Смартфони

П’ять відмінностей хорошого смартфона від поганого і як не помилитися з вибором

Share
Час читання: 3 хв.

Сьогоднішній ринок смартфонів починається буквально від 5 тисяч гривень і закінчується гаджетами, вартістю вище 100 тисяч. За фактом, усі смартфони виконують однакові функції (крім зовсім найсучасніших), але з різною якістю. Смартфон вартістю до 10 тисяч – можна назвати поганим, а вартістю від 15 000 – вже “хорошим”. Давайте знайдемо 5 відмінностей “хорошого” смартфона від “поганого”.

Низька якість звуку, фото та відео

Бюджетний смартфон може робити фото, знімати відео, записувати звук. Тільки ось, як правило, камера в такому апараті буде дуже низької якості. Особливо це видно в трохи затемненому приміщенні – деталізація буде мінімальна. Зі звуком така сама ситуація: часто бюджетний девайс дуже погано записує звук – він зазвичай приглушений і також сильно страждають частоти. Цей мінус може позначитися як на зйомці відео, так і на розмовах. Точно не варто купувати наосліп занадто дешевий смартфон – краще трохи потримати в руках і перевірити основні функції перед покупкою.

Слабке залізо

У недорогому смартфоні буде слабкий процесор одного з минулих поколінь і невелика кількість оперативної пам’яті – 1,2 і навіть 3 гігабайти. Слабка начинка веде до того, що неможливо буде одночасно запускати кілька застосунків, велику кількість вкладок у браузері – багатозадачність такого девайсу буде на низькому рівні. Від цього страждатиме і комфорт – пристрій може гальмувати навіть на простих завданнях, а про сучасні мобільні ігри можна взагалі забути.

Відсутність сучасних функцій

У недорогих гаджетах може бути відсутній NFC, а модулі зв’язку, як-от Wi-Fi і Bluetooth, можуть бути занадто старої версії. Простий приклад – є у мене бездротові навушники, які відмінно працюють з передостаннім iPhone і відносно свіжим Huawei. А ось в апарата, який коштував 2500 гривень минулого року, є проблеми – навушники постійно “відвалюються”, а звук просто відстає від відео.

Більш старий протокол Wi-Fi теж може працювати нестабільно, наприклад, з новим роутером. Ну, а про частоту оновлення дисплея понад 60 Гц я промовчу – у недорого апарату такого бути не може. Також рідко коли у недорогого девайса буде можливість швидкої і бездротової зарядки.

Якість виконання

У “хорошого” гаджета буде і відповідна якість виконання, а також більш дорогі матеріали – різні сплави з металу і скла. Дешевий апарат, як правило, містить найпростіший і найтонший пластик, який спокійно прогинається, наприклад, у кишені джинсів. Екран у бюджетного смартфона також буде з пластику і дуже швидко подряпається.

Бували випадки, що недорогі смартфони швидко вицвітали – екраном користуватися ставало просто неможливо. Також нерідко якість збірки настільки низька, що пристрій буквально розкривається на дві частини і якщо встиг вчасно зловити шлейф, то апарат ще поживе, якщо заклеїти. А якщо шлейф порвався, то ніхто й ремонтувати не візьметься.

Обсяг постійної пам’яті

У недорого гаджета рідко коли перевищує 32 гігабайти. На сьогоднішній день це дуже малий об’єм – сама операційна система займатиме 10-15, а на додатки і медіафайли вже залишиться занадто мало. Так, чого дивуватися – месенджери при активному використанні можуть “забити” кілька гігабайт на день! Хоч і об’єм пам’яті можна розширити за допомогою карти, але не завжди це допомагає – не всі додатки можуть бути встановлені на картку, також швидкість і надійність карти пам’яті залишає бажати кращого.

А ось про автономність можна сказати, що зараз майже всі смартфони мають ємну батарею від 4000 мАг, а це означає, що вистачить заряду надовго.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: поради
  • Останні записи

    Проблеми після оновлення: чому ваш смартфон гальмує і що з цим робити

    Кожного разу, коли я оновлюю смартфон, завжди сподіваюся, що він стане швидшим і зручнішим у…

    21.12.2024

    Samsung готується додати два нові розміри для кільця Galaxy

    Розумні каблучки Samsung Galaxy Ring скоро будуть випущені у двох більших розмірах. Спочатку про це…

    21.12.2024

    Відповідь на ChatGPT Search: Google додає АІ-режим у свій пошуковик

    Google планує додати на пошукову сторінку режим ШІ, що надає користувачам можливість діалогу з чат-ботом…

    21.12.2024

    Топ-6 характеристик смартфонів, на які не варто звертати увагу

    Коли вибираєш новий смартфон, здається, що всі ці цифри і технічні характеристики важливі. Але насправді,…

    21.12.2024

    Google розробила план, щоб знизити монополію в пошукових системах

    Федеральний суд США розглядає справу про монополію Google у сфері пошукових систем, встановивши в серпні…

    21.12.2024

    Маленькі, але потужні: топ-4 найкращих компактних смартфонів 2024

    Втомилися від гігантських екранів, які ледве поміщаються в руку? Сьогодні я вам покажу кілька крутих…

    21.12.2024