетплейс. В останні роки в Росії вся техніка Apple поставляється за паралельним імпортом, тому особливого сенсу гарантії немає. Тепер ремонт чи заміну здійснює сам продавець, а не авторизовані сервісні центри Apple. Тут уже все будується на везінні покупця, довірі до продавця та бажання переплачувати.

Також зверніть увагу, що ціна не повинна бути надто низькою порівняно з пропозиціями інших продавців. Наприклад, з умовним iPhone 15 Pro Max за 40 тисяч гривень однозначно щось не так, оскільки ціни на місцевому ринку за цю модель стартують зі 65 тисяч гривень, та й навіть у США цей девайс коштує від $1199 без урахування податків, транспортування та інших зборів.

Що потрібно перевірити насамперед?

Уважно огляньте коробку: на нових iPhone починаючи з iPhone 13 є спеціальні пломби, а всі написи нанесені на саму упаковку (не на наклейку). Вони мають тактильно відчуватися.

Перевірте регіон iPhone за номером моделі:

  • Літери LL в кінці означають, що гаджет призначений для внутрішнього ринку США, і слота для фізичної SIM-картки в них немає. Якщо ви готові скористатися лише eSIM, можете сміливо вибирати ці моделі;
  • Літери ZA призначені для Гонконгу. У них немає eSIM, але є слот для двох фізичних SIM-карт;
  • Всі інші iPhone незалежно від літери підтримують одну фізичну SIM-картку та eSIM.

Перейдіть на веб-сайт перевірки активації Apple і вбийте IMEI. В ідеалі він має бути не активованим, але в деяких країнах покупців зобов’язують розпакувати та активувати iPhone одразу після покупки, тому в Росію вони потрапляють уже «робочими». У цьому випадку ви повинні перевірити в налаштуваннях дату активації, прив’язку до Apple ID та цикли заряджання (на iPhone 15).

Обов’язково знімайте розпаковування відео. Це допоможе вам довести свою правоту, якщо ви виявите заводський дефект, шматок мила замість гаджета (бувало й таке), або телефон просто не ввімкнеться.

Наочний приклад хлястиків на упаковці та комплектації iPhone.

Після увімкнення перевірте роботу основних функцій, включаючи Face ID, камери, мікрофони та дисплей. Як правило, якщо ви не виявите в iPhone ніяких дефектів або інших проблем в перший тиждень користування, то з ним вже нічого не трапиться (якщо, звичайно, не масовий шлюб будь-яких компонентів, який може спливти набагато пізніше).

iPhone з другорядним

У цій ситуації набагато складніше знайти придатний апарат, проте це реально. Знову ж таки тут важливо враховувати, як давно модель була знята з продажу, як довго смартфоном могли користуватися і які поширені проблеми з цими пристроями бувають.

Якщо ви купуєте iPhone у незнайомця, обов’язково пошукайте відгуки про інші його угоди. Перед тим як зв’язуватися з продавцем, детально вивчіть фотографії пристрою на предмет сколів та подряпин. В ідеалі в оголошенні про продаж повинні бути вказані всі найдрібніші нюанси про фізичний стан iPhone та прикріплені фотографії всіх цих недоліків. Також не варто вестись на наддешеві пропозиції – перегляньте хоча б 20 схожих оголошень і порахуйте середню вартість потрібної вам моделі. Як би продавець не запевняв, що йому терміново потрібні гроші (переїзд, штрафи, на ліки, подарували), через що він зливає гаджет на 5 тисяч гривень дешевше за ринок, пам’ятайте, що ніхто в цьому світі не буде що-небудь продавати собі у мінус.

Після цього етапу потрібно переходити до огляду телефону наживо. Вивчіть все під гарним освітленням. Намагайтеся у своїй не відволікатися на сторонні чинники. Перевірте працездатність всіх камер (саме всіх модулів), сканера Face ID або Touch ID, мікрофонів, динаміків і навіть порту для заряджання. Обов’язково протестуйте дисплей на працездатність True Tone (датчик підлаштовує температуру дисплея під навколишнє освітлення) та сенсорний відгук. Перезавантажте гаджет кілька разів, щоб переконатися, що перед вами оригінальний iPhone (на китайських підробках під час завантаження випливає логотип Android). Особливо важливо оглянути болти біля порту зарядки, якщо різьблення зірвано, отже, смартфон розкривали. Краще утриматися від покупки такого iPhone.

Тепер обов’язково зайдіть у налаштування та перевірте інформацію про акумулятор. Якщо гаджетом користувалися півроку і більше, а він все ще показує 100%, це має вас насторожити. Швидше за все, батарею в ньому змінювали. У разі встановлення неоригінальних запчастин у налаштуваннях з’явиться відповідне повідомлення, однак з недавніх пір умільці навчилися перепаювати мікросхеми, щоб таких повідомлень у системі не з’являлося. Тут виявити факт ремонту чи заміни компонентів набагато складніше, оскільки це залежить від совісті колишнього власника. Можливо, економія в кілька тисяч не вартий зайвих переживань і проблем, які можуть виникнути в майбутньому, тому краще купити новий iPhone з «нульовим пробігом».

Ну а якщо ви все ж таки знайшли ідеальний лот, не забудьте скинути всі налаштування до заводських прямо перед продавцем, щоб переконатися, що він не прив’язаний до Apple ID, і після скидання не спливуть будь-які замінені деталі.

Замість ув’язнення

Підсумовуючи, до покупки настільки недешевого гаджета варто підходити відповідально. Як кажуть у народі, «скуповий платить двічі», тому на мегавигідні пропозиції з ціною вдвічі нижчою від ринкової навіть не варто звертати увагу. Наскільки можна краще завжди купувати новий, запечатаний, неактивований смартфон. І це правило стосується не лише iPhone, а й будь-яких інших гаджетів від будь-яких брендів. Так ви хоча б впевнені, що його не розкривали, а всі компоненти в ньому — оригінальні.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: iPhone
  • Останні записи

    Apple інтегрує серверні можливості в наступні чипи для MacBook

    Аналітик Мін-Чі Куо поділився прогнозами про прийдешнє покоління чипів Apple M5, серійне виробництво яких очікується…

    24.12.2024

    Важлива інформація для пенсіонерів: що робити з WhatsApp до початку 2025 року

    З 1 січня 2025 року WhatsApp перестане працювати на деяких стареньких смартфонах Android. У Meta,…

    24.12.2024

    Arm не здається: справа проти Qualcomm може бути переглянута

    Кілька днів тому завершився масштабний судовий процес між розробником архітектури Arm і розробником мікросхем Qualcomm,…

    24.12.2024

    Samsung працює над стилусом для тонких смартфонів: що чекає на користувачів

    Компанії Samsung Display і HiDeep спільно працюють над новим видом стилуса, що поєднує переваги оригінального…

    24.12.2024

    TikTok закривають в одній з країн Європи: всі подробиці

    TikTok планують закрити в Албанії на мінімум рік, повідомляє Bloomberg. Про це стало відомо з…

    24.12.2024

    Топ-5 гаджетів, які ідеально підійдуть для подарунка на свята

    Свята — це час, коли ми хочемо порадувати наших близьких корисними та оригінальними подарунками. Якщо…

    24.12.2024