ТОП-8 найкращих смартфонів до 10 тисяч гривень у 2023 році: огляд бюджетних моделей

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 9 хв.

У 2023 році їх можна назвати навіть народними, я вважаю. Це вже не самі нульові апарати, які підійдуть хіба що для зв’язку замість кнопкового телефону. Але і не передфлагманські моделі з лютими процесорами і професійними камерами. Це скоріше ланка ближче до середнього рівня.

Реклама

Оскільки рейтинг немаленький – на 8 місць, вийшло вмістити такі моделі, які підійдуть як наворочена дзвонилка, на якій можна цілком із задоволенням дивитися фільми, робити фотки, знімати відео і навіть грати. Є й більш функціональні смартфони, які мають пристойні камери, залізо і більш впевнене позиціонування на ринку в цілому.

Загалом, підібрав тільки найкращі смартфони, щоб вам не довелося шерстити сайти, витрачати купу часу і вникати. Не буду зволікати, давайте детально розповім про кожного учасника.

ТОП 8 – Tecno Spark 10

Восьму сходинку ТОПу посідає Tecno Spark 10. Одна з найдоступніших моделей. Але як я вже сказав, це зовсім не означає, що її можна використовувати тільки для зв’язку. При бажанні є можливість подивитися фільм на великому екрані діагоналлю 6,6 дюймів на IPS матриці. Роздільна здатність, звісно, не 2к, а всього 1612 на 720, але цього достатньо, щоб хоч з якимось задоволенням споглядати картинку, а не купку різнокольорових пікселів. Загалом смартфон показує досить насичене кольорами зображення. Воно не блякле, не гучне, в міру яскраве. На палючому сонці точно буде не дуже добре видно те, що відбувається на екрані, тому що яскравості не вистачає. Але трохи прикрити рукою і набрати номер або відповісти на дзвінок можна буде без проблем.

Для такого екрана вирішили не економити на батареї. Усередині стоїть аккум на 5000 мАг. А в комплекті йде зарядний блок на 18 Вт, а не дохлі 10. Тому смарт заряджається до 100% менше, ніж за 2 години. Але ось із вибором процесора особливо напружуватися не стали. Вкорячили МТК Helio G37 і в вус не дунули. Ну а що про нього сказати можна? Смартфон дуже навіть непогано працює. Але з важливою поправкою – не в іграх. Підвантажити браузер, месенджер, додаток – без проблем. Особливо, якщо взяти версію з ОЗП на 8 Гб (є і дешевша конфігурація – на 4 Гб). ПЗП в обох випадках – 128 Гб.

Ну і під кінець можна було б що-небудь про камери сказати, але тут ви самі розумієте, стоять найбюджетніші сенсори, найслабші алгоритми, тому фоткати можна хіба що якісь робочі моменти.

ТОП 7 – realme C35

Давайте поговоримо про щось більш веселе і приємне. Хоча “С” серію realme і ці епітети досить складно пов’язати, але я спробую. Відразу відразу у realme C35 крутіший екран. На ті ж 6,6 дюймів припадає роздільна здатність Full HD (2408 на 1080 пікселів). Ну і матриця, відповідно, IPS. Ось таке приємне поліпшення є в цій моделі помітне очима. Особливо в перші дні, коли навіть інтерфейс звичних соцмереж наче змінився. Ну а фільми та інші відео вже точно тепер принесуть побільше задоволення.

Із сумного – процесор, роль якого на себе взяв Unisoc Tiger T616. Не скажу, що він чимось відрізняється від минулого МТК G37, тому що бенчмарки показують різницю хіба що в 10%. Тому трагічною трагедією цей параметр я не назву. Але і в сучасні, вимогливі ігри пограти теж буде не дуже круто, тому що потужностей цього тигра вистачить хіба що для атаки антилопи гну. Тим більше з таким-то екраном. Загалом, цей реалмі теж не про ігри.

Щодо пам’яті, варіанти кардинально не змінилися – є на 4/64 гб і 4/128. Не вистачає, звісно, версії хоча б на 6 Гб ОЗП. Але смарт і так вивозить без усіляких лагів і постійних гальм через забиту пам’ять. Звичайно, якщо навантажувати в міру. Ну і щодо батареї питань немає – 5 тисяч, 18 Вт. Більш ніж.

Камери – знову ж таки: 2 затички як ширік і макро, і одна нормальна основна на цілих 50 Мп. На ділі знімає не краще за минулий Tecno. Фронтальної теж стосується. Це, як і раніше, Full HD і 30 кадрів за секунду з шумом у темряві і непропрацьованими деталями при світлі.

ТОП 6 – One Plus Nord N20 SE

Шостий рядок рейтингу посідає One Plus Nord N20 SE. Ось кого-кого, а OnePlus ви явно не очікували побачити в цій добірці. Ну, я принаймні вже точно. Звичайно, ця модель – їхня найбазовіша версія. Давайте подивимося, чим нас порадують.

Екран з HD+ роздільною здатністю, як вам? Ті ж 1612 на 720 пікселів, що й у Tecno Spark 10 з 8 місця. Проте, це як на мене єдиний момент, який засмучує в цьому смартфоні. Матриця стоїть нормальна, не Amoled, але гордий IPS. Якість картинки прийнятна. Пікселів не видно, та й коефіцієнт контрастності вище буде.

Хотілося, щоб ще й від теплоти процесора було приємніше, але поки у нас тут чергова затичка Helio G35, яка видає мало потужності. Але спасибі, що не даунгрейд, як у випадку з екраном. Проте, з дійсно приємного додали ще більш потужну зарядку на 33 Вт. 5000 мАг заряджаються ще швидше – близько години з копійками. І вже навіть із такою зарядкою сприйняття рівня батарея змінюється. Потроху зникає необхідність у постійному контролі батарейки, тому що в будь-який момент можна хвилин за 10 зарядити стільки енергії, що вистачить на цілий день в економному режимі. Загалом, плюс комфорт. Але мінус комфорт знову ж таки в камерах, які видають мильні кадри. Справедливості заради, при точному порівнянні вони будуть кращими в деяких моментах, ніж камери минулих смартів. Найімовірніше, це пов’язано з кращою оптимізацією і обробкою. Але все ще попереду, тому, якщо для вас важлива камера, то подивіться в бік хоча б наступного місця.

ТОП 5 – Tecno Camon 19

ТОП 5 відкриває Tecno Camon 19. Почну відразу з камер, тут ззаду встановлено 3 модулі. Але за фактом, уваги заслуговує тільки головний на 64 Мп. Додаткові вважай просто для галочки, ніяких якісних кадрів вони не видають. А ось основний вже краще справляється з фотографією. Для відео, щоправда, стабілізації не завезли. Але саме фотки виходять, безсумнівно, якіснішими за чіткістю і передачею кольору, ніж у минулого One Plus. Туди ж і фронталка на 16 Мп. Загалом, тут камери вже середнього рівня роблять деталізовані фотографії при хорошому освітленні.

У цього смарта й екран кращий – 6,8 дюймів, роздільна здатність 2480 на 1080 пікселів. Тобто вже Full HD+. І різниця реальна помітна. Але водночас це приїлися IPS і 60 Гц. Але ось за продуктивність і ефективність відповідає процесор Helio G85. У нього 8 ядер, хороший графічний прискорювач. Тому сам телефон працює швидше. Плюс до того, ще й у легкі ігри можна зайти. Але якщо хочеться щось важке, то низькі-середні налаштування графіки, і недовго можна пограти.

А якщо до цього додати ще нормальну конфігурацію пам’яті, вийде реально помітний приріст продуктивності. Наприклад, на Я. Маркеті можна взяти версію на 6 Гб оперативки і 128 постійної. І вже цього точно вистачить на кілька років вперед. Звичайно, якщо йдеться про базове використання, не ігрове.

З батареєю серйозних змін немає. Вона і так хороша – на 5000 мАг. Ось тільки зарядний блок у комплекті йде на 18 Вт. Тому і заряджається Camon 19 не так швидко, як минулий One Plus.

ТОП 4 – Vivo Y35

Четверте місце рейтингу посідає Vivo Y35. Він вийшов уперед не за рахунок апгрейду основних характеристик, а за рахунок менш помітних деталей. Звичайно, процесор тут стоїть цікавіший – Snapdragon 680. Це вже не якийсь галимий МТК, а справжній породистий дракон. Але на ділі, звісно, не такий він уже й продуктивний. Хоча знову ж таки, дивлячись у якому контексті порівнювати. Якщо брати до уваги Снап 8 ген1, то висновок очевидний. Але якщо дивитися тільки на бюджетну категорію смартфонів вартістю до 10000 гривень, то цей снап 680 ще ого-го. Власне, як і минулий МТК G85. Вони трохи відрізняються частотою ядра і графічним прискорювачем. Але в підсумковій продуктивності практично нічим один від одного не відрізняються. Та й конфігурацією пам’яті на це вплинути не вийде, тому що в нашому доступі максимум 4 Гб ОЗП. Постійну тільки можна вибрати на 64 і 128 Гб.

Дисплей у Vivo Y35 теж не якийсь видатний, а вже цілком стандартний для свого класу – лопата на 6,6 дюймів у Full HD+ роздільній здатності. А, ну і 90 Гц на додачу. Нічого надприродного, загалом. А ось потужність зарядного блоку в комплекті вражає – 44 Вт цілих. Тому батарея на 5000 мАг заповниться менш, ніж за годину.

Також похвалю камери. Є основна на 50 Мп, пара овочів і фронталка на 16. Під склом у них, звісно, стоять бюджетні сенсори, але можна пофотографувати природу, пейзажі, себе коханого, і отримати реально непогані кадри. Але з однією лише умовою – не в темряві.

ТОП 3 – Infinix Note 30i

Трійку найкращих відкриває Infinix Note 30i. На призову тумбу потрапляє Infinix Note 30i. У 30-ій лінійці це наймолодша і найдоступніша модель. І насамперед вона виривається за рахунок екрану. Тут нарешті встановлено дисплей з амолед матрицею. Тому соковиті тони, натуральні кольори, відмінні кути огляду – ласкаво просимо, проходьте, сідайте. Шкода тільки, що 60 Гц, але молодша модель у лінійці, не дано їй виблискувати плавністю. Досить просто якісного дисплея з Full HD+ для комфортного використання навіть під сонцем.

Хотілося б ще й в ігри пограти з таким екраном, але процесор всередині вже знайомий вам – G85. Тому від нього багато чого очікувати не доводиться. Хіба що низько-середні налаштування графіки і можна покатати в пабг який-небудь. Геншин ну дуже слабенько йде, ніякого задоволення від геймінгу з просіданням до 5 фпс. Але і для ігор сьогодні ще буде відповідний апарат, тому не перемикайтеся.

Також апгрейд припав на конфігурації пам’яті. Тут можна вибрати з двох варіантів: 8/128 Гб і 8/256. Як для бюджетника – дуже добре. 12 Гб ОЗП точно очікувати не варто було, а тверді 8 – цілком те, що потрібно на наступні роки. Ну і з батареєю жодних приколів. 5000 мАг, 33 Вт. Заряджається від 0 до 100% за 1 годину і 5 хвилин.

4 колодязі на задній кришці нічим особливим не виділилися. На ділі там і зовсім 2 діючих на 64 і 2 Мп, інші 2 – чисто AI елементи. Якість знімків видають гідну, але ось деталізація кульгає. Тут справа скоріше в недосконалості алгоритмів і в нездатності процесора переварити такі операції, слабенький буде.

ТОП 2 – Poco M5s

Друге місце рейтингу посідає Poco M5s. Рання третя серія “М” у Poco видалася відверто невдалою. Смартфони ловили глюк, відключалися і більше не вмикалися, чому доводилося носитися з ними в сервісах. Але вже в п’ятій всі помилки були враховані і виправлені. Тому M5s точно можна поставити на 2 місце. У нього чудовий Амолед екран з Full HD+ роздільною здатністю. Не вистачило ще хоча б 90 Гц, але не будемо забувати, що це бюджетка. Спасибі хоча б на тому, що є яскравий, насичений і справді вартий амолед.

Процесор встановили теж цікавіший – Helio G95. У всіх синтетичних тестах він обходить і G85, і навіть Snapdragon 680. Звичайно, це не якийсь шалений приріст потужності в 50%. Швидше скромні 20-25%. Але вони є, і на цьому можемо сказати спасибі, що є можливість грати в сучасні ігри хоча б десь на середніх, десь на низьких налаштуваннях графіки.

З батареєю вкотре не стали нічого вигадувати, і просто поставили акумулятори на 5000 мАг із зарядним блоком на 33 Вт. Але ось уже з пам’яттю все набагато веселіше. Тут доступно 4 конфігурації: 4/64, 4/128, 6/128, 8/256 Гб. Від самого мінімуму, до дійсно пристойного рівня. І це в бюджетному-то смартфоні! Дійсно гідно.

Ну і закінчимо з цим Росо на камерах. Сенсори стоять звичайнісінькі, мало чим відрізняються від усіх раніше перерахованих. Але ж процесор потужніший. Тому ШІ може краще обробляти і допрацьовувати фотки. Ну і найголовніший плюс, як на мене, можливість знімати відео в 4к. Не 60 фпс, але і 30 для базових потреб буде достатньо.

ТОП 1 – Tecno Camon 19 Pro

А ось 1 місце посів старший брат уже знайомого нам учасника – Tecno Camon 19 Pro. І в ньому мені сподобався екран – IPS, 2460 на 1080, 6,8 дюймів. Очевидно, що IPS у чомусь поступається Амоледу за якістю, передачею кольору, кутом огляду. Але, переступивши через усе, прямо в серце мене вразила частота розгортки в 120 Гц. І якщо враховувати, що це телефон середньобюджетного класу, 120 Гц реально порадують око. Хоч і IPS, але після звичних шістдесяти фпс на 120 дивитися дуже приємно. Навіть звикаєш з часом, і потім стає важкувато сприймати 60 кадрів.

Для забезпечення такої герцовки потрібен і процесор потужніший. Тому тут стоїть Helio G96. G96 трохи обходить G95, і буквально переступає G85 у тестах продуктивності в мультикорі, синглкорі, і в іграх. З таким каменем можна сміливо відкривати той же PUBG або Колду, і ставити середньо-низькі налаштування графіки, домігшись 100-120 кадрів на холодний проц.

Щодо камер теж є деякі поліпшення. Основний об’єктив все той же – на 64 Мп, але вже є стабілізація відео. Та й фотографувати Camon 19 Pro може в 2к, а не Full HD. Плюс до того, ззаду є ще не такий вже й даремний другий об’єктив – телевік на 50 Мп. Ну і один для галочки – на 2 Мп. Фронталка, до речі, тут теж краще фоткає – вона вже на 32 Мп. Усі фотографії виходять набагато чіткішими, насиченішими. Ну і в темряві камери відпрацьовують краще, витягуючи деталі з тіней. Власне, таким смартфоном взагалі не соромно завершити добірку бюджетних моделей.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ