Американська влада заборонила місцевим операторам і рітейлерам торгувати продукцією Huawei і ZTE. Вони спостерігали за цими компаніями давно: в 2016 році виникла підозра , що ці вендори шпигують за користувачами і передають зібрані дані китайському уряду, а недавно їх викрили у зв’язках з Іраном і Північною Кореєю. З цими країнами американським організаціям заборонено взаємодіяти навіть опосередковано.
Смартфонами Huawei не можуть торгувати найбільші оператори стільникового зв’язку Verizon і AT & T, а також торговельні мережі на кшталт Best Buy. Міністерство торгівлі США заборонило Qualcomm протягом семи років поставляти ZTE свої процесори, крім того, компанії Google може бути заборонено надавати ZTE доступ до Android і сервісів Google Play (Маркету, YouTube, картам, пошти і до решти).
Huawei і ZTE стали завойовувати американський ринок після того, як їм стало тісно в Китаї, де у цих компаній з’явилося безліч сильних конкурентів. США розглядали як один з найперспективніших ринків, кілька флагманських смартфонів були представлені ними спеціально для цієї країни.
За даними сайту Daze Info, Китай готує заходи і може заборонити ввезення смартфонів з США. У США тільки один постачальник смартфонів в Китай – компанія Apple. Її виручка від продажів мобільних пристроїв на китайському ринку в 2017 році склала 46 мільярдів, а всього на цю країну припадає 19% від загального числа смартфонів, що продаються в світі. На 2018 і 2019 роки Apple, за чутками, запланувала подальшу експансію в Китай. Компанія планує представити смартфон х двома сімкартами вартістю 550-650 доларів, який, за її задумом, буде конкурувати з недорогими Android-смартфонами від китайських виробників.
Слідом за забороною поставок смартфонів з США китайська влада може ввести обмеження на роботу App Store, Apple Music і інших сервісів, через що Apple втратить значну частину виручки. Заповнити ці втрати в повній мірі за рахунок інших країн буде дуже складно. За прогнозами, заборона поставок iPhone до Китаю може завдати сильної шкоди Apple. Втрата такого великого ринку збуту приведе до скорочення персоналу на 10-20 відсотків, до 27 тисяч осіб можуть втратити робочі місця. Капіталізація компанії просяде приблизно на 15-20 відсотків, а таке різке зниження вартості акцій може призвести до паніки серед великих акціонерів і подальшого скиду цінних паперів, в результаті якого Apple може подешевшати ще сильніше.
Очевидно, що Китай набагато гостріше потребує Apple, ніж США в Huawei і ZTE. Замінити смартфони на iOS буде нічим, адже їх виробляє тільки Apple, а пристрої на базі Android роблять сотні компаній. Незважаючи на це, китайська влада цілком можуть піти на шантаж, змусивши США зняти заборону з Huawei і ZTE в обмін на допуск iPhone на свою територію. Збитки США і Apple в разі заборони iPhone будуть набагато більше втрат Китаю.