9 смартфонів із найкращими камерами у 2023 році

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 12 хв.

Вибір смартфона з хорошою камерою – завдання, з яким стикаються багато користувачів. Виробники щорічно випускають нові моделі з поліпшеними характеристиками, серед яких особлива увага приділяється камерам.

По-перше, варто зазначити, що якість камери залежить не тільки від кількості мегапікселів, а й від інших чинників, як-от оптична стабілізація, зум, режим нічного фільмування, RAW-зйомка тощо.

Реклама

Крім того, багато сучасних смартфонів оснащені ширококутними і телефото об’єктивами, а також мають підтримку запису відео у високій роздільній здатності.

Таким чином, під час вибору смартфона з найкращою системою камер необхідно враховувати всі ці фактори, а також звертати увагу на відгуки користувачів та огляди експертів.

Загалом, якщо якість системи камер є для вас головним пріоритетом при виборі нового смартфона, ви потрапили за адресою. У цій статті представлено добірку з кількох смартфонів з найкращими камерами, які можна купити у 2023 році.

1. Samsung Galaxy S23 Ultra

Galaxy S23 Ultra – флагманський смартфон від Samsung, який може похвалитися видатним технічним аспектом: камерою ISOCELL з колосальною роздільною здатністю 200 мегапікселів.

Його система камер також оснащена ширококутним об’єктивом на 12 Мп з кутом огляду 120 градусів і двома телеоб’єктивами по 10 Мп з 3-кратним і 10-кратним оптичним зумом.

Камери підтримують оптичну стабілізацію зображення (OIS), лазерне автофокусування і цифровий зум надвисокої роздільної здатності, що забезпечує рівні збільшення до 30x і 100x.

Samsung Galaxy S23 Ultra дає змогу створювати фотографії з максимальною роздільною здатністю 200 Мп. Однак, слід пам’ятати, що для таких фотографій знадобиться щонайменше 40 Мб пам’яті, що значно більше, ніж 4 – 7 Мб, які є типовими для камери з роздільною здатністю 12 Мп. Але якщо вам потрібні наддеталізовані зображення, така можливість тут є.

Щодо системи камер Galaxy S23 Ultra слід зазначити одну важливу деталь: її найбільш вражаючою особливістю є саме можливість масштабування, а не 200-мегапіксельна камера.

3-кратний і 10-кратний оптичний зум має чудову якість, так само як і 30-кратний цифровий. А ось якість при 100-кратному зумі все ж не така вражаюча, хоча і краща, ніж у попередніх моделей.

Телеоб’єктиви Galaxy S23 Ultra дозволяють знімати зображення, які просто неможливо відтворити на інших смартфонах, зберігаючи при цьому високу якість. Якщо ви придбаєте Galaxy S23 Ultra, ви зможете повною мірою насолоджуватися приголомшливими фотографіями при великому збільшенні.

Основний об’єктив здатний робити чудові знімки, хоча не озброєним поглядом не видно, що він має роздільну здатність 200 Мп. Знімки живі та енергійні, демонструють насичені відтінки та складні деталі.

Можна тільки захоплюватися загальним балансом камери, яка вміло поєднує природні та яскраві візуальні ефекти. Зазвичай, кольори виглядають доволі реалістично, з гармонійною насиченістю, хоча в деяких випадках вони можуть ставати перенасиченими, особливо в певних сценах з червоними та синіми тонами.

Але незважаючи на схильність смартфона до перенасичених кольорів, важко знайти досконалішу систему камер, ніж та, що є в Galaxy S23 Ultra. Якщо високоякісна фотографія – ваш пріоритет номер один, вам обов’язково варто купити цей смартфон.

2. Google Pixel 7 Pro

Лінійка Pixel від Google з часом змінювалася в плані загальної якості, але завжди залишалася одним з лідерів в області мобільної фотографії. Цього року, Google Pixel 7 Pro беззастережно підтвердив своє звання одного з найкращих камерофонів на ринку.

Система камер смартфона складається з основного об’єктива на 50 мегапікселів, надширококутного об’єктива на 12 мегапікселів і телеоб’єктива на 48 мегапікселів з 5-кратним оптичним зумом.

Це досить потужна система, але справжня магія насправді полягає в програмному забезпеченні Google. Знімки, які створює Pixel 7 Pro, просто неймовірні і рідко (якщо взагалі коли-небудь) потребують подальшої обробки в редакторі.

Ви просто натискаєте спуск затвора, і отримуєте чудове зображення, яким не соромно поділитися з іншими.

Однак це не означає, що вам взагалі не доведеться відкривати фоторедактор, оскільки в цьому відношенні Google надала безліч інструментів для точного налаштування ваших фотографій.

У смартфона немає проблем із балансуванням контрастності та насиченості. Як і у Pixel 6 Pro тут є функція Magic Eraser, а також Google додала сюди функцію Magic Unblur.

Її призначення – позбавлення від розмитості на фотографіях. На відміну від Magic Eraser, функція Magic Unblur не така вдала, але все одно викликає інтерес під час використання.

Оптичний зум з 5-кратним наближенням також на висоті. До того ж, можна збільшити зображення ще більше за допомогою 30-кратного цифрового зуму завдяки функції Super Res Zoom від Google. При цьому знімки з 30-кратним збільшенням виходять дуже хорошими.

Кольори трохи нагадують акварель, але загалом якість зображення вражає, враховуючи таке наближення. Цього року надширококутний об’єктив отримав нову властивість – макрорежим.

Коли ви наближаєтеся до предмета зйомки, макрорежим активується автоматично і відмінно справляється із завданням, незалежно від того, чи знімаєте ви окремі піщинки, чи крупним планом квітковий бутон.

Мабуть, єдиним мінусом Pixel 7 Pro є його фронтальна камера на 10.8 Мп, яка часом може здатися трохи нудною, хоча загалом з нею все гаразд.

У неї фіксований фокус, тому відсутнє природне боке. Проте, система камер у Pixel 7 Pro просто чудова і є однією з найкращих, які тільки можуть бути в смартфоні.

3. Apple iPhone 14 Pro

Apple ніколи не була помічена в надмірній захопленості характеристиками камер своїх пристроїв, але системи камер в iPhone постійно вважалися одними з найсильніших серед усіх смартфонів одного покоління.

У iPhone 14 Pro є лише невелике поліпшення в системі камер, порівняно з iPhone 13 Pro, але навіть невелике поліпшення – це поліпшення, і цей iPhone однозначно варто вибрати тим, кому потрібен смартфон від Apple, оснащений відмінною системою камер.

Його потрійна система камер включає в себе основний об’єктив на 48 Мп, телеоб’єктив на 12 Мп і надширококутний об’єктив на 12 Мп. Основний об’єктив є вдосконаленою версією порівняно з минулим поколінням, тоді як апаратне забезпечення в основному залишилося колишнім.

Телеоб’єктив підтримує 3-х кратний оптичний зум, з чого випливає, що Apple планує ще щонайменше одне покоління оновлень, перш ніж впровадити 5-кратний перископічний зум або щось більше.

Але нехай вас не лякає скромніший зум: iPhone 14 Pro робить чудові знімки. Він без зусиль справляється з усіма умовами освітлення, створюючи яскраві та живі фотографії в добре освітлених місцях і видаючи чудові результати при слабкому світлі.

Apple не може похвалитися таким же програмним забезпеченням для редагування, як у деяких конкурентів (наприклад, у Samsung), але його можливостей цілком достатньо, якщо ви не проти витратити час на те, щоб розібратися, як найефективніше його використовувати.

Наприклад, за допомогою режиму зйомки Apple ProRaw, можна контролювати кожен аспект одержуваної фотографії. Але майте на увазі, що знімки ProRaw займають багато місця: окремі фотографії займають близько 60 Мб.

А відеорежим ProRes ще більше, розмір однієї хвилини відео становить приблизно 1,7 Гб. У такому разі варто задуматися про придбання моделі з об’ємом вбудованої пам’яті 1 Тб.

Але навіть якщо ви ніколи не станете використовувати ці режими (а багато хто і не стане), ви не відчуєте, будь-якої втрати. iPhone 14 Pro від Apple – це тріумфальний смартфон і, безумовно, чудовий камерофон.

4. Apple iPhone 14

Як це часто буває, загальна увага здебільшого перемикається на бік iPhone 14 Pro, але не варто забувати про те, що iPhone 14 також є чудовим смартфоном з вельми вражаючою системою камер.

Смартфон оснащений ширококутним основним сенсором на 12 Мп, надширококутним на ті ж 12 Мп і фронтальною камерою також на 12 Мп.

Система камер дійсно чудова. По суті це той самий набір сенсорів, що ми могли бачити в iPhone 13, однак нехай вас це не бентежить. Система камер дає змогу створювати чіткі та яскраві знімки, наповнені всіма потрібними кольорами та деталями.

Основний об’єктив добре справляється зі знімками при поганому освітленні, а у випадку з дійсно темними сценами активується нічний режим, хоч він і злегка пом’якшує деталі.

Надширококутний об’єктив на 12 Мп також чудовий: на відміну від деяких інших смартфонів, зображення, зняті з його допомогою, мають практично той самий колірний баланс, що і в основного об’єктива. Оскільки різниця в кольорах між об’єктивами досить неприємне явище, але в iPhone 14 цієї проблеми немає.

Селфі камера – це та сфера, яка справді зазнала відчутних поліпшень порівняно з iPhone 13 завдяки додаванню автофокусування. Це може здатися невеликим доповненням, але ефект від нього величезний.

Деталізація всіх селфі знімків стала чіткішою, автофокус дійсно допомагає виділити дрібні деталі, як-от лінії на обличчі або навіть окремі волосинки.

Велика діафрагма також говорить про наявність хорошого природного ефекту боке, навіть якщо ви не використовуєте портретний режим. IPhone 14 – смартфон, який найбільше підходить для створення чудових селфі фотографій.

5. Samsung Galaxy Z Fold 5

Порівняно з Galaxy S23 Ultra, можливості системи камер Galaxy Z Fold 5 різняться. І не дивлячись на те, що з технічної точки зору характеристики камер нижчі, ніж у S23 Ultra, ця система все одно може подарувати чудові враження від якості фотографій.

Galaxy Z Fold 5 оснащений 50-мегапіксельним основним об’єктивом, 12-мегапіксельним ширококутним об’єктивом і 10-мегапіксельним телеоб’єктивом із 3-кратним оптичним зумом – як і Z Fold 4 2022 року.

Крім того, Z Fold 5 має нові лінзи, покращений процесор сигналів зображення у складі чіпа Snapdragon 8 Gen 2 і різні оновлення програмного забезпечення, що поліпшують загальну якість зображення.

Коли смартфон перебуває в складеному стані, елементи керування камерою переміщуються в нижню частину екрана, а видошукач – у верхню частину. Це відрізняється від традиційних смартфонів, у яких елементи керування камерою та видошукач зазвичай розташовані у фіксованих місцях на екрані.

Такий інноваційний дизайнерський підхід забезпечує більш універсальний користувацький досвід, оскільки дає змогу налаштовувати смартфон відповідно до своїх конкретних потреб і вподобань.

Наприклад, якщо користувач фотографує пейзаж, він може віддати перевагу розташувати видошукач у верхній частині екрана, щоб зробити більш широкий знімок. З іншого боку, якщо вони роблять селфі, зручніше розташувати елементи керування камерою внизу екрана.

Мало того, Fold 5 можна використовувати як своєрідний штатив під час фотографування. Підготуйте застосунок камери, відкрийте смартфон, поставте його на плоску поверхню, і ви отримаєте відмінно стабілізоване зображення.

Якщо ви не чекаєте від системи камер Z Fold 5 надреалістичних фотографій, ви швидше за все будете задоволені її роботою. Адже навіть незважаючи на наявність незначних недоліків, у смартфоні є багато поліпшень порівняно з камерами Galaxy Z Fold 4.

6. Google Pixel 6a

Не всі хочуть або потребують великого, потужного і (насамперед) дорогого флагманського смартфона – але в результаті цим людям не доводиться жити з неякісною системою камер. Високі стандарти флагманського Pixel 7 Pro перейшли до його середньобюджетного родича Pixel 6a.

За половину вартості Apple iPhone 14 Pro ви отримуєте смартфон, який настільки ж функціональний і оснащений тими ж програмними функціями, завдяки яким всі смартфони Pixel вважаються чудовими камерофонами.

Це тільки на папері характеристики Pixel 6a виглядають досить скромно, а насправді це зовсім не так. Pixel 6a має той самий основний об’єктив на 12,2 Мп, який використовувався в смартфонах Pixel, починаючи з найпершої моделі Pixel, аж до Pixel 5.

Надалі він був доповнений надширококутним об’єктивом на 12 Мп, а також з’явилася оптична стабілізація зображення (OIS) і автофокус.

Як і Pixel 7 Pro, Pixel 6a виділяється саме як камерофон, здатний справлятися з різними ситуаціями й адаптуватися до них, створюючи фотографії, які не потребують подальшого налаштування.

У нього є деякі проблеми в умовах низької освітленості, але режим Night Sight від Google все одно на висоті, фотографії в цьому режимі на Pixel 6a зазвичай виходять з дуже м’якими деталями. Проте, він може досить впевнено фотографувати в темряві, що дуже непогано для смартфона цієї цінової категорії.

Головне, що компанія Google змогла створити додаток камери, який дуже добре підходить для знімків, які не потребують частого редагування. Також, як і Pixel 7 Pro, смартфон Pixel 6a оснащений безліччю програмних “фішок”.

Тут підтримується функція Magic Eraser, а також основні режими “Портрет”, “Фотосфера” і “Реальний тон”. У нього навіть є флагманський процесор, тому обробка зображень не займе більше часу, ніж у його більш просунутих побратимів.

Pixel 6a – чудовий камерофон і дуже хороший варіант, для тих хто хоче заощадити. Звичайно, є ще Google Pixel 7a, але в даному випадку краще віддати перевагу старішій моделі, так як камери смартфонів схожі, а ціна у попередника нижча.

7. OnePlus 11

Система камер OnePlus 11 була оптимізована завдяки партнерству з компанією Hasselblad. Основний об’єктив на 50 мегапікселів, ширококутний об’єктив на 48 мегапікселів і телевік на 32 мегапікселі були поліпшені для підвищення продуктивності.

Основний сенсор Sony IMX890 може похвалитися як оптичною, так і електронною стабілізацією зображення, а ширококутний об’єктив забезпечує кут огляду 115 градусів. Крім того, 13-канальний датчик Accu-spectrum Light Color Identifier забезпечує точну передачу кольору на фотографіях.

Завдяки технології Hasselblad Natural Color Calibration і датчику кольору світла Accu-spectrum, камера забезпечує напрочуд реалістичні кольори на фотографіях. Порівняно з OnePlus 10 Pro, система камер OnePlus 11 забезпечує більш точний баланс білого і кращу експозицію для отримання більш ефектних знімків.

Однак, варто зазначити, що камера має низку обмежень при зйомці зблизька. Незважаючи на те, що тут є автоматичний режим макрозйомки, він часто призводить до втрати кольору на фотографіях і усуває глибину різкості. А при відключенні режиму макрозйомки є ризик отримання розмитих зображень.

Крім того, телеоб’єктив залишає бажати кращого. І якщо якість фотографій при 2-кратному зумі цілком прийнятна, то його перевищення призводить до отримання фотографій нижчої якості, які можуть виглядати пікселізованими.

8. Nothing Phone 2

Апаратна складова системи камер Nothing Phone (2) не зазнала суттєвих змін порівняно з Nothing Phone (1).

Смартфон, як і раніше, має два об’єктиви: 50-мегапіксельний сенсор Sony з оптичною та електронною стабілізацією і 50-мегапіксельний сенсор Samsung з широким кутом огляду.

А ось роздільну здатність селфі-камери збільшено до 32 Мп. Проте, компанія Nothing зосередилася на поліпшенні програмного забезпечення цих сенсорів, що призвело до помітного поліпшення їхньої продуктивності.

Nothing Phone (2) дає змогу отримувати живі та яскраві знімки, однак вони не такі насичені та з меншим HDR, ніж у Galaxy A54. Можливо, вони й не настільки реалістичні, як фотографії на Pixel 7, однак вони цілком прийнятні й ідеально підходять для публікацій у соціальних мережах без будь-якого подальшого редагування.

Загалом, основний і ширококутний об’єктиви стабільно видають якісні знімки. А відсутність телеоб’єктива компенсується 2-кратним зумом, який дає змогу робити непогані світлини.

9. Samsung Galaxy Z Flip 5

Власники Galaxy Z Flip 4 швидше за все помітять, що система камер Flip 5 дуже схожа з їхнім смартфоном. А все тому, що Flip 5 оснащений основним об’єктивом на 12 Мп з діафрагмою f/1,8 і оптичною стабілізацією зображення, а також надширококутним об’єктивом на 12 Мп з кутом огляду 123 градуси.

Крім того, на основному дисплеї розташована селфі-камера на 10 Мп. По суті, система камер Flip 5 майже така ж, як у торішнього Z Flip.

І все ж, у Z Flip 5 є деякі важливі вдосконалення порівняно з його попередником. Оновлений процесор Snapdragon 8 Gen 2 повинен забезпечувати кращу передачу кольору під час обробки зображень.

Основний і надширококутний об’єктиви тепер мають “прозоре покриття лінз”, що запобігає відблискам, а селфі-камера має злегка доопрацьовану діафрагму f/2,2 порівняно з f/2,4 на Z Flip 4. Ці поліпшення можуть істотно вплинути на якість фотографій і відео, знятих цим смартфоном.

Завдяки складаній конструкції Z Flip 5 володіє унікальною особливістю, яка дозволяє використовувати основну камеру в якості селфі-камери, навіть коли смартфон закритий.

Це стало можливим завдяки зовнішньому дисплею, який забезпечує легкий доступ до зйомки, перегляду та редагування фотографій. Як і у випадку з Fold 5, ви також можете напіввідкрити Flip 5 і використовувати його як імпровізований штатив, якщо виникне така необхідність.

Підбиваючи підсумок, можна сказати, що Samsung Galaxy Z Flip 5 – це вражаючий смартфон, який зберіг сильні сторони свого попередника і отримав ключові поліпшення в низці технічних аспектів.

 

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ