Смартфони

Топ-6 характеристик смартфонів, на які не варто звертати увагу

Share
Час читання: 2 хв.

Коли вибираєш новий смартфон, здається, що всі ці цифри і технічні характеристики важливі. Але насправді, багато з них — це просто маркетингові хитрощі, на які не варто зважати. Наприклад, кількість мегапікселів у камері. Більшість людей думають, що чим більше мегапікселів, тим крутіші фото, але насправді це не так. Якість знімків більше залежить від того, який сенсор в камері, яка оптика і як працюють програмні алгоритми. Можна зробити суперфотки на камеру в 12 МП, якщо там класні компоненти.

Що варто знати

Ще один міф — це частота оновлення екрана. Багато хто думає, що 120 Гц завжди дають суперплавне зображення, але насправді для більшості з нас різниця між 60 Гц і 120 Гц майже непомітна. І, до того ж, чим вища частота оновлення, тим більше батареї йде на її роботу.

Кількість ядер у процесорі — це ще одна з тих характеристик, які часто сприймаються як гарантія швидкості. Але все набагато складніше: важлива не тільки кількість ядер, а й їхня архітектура, частота і енергоефективність. Тобто, смартфон із меншими, але потужними ядрами може працювати швидше за пристрій з великою кількістю слабких ядер.

Не обов’язково вірити, що чим більше оперативної пам’яті, тим швидший пристрій. Для більшості задач 4-6 ГБ вистачає, а збільшення RAM не дасть вам особливої різниці, якщо всі програми і система не оптимізовані під це.

Що стосується роздільної здатності дисплея, то тут теж не все так просто. Після певної точки наші очі не розрізняють різницю між, наприклад, Full HD і Quad HD на екрані смартфона, хоча Quad HD витрачає більше енергії.

І ще один момент — ємність батареї. Більша батарея не означає, що телефон працюватиме довше. Важлива не тільки ємність, а й те, як оптимізоване програмне забезпечення та як енергоефективний процесор. Тобто, смартфон з меншою батареєю, але з гарною оптимізацією, може працювати довше за той, що має більшу батарею, але погано налаштоване ПЗ.

Тому, коли вибираєте смартфон, не бійтеся відкинути маркетингові цифри і просто зосередьтесь на реальних відгуках, тестах і тому, що вам дійсно потрібно в житті.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Google розробила план, щоб знизити монополію в пошукових системах

    Федеральний суд США розглядає справу про монополію Google у сфері пошукових систем, встановивши в серпні…

    21.12.2024

    Маленькі, але потужні: топ-4 найкращих компактних смартфонів 2024

    Втомилися від гігантських екранів, які ледве поміщаються в руку? Сьогодні я вам покажу кілька крутих…

    21.12.2024

    iPhone SE, 14 і 14 Plus зникнуть із ринку ЄС: що сталося

    Apple почала вилучати iPhone SE, iPhone 14 і iPhone 14 Plus зі свого швейцарського інтернет-магазину.…

    21.12.2024

    Розкрито характеристики Samsung Galaxy S25 Slim із телеоб’єктивом

    Samsung Galaxy S25 Slim обіцяє стати новим хітом серед смартфонів. Цей апарат поєднує в собі…

    21.12.2024

    Samsung знову попереду: Galaxy S25 Slim обіцяє бути тоншим за iPhone 17 Air

    Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…

    20.12.2024

    YouTube оголошує війну клікбейту: що чекає на відео з надмірними заголовками

    Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…

    20.12.2024