Незважаючи на те що більшість з нас вже давно перестали звертати увагу на показники смартфонів у синтетичних тестах, виробники все одно намагаються привертати нашу увагу круглими цифрами. Довгий час нас радували безперервно зростаючою роздільною здатністю і кількістю камер, але тепер, судячи з усього, настав час оперативної пам’яті. У всякому разі, останнім часом багато брендів активно вдарилися в нарощування об’ємів оперативки, яка у деяких смартфонів тепер досягає 24 ГБ.
Спроби дивувати користувачів доступним обсягом оперативної пам’яті виробники робили практично в усі часи. Щоправда, в певний момент, досягнувши 12 ГБ, ці перегони зійшли нанівець. Хіба тільки Samsung тоді вирішила поставити крапку в цьому питанні, випустивши Galaxy S20 Ultra з 16 ГБ ОЗП.
Але досить швидко вона згорнула його виробництво і більше не поверталася до цієї позначки в жодному своєму смартфоні, включно з найновішими, вирішивши, що в цьому просто немає сенсу. Однак на тлі апаратів з 24 ГБ оперативної пам’яті той рекорд більше не вражає уяву. Тим більше, що нову градацію освоїли вже дуже багато людей.
Сьогодні на ринку представлено щонайменше 5 Android-смартфонів з 24 ГБ оперативної пам’яті:
Показово, що всі апарати з таким обсягом ОЗП мають китайське походження. Не хочу здатися схильним до стереотипів, але, як на мене, це досить показовий аспект. Китайцям більше за інших хочеться показати свою технологічну перевагу над конкурентами, тому вони періодично вдаються до ось таких, часто не найбільш виправданих рішень.
Хто б що не говорив, але 24 ГБ оперативки – це реально багато. Не кожен ігровий комп’ютер має такий запас. Тому виробникам часто доводиться дохідливо пояснювати користувачам, чому за максимальний обсяг варто переплатити. Найчастіше бренди наводять як обґрунтування 3 основні доводи:
Розберемо кожен аргумент окремо.
24 ГБ дійсно дають змогу втримати в пам’яті велику кількість застосунків. Xiaomi на презентації Redmi K60 навіть взялася назвати число. За словами спікерів, смартфон зможе підтримувати одночасну роботу понад 70 запущених програм. Це реально багато. За фактом, завдяки такому об’єму більша частина (якщо взагалі не всі) всіх встановлених додатків будуть безперервно працювати у фоновому режимі, не вимикаючись. Це дасть змогу їм запускатися миттєво, оскільки смартфон не витрачатиме час на їхню обробку.
Але вся проблема в тому, що Android-смартфони досить погано підтримують роботу фонових додатків. Через вбудовані алгоритми енергозбереження апарати автоматично вивантажують софт, який, на їхню думку, витрачає занадто багато ресурсів. Саме з цієї причини, до речі, багатьом користувачам не приходять пуш-повідомлення. Смартфони на корені рубають їхню активність, не дозволяючи їм виконувати навіть таку важливу функцію. Тому великий обсяг ОЗП у таких випадках фактично марний.
Ігри – історія, на перший погляд, теж зрозуміла, оскільки дуже вимоглива до заліза пристрою, на якому їх запускають. Тому 24 ГБ оперативної пам’яті на геймерському смартфоні має бути виправдано. Інша справа, що настільки ресурсномістких тайтлів немає навіть на ПК. Що й казати про смартфони, під які розробники в принципі не створюють нічого настільки важкого. Більшість ігор з Google Play справно працюють на апаратах з 6 ГБ, тож гнатися за 24 ГБ точно не має сенсу.
Єдина перевага, яку теоретично може дати великий обсяг ОЗП, – це здатність тут і зараз перемикатися між іграми та іншими важкими додатками. Не залишати їх у пам’яті надовго, тому що так їх напевно вивантажать алгоритми енергозбереження, а користуватися цією перевагою в реальному часі. Наприклад, переходячи з гри в браузер Chrome або в додаток камери, який досить вимогливий до оперативки. Інша справа, що тут навіть 12 ГБ буде з надлишком, не те що 24.
Штучний інтелект сьогодні є частиною кожного сучасного смартфона. Він відповідає за спрощення більшості рутинних маніпуляцій. Наприклад, саме завдяки йому фотографії, зроблені на камеру смартфона, стають кращими, сам він живе від зарядки довше і правильно заряджається, відключаючи подачу живлення, якщо залишити його біля розетки надовго. Вважається, що на виконання всіх цих процедур нейромережі витрачають багато ресурсів, адже їм доводиться виконувати всі обчислення на пристрої, не відправляючи команди кудись назовні.
Але, дозвольте, операції, що виконуються нейромережами, – це скоріше про обчислювальні здібності процесора, а не оперативну пам’ять. Тому що в жодного смартфона з 6-8 ГБ оперативки немає жодних проблем із тим, щоб забезпечувати роботу штучного інтелекту. Принаймні, в тих межах, в яких це потрібно апаратам цього типу. Ось і виходить, що реальних сценаріїв, де б смартфонам знадобилися 24 ГБ оперативної пам’яті, просто не існує. Тому й гнатися за таким обсягом точно не варто.
Портал iPhoneSoft, відомий своїми точними інсайдами щодо майбутніх оновлень для гаджетів Apple, поділився інформацією про…
OpenAI відстає від плану щодо розробки нової версії свого флагманського штучного інтелекту GPT-5, який наразі…
Компанія Microsoft може дозволити стороннім виробникам створювати пристрої під брендом Xbox, включно з використанням власної…
Месенджер WhatsApp заявив про юридичну перемогу над розробником шпигунського програмного забезпечення Pegasus в особі ізраїльської…
Xiaomi випустила оновлення HyperOS 2 для кількох моделей своїх пристроїв. Оновлення вносить значні зміни в…
Інсайдер Debayan Roy опублікував на своїй сторінці в соцмережі X (раніше Twitter) характеристики підготовлюваного до…
View Comments
А ще не варто забувати що додатковий об'єм це додаткове енергоспоживання, отже переплачуючи за додаткові 8-16гб ще й батарея сідатиме швидше. Враховуючи що над оптимізацією додатків не надто працюють бо техніка випереджає потреби ПЗ - смартфона з 6-8 гб оперативки вистачить до 2030 року точно.