Нова кнопка Action Button в iPhone 15 Pro вміє не тільки вимикати звук. Зібрали всі її функції

UPG

Перемикач беззвучного режиму на бічній грані iPhone з’явився ще в найпершій моделі. Як людина, яка користувалася великою кількістю смартфонів Apple і різними Андроїдами, можу сказати, що це одна з найзручніших фіч, якої мені зараз, після переходу на пристрої інших компаній, катастрофічно не вистачає. Це ж дуже зручно, коли без необхідності розблокувати пристрій ти можеш одним рухом вимкнути звук. Але в iPhone 15 Pro і iPhone 15 Pro Max від цього перемикача повністю відмовилися, замінивши його універсальною кнопкою Action Button.

Річ у тім, що вона тепер вміє не тільки вимикати і вмикати звук на смартфоні. На Action Button можна повісити ввімкнення камери і навіть команди з VPN. Не думайте, що це всі її можливості. Насправді їх набагато більше.

Нова кнопка в iPhone 15 Pro

Про Action Button ми вже неодноразово писали. І в одному з матеріалів я висловив припущення, що якщо Apple не зробить якихось дій для боротьби з випадковими натисканнями, то перехід з перемикача на універсальну кнопку стане провалом. Треба віддати належне: відразу після виходу iPhone 15 Pro в Купертіно закрили це питання раз і назавжди. Простим дотиком по Action Button запустити або, навпаки, вимкнути якусь функцію Айфона ви не зможете. Щоб унеможливити випадкові дії з новою кнопкою в iPhone 15 Pro, в Apple налаштували її на довге натискання.

Тобто недостатньо просто торкнутися Action Button для вимкнення звуку. Вам доведеться натиснути на неї і трохи потримати. На Dynamic Island одразу висвітиться повідомлення, що звук вимкнено. І так з кожною дією, яку можна прив’язати до нової кнопки в iPhone. Як ви вже могли здогадатися, ніяких подвійних і потрійних дотиків, природно, тут не передбачено. Тому якщо ви вже мріяли, як купите iPhone 15 Pro і зачепите на нову кнопку купу різних функцій, то поспішаю вас засмутити – дива не буде.

До речі, якщо ви випадково торкнетеся Action Button, то система висвітить на екрані акуратний напис, що на неї все ж таки треба натиснути і потримати і тільки тоді смартфон виконає запрограмовану дію. Так що шлю Apple промені респекту за те, що одразу подбали про користувачів. Припущу, що зручність Action Button анітрохи не поступатиметься класичному перемикачу беззвучного режиму. Принаймні, випадково ви звук точно не ввімкнете і не вимкнете.

Як налаштувати нову кнопку в iPhone 15 Pro

З тим, як буде працювати Action Button в iPhone 15 Pro, ми розібралися. Тепер давайте подивимося на ті можливості, які можна налаштувати для нової кнопки в Айфоні:

  • Запуск швидких команд. Більше не доведеться відкривати додаток або користуватися іконкою на екрані. Вибрали команду, прив’язали її до Action Button і запускаєте натисканням кнопки;
  • Увімкнення та вимкнення звуку;
  • Камера. Причому під час вибору камери вам відразу буде запропоновано вибрати режим зйомки. Наприклад, портрет;
  • Увімкнення і вимкнення ліхтарика. Ідеально підійде тим, кому іконки на екрані блокування недостатньо. До речі, вона з локскріна після вибору вибору цього налаштування нікуди не зникне;
  • Швидкий запуск обраного фокусування;
  • Активація лупи;
  • Запуск або зупинка запису голосових нотаток;
  • Різні функції універсального доступу. Наприклад, VoiceOver, AssistiveTouch, Пряма мова;
  • Увімкнення перекладу. Ця функція, за повідомленням порталу MacRumors, стане доступна в майбутніх прошивках.

Якщо чесно, навіть додати до цього списку нічого. Усі основні дії в Apple врахували. Було б чудово, якби при виборі ввімкнення ліхтарика за допомогою Action Button з локскріна зникала відповідна іконка. Але, на жаль і ах, цього не відбувається.

Як увімкнути VPN на Айфоні

За допомогою Action Button власники iPhone 15 Pro, які активно користуються VPN, отримають у свої руки можливість запускати його без необхідності заходити в застосунок або налаштування смартфона. Достатньо просто створити спеціальну команду в однойменному додатку і налаштувати її швидкий запуск на утримання нової кнопки на корпусі iPhone.

Багатьох дивує, чому Apple за замовчуванням не додала функцію ввімкнення VPN для Action Button. Річ у тім, що на пристрої може бути встановлено кілька застосунків, і система просто не зрозуміє, який із них потрібно ввімкнути. Так що кнопка вийшла дійсно універсальною.

Як вимкнути звук на iPhone 15 Pro

Напевно у вас вже з’явилося питання, як відключати звук на iPhone 15 Pro і iPhone 15 Pro Max, якщо налаштувати Action Button на якусь іншу дію. Тут усе працюватиме аналогічно iPad. Раніше на планшетах Apple був перемикач беззвучного режиму або блокування повороту екрана. У налаштуваннях можна було вибрати, яку дію він виконує. І якщо ви вирішували, що блокувати орієнтацію дисплея iPad зручніше саме кнопкою, то перемикач звуку переїжджав у Пункт управління.

Після того як на корпусі iPad не залишилося жодних зайвих кнопок, крім регулювання гучності, звук теж відключається через Пункт управління. По суті, ви отримаєте смартфон на Андроїді. Там теж перейти в беззвучний режим можна з Центру управління. Якщо вас цей момент не дратує, то перед вами відкриті всі можливості Action Button. А ось я б не став змінювати налаштування за замовчуванням. Все-таки вимкнути звук буквально одним, хоч і довгим, дотиком – це дуже зручно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я