Майже кожна актуальна модель смартфона Xiaomi, Redmi та POCO оснащується встановленою фірмовою програмною оболонкою MIUI (за винятком бюджетної серії Redmi А). У цій масштабній надбудові для Android є купа налаштувань і фіч, але в цій статті ми розповімо про ті з них, які варто змінити прямо зараз. Відразу хочемо відзначити, що деякі пункти можуть відрізнятися на різних моделях та різних версіях MIUI.
1. Включення темного режиму
Темний режим в першу чергу славиться завдяки своїй економії енергії на пристроях з OLED та AMOLED-панелями, у той час як на девайсах з рідкокристалічними IPS-дисплеями dark mode не надає абсолютно ніякого впливу на час автономної роботи. Але замість цього він впливає на кількість синього світла, що випромінюється екраном.
Найбільший випромінювач синього світла – це сонце, але сучасні екрани будь-якої електроніки, у тому числі телефонів, теж є його джерелом. Синє світло пригнічує секрецію мелатоніну – гормону, важливого для гарного сну вночі. Активувавши на своєму гаджеті темний режим, який зменшує це випромінювання, ви почнете краще засипати і більше висипатися.
2. Видалення непотрібного ПЗ
Апарати китайського технологічного гіганта найчастіше несуть на борту так званий «роздутий» софт – як правило, це додатки, які не потрібні 99% користувачів, але вони здатні працювати у фоновому режимі та тим самим навантажувати процесор, зжирати оперативну пам’ять та скорочувати час автономної роботи. Раніше всім бажаючим видалити таке програмне забезпечення потрібно застосовувати незвичайні навички та знання: доводилося використовувати ADB на комп’ютері, отримувати root-права або використовувати модулі magisk – загалом, робити все те, що ніколи раніше робити не доводилося. Тепер же позбутися ресурсомісткого «сміття» стало набагато простіше, оскільки останні MIUI відчинили двері для видалення майже будь-якої програми. Сміливо видаляйте те, що не використовуєте, щоб підвищити продуктивність свого гаджета,
3. Зміна швидкості анімації
На сяомішній ОС анімації часто значно повільніше, ніж вони мають бути. Така дрібниця незмінно провокує відчуття, що мобільний телефон працює повільніше, ніж є насправді. Щоб усунути це почуття, можна підвищити швидкість анімації.
Відкрийте «Параметри» та вирушайте на вкладку «Мій пристрій», потім увійдіть у розділ «Всі характеристики», а потім знайдіть рядок з версією MIUI і натискайте по ньому, доки не з’явиться повідомлення про активацію режиму розробника. Тепер поверніться до основного меню «Налаштування» та перейдіть до «Розширені настройки».
Щоб ввести налаштування розробника, потрібно перейти на вкладку «Додаткові налаштування». Тепер промотайте сторінку вниз, доки не побачите «Масштаб анімації вікна» та «Масштаб анімації переходу». Змініть значення у кожному з цих полів на 5х.
4. Асистент Wi-Fi
Ви колись відчували, що швидкість інтернету на вашому телефоні низька? Чи під час гри пінг вищий, ніж очікувалося? Тоді функція помічника Wi-Fi, вбудована в MIUI, допоможе вирішити ці проблеми.
Перейдіть до «Налаштування» – «Wi-Fi» – «Помічник Wi-Fi», і тут активуйте Режим трафіку, а разом із ним і Швидке з’єднання. Виконавши пару цих кроків, апарат навіть зможе використовувати мобільні дані та Wi-Fi одночасно, щоб підвищити швидкість інтернету, але будьте обережні з витратою трафіку мобільного оператора.
5. Зміна частоти оновлення екрану
Сьогодні майже всі телефони китайської компанії оснащені екранами з високою частотою оновлення – як правило, це 90 Гц або 120 Гц. Але не всі знають, що заводськими налаштуваннями не передбачено, щоб смартфон прямо з коробки був з високою герцовкою, що активована. Багато хто користується телефоном і думає, що ця функція абсолютно марна і різниці немає, але її просто потрібно включити, і ви моментально відчуєте відмінності. Для цього вирушайте в «Налаштування» – «Дисплей» – «Частота оновлення» та змініть параметр на максимальне значення, доступне для вашого девайсу, або активуйте режим «Авто».
Так, ми знаємо, що використання високої частоти оновлення знижує час автономної роботи, але вважаємо, що це справедливий компроміс, тому що ця опція робить телефон значно плавнішим. Після цього дивитися на 60-герцевий екран – справжнє борошно.