Смартфони iPhone користуються величезною популярністю в усьому світі, але в деяких аспектах вони сильно програють навіть недорогим телефонам під управлінням Android.
Битва шанувальників Android і iPhone ніколи не припиниться, але мало хто буде сперечатися про те, що в Android-смартфонів є чимало “фішок”, яких позбавлена продукція Apple. Про них ми зараз і розповімо.
Як і Android-смартфони, iPhone підтримують технологію швидкої зарядки. Однак її потужність зовсім невелика і навіть у найбільш “навороченого” iPhone 14 Pro Max обмежена скромними 27 Вт, а сам телефон повністю заряджається приблизно за 2 години. І це при тому, що навіть недорогі пристрої на Android давно підтримують 33-Вт зарядку, яка, загалом-то, вже й не сприймається як особливо швидка. Принаймні, на тлі того ж realme GT3 з його 240-Вт зарядкою і здатністю повністю заповнити заряд акумулятора менше ніж за 10 хвилин.
Лише в нових iPhone 15 компанія з Купертіно, за чутками, добереться до швидкої зарядки потужністю 35 Вт, тобто приблизно зрівняється за цим показником з бюджетними Android-пристроями. Щоправда, поки незрозуміло, які телефони серії її отримають, і чи не стане вона ексклюзивною функцією найдорожчих iPhone 15 Pro і iPhone 15 Pro Max.
Навіть найдорожчі моделі iPhone досі використовують порт Lightning з повільним інтерфейсом USB 2.0, швидкість передачі якого обмежена 480 Мбіт/с. Але якщо раніше це було не особливо важливо, то за часів 4К-відео і фотографій значних розмірів така швидкість дротового інтерфейсу, м’яко кажучи, дратує, змушуючи довго чекати перенесення необхідного контенту на ПК.
І це в той час, коли сучасні Android-флагмани на кшталт того ж Samsung Galaxy S23 Ultra підтримують інтерфейс USB 3.2 Gen 1 зі швидкістю 5 Гбіт/с. Тільки вдумайтеся, це вдесятеро більше за те, на що здатне останнє покоління гаджетів купертинівців. Ситуацію може виправити можливий перехід Apple на Thunderbolt з його 40 Гбіт/с, але поки це лише чутки, які ходять мережею вже не один рік.
Власники iPhone можуть встановлювати додатки тільки з фірмового магазину Apple AppStore, і лише під час джейлбрейку ситуація зміниться і у них з’явиться можливість використовувати програми зі сторонніх джерел. Звичайно, це зроблено для підвищення безпеки телефонів, але зручним таке рішення точно не назвати.
Що стосується Android, то тут немає жодних обмежень. Вам достатньо завантажити APK-файл програми з будь-якого джерела, а смартфон лише попросить вас підтвердити своє бажання встановити такий софт і попередить про можливі ризики.
У мене теж була ситуація, коли інтернет постійно "тупив", а гаджети ледве ловили Wi-Fi. Виявилося,…
А ви колись замислювалися, як саме зараз користуєтеся технологіями? От спробуйте подумки пригадати. Це важливо,…
Наразі всі "прошки" від iPhone 14 до iPhone 16 Pro мають фіксовану діафрагму з апертурою…
Багато людей не вимикають Wi-Fi на смартфоні на ніч, і, чесно кажучи, це не найкраща…
Четвертий рік поспіль виручка від продажів AirPods від Apple перевищує 18 млрд доларів щорічно. Що…
Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…