Чи правда, що зараз смартфони стали гіршими, ніж раніше

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

Останнім часом прийнято вважати, що телефони, як і вся інша техніка, стали менш надійними і довговічними. Акумулятори виходять з ладу, аксесуари ламаються, через що звичайного зарядника не вистачає на два роки використання, а смартфони через рік-два починають працювати повільніше, через що його доводиться міняти. Ну і, мабуть, що ще один аргумент прихильників старої техніки – то це те, що нинішній гаджет легше розбити, ніж смартфон з початку 2010-х. Чи так це насправді і чи правда, що смартфони стали недовговічними? Усе не так однозначно.

Реклама

Скільки років служить смартфон

Виробники не завжди вказують інформацію про термін служби телефону, але іноді її все ж можна знайти на коробці або в інструкціях. Ось, наприклад, vivo Y35 розрахований на 3 роки використання, тоді як гаджети від Apple – на 5 років. Причому перевага iPhone ще й у тому, що він точно отримуватиме оновлення iOS протягом цих років, тоді як Android-смартфон (залежно від ціни і виробника) може і зовсім отримати всього один великий апдейт за кілька років. Найближче до Apple підібралася Samsung, яка перейшла на чотирирічний цикл оновлень.

А тепер згадайте, скільки оновлювалися старі смартфони? Мій HTC 8S отримав лише один апдейт – Windows Phone 8.1, а Nokia Lumia 930 – Windows Phone 8.1 і Windows 10, після чого проект прикрили. Бували випадки, коли оновлення на телефон не приходили взагалі! Далеко ходити не потрібно – ранні версії iPhone отримували апдейти по 3-4 роки. При цьому вони серйозно впливали на продуктивність смартфона і робили його повільним, а зараз навіть перша бета-версія iOS 17 на iPhone XR працювала майже ідеально згідно з відгуками!

З чого роблять корпус телефону

На мій погляд, найкращий матеріал корпусу для смартфона – це алюміній. Завдяки йому пристрій був менш вразливим до ударів і подряпин, хоча всі пам’ятають про iPhone 6 Plus, який можна було випадково зігнути в кишені. Навіть нинішні смартфони в склі не такі погані, як здається: розбити його нелегко, не кажучи вже про подряпини, які не видно неозброєним оком. Погляньте, який вигляд мав екран мого iPhone SE після року використання без захисного скла.

До того ж пристрої в корпусі, що віддалено нагадує скло, мають дорожчий вигляд, навіть якщо це бюджетна модель. Нині недорогі смартфони в пластиковому корпусі мають охайний зовнішній вигляд після кількох років використання, не збирають подряпин і не затираються з часом. Це не йде в жодне порівняння зі старими смартфонами з корпусом із дешевої пластмаси, які через рік носіння без чохла перетворювалися на тихий жах.

Додайте до цього якість збірки і знімний акумулятор: дешевий пластик не тільки дряпався, а й скрипів на стиках. Кріплення на задній кришці були недовговічними і відвалювалися, а акумулятор доводилося виймати часто через постійні глюки. Завдяки цілісному корпусу в сучасних смартфонах він не розлітається при падінні, а перезавантажити його, якщо він завис, можна за допомогою комбінації клавіш.

Що входить до комплекту телефону

Найбільше користувачі шкодують про те, що зараз комплектація смартфона серйозно збідніла. У флагманських моделях немає нічого корисного, крім кабелю для зарядки. Здебільшого, тільки дешеві смартфони поставляються з аксесуарами: є і кабель, і адаптер, і навіть чохол. Але якщо купуєте дорогий смартфон, у коробці ви цього не знайдете. А ось раніше на це грошей не шкодували! – скажете ви, але виявитеся неправі.

  • Завдяки переходу до USB-C смартфон можна зарядити будь-яким кабелем, який є під рукою. Але навіть сучасні кабелі з комплекту стійкіші до зносу, ніж 10-15 років тому. Згадайте штекер від зарядки Sony Ericsson, який вічно ламається!
  • Те ж саме стосується адаптера: навіщо він потрібен у комплекті, якщо вже користуєшся одним для всіх пристроїв? Найімовірніше, ніколи не знадобиться.
  • Чохол у комплекті зі смартфоном найчастіше прозорий силіконовий, який жовтіє через кілька місяців.
  • У деяких комплектаціях є навіть навушники, але що зараз, що раніше якість їхнього звучання залишала бажати кращого – згадайте EarPods. Так що, найчастіше користувачі їх навіть ніколи не діставали з коробки.

Як бачите, смартфони і зараз поставляються з комплектом, ось тільки в ньому найчастіше немає необхідності – коробка просто припадає пилом на полиці. До того ж аксесуари не допоможуть перепродати телефон дорожче, тому їх просто доведеться викинути. Смартфон лише з кабелем зарядки в комплекті – не так погано як здається!

Це лише кілька причин, чому нинішні смартфони явно не поступаються пристроям минулих років. Ще одна – неможливість встановити на старі телефони ці круті додатки з Гугл Плей, які ми днями вам порекомендували!

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ