Скажу по секрету, насправді їх більше… Без образ, гаразд? Просто тенденція сьогодні така, що читач важко фокусується на довгих текстах, зневажливо обзиваючи їх «лонгрідами». Тому «письменникам» доводиться намагатися концентрувати свій «суп» до стану «пюре», що швидко засвоюється.
iPhone 15 став непоганим апгрейдом для любителів Apple смартфонів. Це, безумовно, відмінний апарат, хоча в необхідності його покупки для власників більш менш свіжих девайсів (iPhone 14, наприклад) є вагомі сумніви. Але все ж таки 48 мегапіксельний сенсор, 5х оптичний зум, знову ж таки USB-C … всі ці кроки, нехай і вимушені для хлопців з Купертіно, разом з майбутніми можливостями по завантаженню сторонніх додатків та стандарту RCS значно змінили портрет сучасного «яблучного» гаджета. Так що ж, переваги Android тануть на очах? Так, багато в чому девайси із «зеленим роботом» та «недоїденим яблуком» повторюють один одного, але… як завжди, є деякі нюанси.
Багатофункціональна кнопка
Олди пам’ятають, як помічник Bixby від Samsung почав активно втручатися у життя власників корейських гаджетів преміум класу. Для нього було виділено спеціальну кнопку, на яку виробник забороняв «вішати» щось інше, крім виклику свого помічника. Samsung можна зрозуміти, вони намагалися відсунути Google, старанно впроваджуючи свій сервіс. Однак згодом хлопці зрозуміли, що це марно. Сталося це багато в чому тому, що спочатку одна програма, а потім і ціла добірка схожого софту, що з’явилося на Google Play, зняла обмеження виробника на функціонал фізичної кнопки, пропонуючи користувачеві самому вирішувати, як її використовувати.
Протягом 16 років iPhone міг похвалитися своїм слайдером, що відключає звук на девайсі. І, звичайно, нічого іншого на цей слайдер користувач «повісити» не міг. Але нарешті Apple запропонувала своє рішення під назвою Action Button, і її застосування набагато цікавіше, ніж проста можливість відключення звуку. Однак, зважаючи на все, хлопці з Купертіно вирішили, що настільки «смілива і нова» пропозиція може бути доступна лише для щасливих власників Pro серії. Іншими словами, вам потрібен IPhone 15 Pro або 15 Pro Max, щоб побачити Action Button у дії (вибачте за каламбур)
У Android з такого роду інноваціями давно вже все набагато демократичніше. Більше того, досить велика кількість бюджетних пристроїв на «зеленому роботі» пропонують не лише перепрограмувати фізичні кнопки апарату, а й призначити на них кілька функцій. Тобто в залежності від кількості натискань на цю кнопку гаджет буде виконувати різні завдання.
Дисплей: 120Hz та Always on Display
Тут, звичайно, можна розвести руками і сказати щось на зразок
– Автор! Тобі чого потрібно щось від екрану? Ти тільки глянь на цю красу! Super Retina XDR! 1000 нит звичайна яскравість, максимальна 1600, а пікова на вулиці під сонечком так і взагалі 2000!
І ви будете праві. Але… Зрозуміти, чому компанія «зарезервувала» збільшення герцювання екрану тільки для Pro моделей можна лише знаючи її маркетингову політику. Мабуть, 16 серія «яблучних» гаджетів вийде з черговим «неймовірним апгрейдом», до якого буде включений і 120Hz екран для всіх апаратів. Чи ні …
Друга фішка iPhone 15 Pro – так званий Always on Display – взагалі кажучи, була у мене ще на Windows Phone Nokia Lumia 1020. Ну і на деяких Android девайсах, звичайно ж, була присутня. Але хлопці з Apple знову вирішили, що тільки власники Pro-гаджетів зможуть по-справжньому оцінити наявність важливої інформації на екрані. У той же час Samsung, наприклад, пропонує сьогодні дуже бюджетні моделі своїх смартфонів зі слотом для зовнішньої пам’яті, накрученою камерою, USB-C і 120Hz екраном c Always on Display за ціну, яка значно менша за ту, що просять за «молодший» iPhone 15.
USB-C
Тут уже, начебто, яка може бути різниця між гаджетами? Але давайте подивимося уважніше
Відмовитися від Lightning конектора Apple змусив новий закон про цифрові гаджети, ухвалений на території Європейського союзу. Але ніхто не обмежував хлопців із Купертіно як завжди мати свій, особливий погляд на речі. І тому «з міркувань безпеки» функціонально, крім самого порту, для власників «бічних» iPhone практично нічого не змінилося. Швидкість передачі даних для «прошінок», що отримали стандарт USB 3, підвищилася з 480 Mbit/s до 10Gbit/s. Здорово? Ще й як! Але… зрозуміло, що експерти досі обговорюють питання, наскільки шкідлива для батареї смартфона швидка зарядка. Однак… мій Huawei P30 Pro 2019 випуску досі заряджається від 0 до 100% за 60 хвилин за допомогою штатного зарядника. Ціна цього славного апарату сьогодні за умови, що ви знайдете його новим, а це досить важко, 40-45K. Зрозуміло, що не можна порівнювати різні класи гаджетів, хоча Huawei P30 Pro 256GB і колись був «королем камерофонів» (особливо це стосувалося нічної зйомки), але iPhone 15 Pro з тими ж 256Gb пам’яті на борту коштує приблизно 128K і повністю заряджає свою акумуляторну батарею до 100% за ту саму годину! Xiaomi 13T Pro, наприклад, набагато більш сучасний і тому більш підходящий для порівняння гаджет, встигає пройти весь цикл зарядки за 30 хвилин, хоча і цей девайс знаходиться в нижчій ціновій категорії, ніж «яблучні» смартфони.