Названо 5 прихованих функцій камери Android, які зроблять з вас профі

UPG

Як правило, ми користуємося камерою телефону в режимі “дістав і зняв”, не вдаючись у додаткові деталі. Однак у кожному додатку для зйомки є низка цікавих опцій. Одні допомагають покращити якість фото та відео , а інші – спростити сам процес, зробивши його зручнішим. Сьогодні поговоримо про секретні функції камери телефону , які ви навряд чи знайшли б самостійно, але тепер користуватиметеся ними на постійній основі, забувши про те, як знімали раніше.

Ручне фокусування камери

Сьогодні камера будь-якого смартфона підтримує автоматичне фокусування. Вона виділяє об’єкт зйомки, щоб він залишався у кадрі. Втім, робота автофокусу на Андроїд нерідко критикують, особливо під час запису відео. Якщо ваш смартфон не вдається сфокусуватися, просто натисніть на об’єкт зйомки у видошукачі.

На деяких смартфонах після тапа по екрану відразу робиться знімок. А функція працює як у режимі фото, так і під час запису відео. Користуйтеся нею, якщо не хочете змастити знімок або записати відео з розмитими об’єктами.

Як змінити яскравість фото

Скориставшись ручним фокусуванням на Андроїд , ви також можете налаштувати яскравість. Спеціально для цього поруч із квадратиком розташовується повзунок у вигляді сонця. Пересунувши його, ви налаштуєте світлочутливість, щоб вдень знімок не вийшов пересвіченим, а ввечері занадто темним.

Якщо при використанні ручного фокусування смартфон відразу робить фото, натисніть на об’єкт у видошукачі і затримайте палець на пару секунд. Тоді фокус зафіксується, і ви зможете налаштувати всі необхідні параметри, включаючи зміну яскравості.

Як увімкнути серійну зйомку

Нещодавно я розповідав про серійну зйомку на Андроїд. Ця функція дозволяє зробити відразу до декількох десятків знімків, щоб розширити вибір хороших кадрів, а також сфотографувати об’єкти, що рухаються без мастил. Щоб увімкнути серійну зйомку на телефоні , потрібно скористатися одним із таких способів:

  • затримати палець на кнопці затвора (більшість пристроїв);
  • зрушити палець у бік від затвора (Xiaomi);
  • зсунути палець вниз і відпустити, щоб закінчити зйомку (Samsung).

Як тільки серія знімків буде готова, ви знайдете фотографії у галереї. Вони будуть збережені у вигляді окремого файлу, натиснувши на кнопку редагування якого, ви зможете вибрати кадр, що сподобався.

Фото під час запису відео

Нерідко виникає ситуація, коли ви записуєте відео, і колись хочеться сфотографувати об’єкт у кадрі. Щоб не зупиняти зйомку та не перемикати режим, виробники смартфонів дають можливість зробити фото під час запису відео . Найчастіше для цього в інтерфейсі камери передбачена спеціальна кнопка.

Зверніть увагу, що такі фотографії виходять менш якісними. Вони робляться у дозволі відео. Тобто, якщо ви записуєте ролик у 1080p, то і знімок буде у FullHD. Ну а фото, що вийшло, ви знайдете в галереї перед файлом відео.

Як налаштувати розмиття фону

Сьогодні майже на кожному смартфоні є портретний режим . Він потрібний для художньої зйомки, коли за об’єктом фокусування розмивається фон . Однак мало хто знає, що розмиття можна налаштувати, зробивши його менш чи більш вираженим. Для цього у портретному режимі передбачена спеціальна кнопка.

Щоб почати експериментувати з портретними фотографіями, натисніть і виберіть відповідну діафрагму. Максимальне розмиття досягається з апертурою f/1.0. Чим більше значення після літери «f», тим меншим буде ефект боке на фото .

Якщо після знайомства з цими функціями у вас залишається бажання покращити свої навички мобільного фотографа, познайомтеся з режимом професійної зйомки . Про нього докладно розповідалося в окремому матеріалі, де ви знайдете всі необхідні інструкції, щоб навчитися робити унікальні знімки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я