Щороку випускають нову велику версію Android, і в 2023 році ситуація така сама.
Логічно, що продовження Android 13 називатиметься… Android 14. Компанія Google вже давно відмовилася від химерних назв нових версій, хоча всередині компанії вони ще використовуються.
Android 14 не являє собою величезну модернізацію, але в ній з’явилося кілька нових корисних функцій. І зараз, коли оновлення починає поширюватися на сумісних пристроях, ось усе, що вам потрібно про це знати.
Тепер нам відомі всі основні нові функції Android 14, і оновлення вже поширюється на сумісних пристроях. Ось усі необхідні подробиці.
На заході I/O у травні 2023 р. компанія Google офіційно анонсувала Android 14 і показала кілька нових функцій, але не назвала дату виходу.
Незважаючи на кілька бета-версій, офіційний реліз Android 14 відбувся тільки 4 жовтня 2023 року. Як завжди, спочатку вона буде доступна тільки для останніх моделей телефонів Pixel, а нові моделі Pixel 8 і 8 Pro працюватимуть під управлінням цієї операційної системи.
Google також підтвердила, що пристрої Samsung, iQoo, Nothing, OnePlus, Oppo, Realme, Sharp, Sony, Tecno, Vivo і Xiaomi отримають оновлення “пізніше цього року”.
Якщо ж компанія, що випускає ваш телефон, не вказана в списку, або у вас трохи застаріле обладнання, можливо, вам доведеться чекати до 2024 року. Оновлення для всіх пристроїв може зайняти до року.
В останні кілька років компанія Google трохи нестабільна у своїх релізах, але зазвичай вони припадають на літо. Ось коли дебютували останні повні версії:
Крім Pixel 8 і 8 Pro, компанія Google у статті для Android Developers підтвердила, що наступні пристрої отримають Android 14:
Компанія Google не повідомила, які телефони з перерахованих вище компаній (Samsung, iQoo, Nothing, OnePlus, Oppo, Realme, Sharp, Sony, Tecno, Vivo і Xiaomi) отримають Android 14 цього року. Пріоритет, найімовірніше, буде віддано більш новим пристроям, але будь-який телефон, який все ще отримує оновлення версії Android (а не тільки оновлення безпеки), в якийсь момент отримає право на їх отримання.
Це стосується й інших виробників телефонів на базі Android, таких як Asus, Motorola, Nokia, Poco і Fairphone – всі останні пристрої в кінцевому підсумку отримають Android 14.
В Android 12 була проведена величезна візуальна реконструкція платформи, а в 13-й версії вона була доповнена деякими новими функціями. Схоже, що Android 14 робитиме те саме – еволюція, а не революція.
Google любить штучний інтелект. Починаючи з чат-бота Bard і закінчуючи такими інструментами на телефонах Android, як Magic Eraser у Google Photos, штучний інтелект за допомогою програмного забезпечення активно інтегрується в продукти компанії. Android 14 не є винятком.
Компанія Google взяла на замітку зміни в шпалерах екрана блокування, внесені Apple в iOS 16. На телефонах Pixel можна буде змінити стиль годинника на екрані блокування Android і отримати доступ до деяких віджетів. Крім того, з’явився новий набір шпалер з емодзі, дуже схожий на той, що пропонує Apple.
Ви можете вибрати один з декількох користувацьких шаблонів, які використовують штучний інтелект для динамічного налаштування відображуваної на екрані інформації. Як приклад Google наводить віджет погоди, який стає більш помітним, якщо він збирається змінитися.
В Android 14 також буде більше інтелектуальних можливостей штучного інтелекту, наприклад, кінематографічні шпалери, коли можна вибрати фотографію з галереї і встановити її як шпалери з 3D-ефектом.
Ще більш вражаючими є нові шпалери з генеративним ШІ. Знову ж таки, на перших Pixel ви зможете ввести запит, щоб штучний інтелект згенерував унікальне зображення, наприклад, “Лондон у стилі поп-арт”, унаслідок чого буде створено кілька зображень, які можна перегорнути та вибрати. Google просуває цю функцію як спосіб надати телефону абсолютно унікального вигляду.
Також з’явиться можливість вибору нової монохромної теми, яка буде менш яскравою і більш приємною для очей.
Одна з нових цікавих функцій Android 14, виявлена експертом з Android Мішаалом (Mishaal Rahman), – нова опція запису екрана, що дає змогу записувати тільки один додаток за раз, а не весь екран. Це означає, що до запису не включаються елементи користувацького інтерфейсу екрана або сповіщення, а записується тільки те, що ви робите під час запису в обраному застосунку. Ознайомтеся з цим у твіті нижче:
Практичне використання: нарешті я повністю розібрався з цією функцією, тож ось повна демонстрація нової функції часткового запису екрана в Android 14.
Ця функція дає змогу записувати один додаток без появи на відео елементів користувацького інтерфейсу системи або сповіщень!
(Результат відео в наступній відповіді.) pic.twitter.com/T7cCFJK13N
– Mishaal Rahman (@MishaalRahman) May 19, 2023
Покращення конфіденційності поширюються і на застосунок “Налаштування”, у якому з’явиться новий розділ Health Connect. У ньому зберігатимуться всі дані про здоров’я і фізичну форму, що дасть змогу контролювати доступ до них кожного застосунку.
Крім того, тепер ви отримуватимете сповіщення про те, що застосунок передає дані про ваше місцезнаходження третім особам, і зможете відключити цю функцію на свій розсуд.
Лист обміну – це спливаюче вікно, яке з’являється під час натискання кнопки поділитися в будь-якому додатку. Нам дуже подобається, який вигляд вона має на iPhone: залежно від того, в якому застосунку ви перебуваєте, спочатку перераховуються часто використовувані контакти та застосунки. В Android таблиця загального доступу завжди була дещо хаотичнішою, але Google вирішує цю проблему в Android 14.
Тепер розробники зможуть вводити більш персоналізовані пропозиції, наприклад, надіслати посилання на електронну пошту постійному контакту або надіслати оцінку Wordle у групу Wordle WhatsApp, в якій ви перебуваєте. Можна сподіватися, що додаток стане краще вгадувати ваші наміри.
Крім того, можна буде прокрутити попередній перегляд кількох зображень, якщо ви вибрали багато, щоб переконатися, що ви не відправляєте не те, що потрібно, не тій людині. Також повідомляється, що Google тепер зможе частіше оновлювати поведінку листа обміну, оскільки система тепер розглядає його як окремий додаток. Це невелике налаштування, але воно може стати в пригоді вам досить часто.
Google також прагне зробити Android зручнішим для людей із порушеннями зору та слуху.
В Android 14 можна використовувати звичайний жест “щипок” для налаштування рівня збільшення та зміни розміру області, яку необхідно збільшити. Крім того, тепер не потрібно щоразу застосовувати цей жест вручну: з’явилася можливість зберігати його під час перемикання додатків.
В іншому в налаштуваннях з’явився новий спосіб налаштування слухових апаратів і ярлики для швидкого доступу до основних елементів управління. Як і класичний світлодіодний індикатор сповіщень, для індикації сповіщень можна використовувати ліхтарик поруч із камерою, а не звичайні звуки або вібрацію.
Якщо ви коли-небудь відчували розчарування від натискання кнопки “назад” або використання жесту гортання для переходу на попередню сторінку, але натомість виявляли, що вийшли з програми, то в Android 14 цю проблему буде вирішено.
Оскільки всі додатки застосовують жест “назад” по-різному, не завжди є єдина поведінка, якій користувач може довіряти. Завдяки новій передбачуваній навігації назад перед виконанням команди з’являється фрагмент домашнього екрана, і користувач одразу розуміє, чи потрібно йому це робити.
Звучить трохи складно, але в експлуатації це повинно бути простіше простого і позбавить вас від випадкового виходу з програми. Ця функція була розроблена для Android 13, але, мабуть, час до виходу цієї версії минув, і тепер вона дебютує в Android 14.
У своєму твіті у вересні 2022 року старший віце-президент Google з Android Хіроші Локхаймер (Hiroshi Lockheimer) заявив, що його команда збирається реалізувати можливість підключення до супутників у “наступній версії Android”.
Дико думати про користувацький досвід для телефонів, які можуть підключатися до супутників. Коли ми запускали G1 у 08 році, було складно забезпечити роботу 3G + Wifi. Тепер ми проєктуємо для супутників. Круто! Ми раді підтримати наших партнерів у забезпеченні всього цього в наступній версії Android!
– Хіроші Локхаймер (Hiroshi Lockheimer) (@lockheimer) 1 вересня 2022 р.
Компанія Google не підтвердила цю інформацію, але імовірно це означає, що Android 14 дасть змогу здійснювати екстрені виклики за допомогою супутників навіть за відсутності сигналу. Витік @GooglePixelFC показав, що спочатку ця функція буде доступна тільки для телефонів Pixel і Samsung Galaxy:
SMS Satellite буде додана в Android і потребуватиме відповідного обладнання, а далі все залежить від виробника.Pixel і Galaxy отримають її одними з перших.
– Pixel #TeamPixel (@GooglePixelFC) 20 липня 2023 р.
Віцепрезидент Google з інженерних питань Дейв Берк продемонстрував нові шпалери emoji на Google I/O 2023
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…