Цей телефон однозначно не можна назвати поганим. У нього приємний скляний корпус (вперше за багато років після iPhone 4s), найпотужніший на той момент чипсет A11 і 64 ГБ пам’яті навіть у мінімальній версії – у попереднього iPhone 7 було 32 ГБ.
Просто йому не пощастило, і винна в цьому сама Apple. Чим? Вона випустила потенційно непоганий девайс всього за місяць до свого справжнього флагмана iPhone X. Тому iPhone 8 був приречений на провал від самого початку. Він буквально застарів за чотири тижні!
iPhone 8 програвав ювілейному телефону за всіма параметрами – і за дизайном, і за екраном, і за батареєю, і за камерою. Загалом, шкода цього добряка.
Ще один айфон, який просто губиться на тлі своїх же побратимів. На відміну від iPhone 14 Pro, молодша версія не отримала головної фішки лінійки – динамічного острова. До того ж, екран залишився повільний (60 Гц), рамка не сталева. А зміни порівняно з iPhone 13 настільки мізерні, що їх складно знайти навіть у табличці порівнянь. Навіть процесор не оновився, не кажучи вже про інші комплектуючі.
Хіба що пурпурний колір додався, але цього замало для повноцінного апдейту. Загалом, логічніше виявилося взяти iPhone 13 і їжі на здачу, а не переплачувати за iPhone 14.
У 2014 році, з виходом iPhone 6, Apple кардинально оновила дизайн своїх телефонів. А через два роки раптом повернула в продаж злегка перероблений iPhone 5s. Навіщо? Мабуть, щоб розширити лінійку “середнячком”. Адже не всім вистачало грошей на флагманський iPhone 7 за $769 – iPhone SE давав змогу стати “яблучником” лише за $349.
А що, власне, в цьому було поганого? Проблема в тому, що телефон на той момент уже морально застарів. Як мінімум, у нього залишився крихітний 4-дюймовий дисплейчик з гігантськими рамками. А батарею хоч і злегка прокачали, але вона все одно висаджувалася в нуль уже до обіду. Або до вечора, якщо телефон півдня просто лежав у кишені.
Так, камера стала трохи кращою, а процесор на два покоління новіший. Тільки навіщо взагалі цьому малесенькому телефончику могла знадобитися така потужність? Щоб швидше гортати соцмережі і грати в “три-в-ряд”? Загалом, дуже спірний девайс для тих, хто до останнього не хотів переходити на “лопати”.
Здається, Apple знайшла на складах залежані залишки нікому не потрібних iPhone 8 і вирішила вдихнути в них нове життя. Вийшли зомбі, які у 2022 році мають чужорідний вигляд на вітринах інтернет-магазинів.
Просто вдумайтеся: у телефона на лицьовій стороні залишилася фізична кнопка, яка від’їдає левову частину корисного простору біля дисплея. При цьому ніяких особливо корисних фішок Apple не завезла. Замість лицьового сканера залишився дактилоскопічний. Камера всього одна, і та відстає від флагманів на три голови.
І добре, якби телефон коштував 100 баків, як який-небудь дефолтний Xiaomi або Realme. Але ні – за “раритетний” дизайн Apple просила $429.
У випадку з цим девайсом 2013-го року випуску хочеться почати з плюсів. Їх всього два, та й ті дуже спірні. Перший – корпус став яскравий і квітчастий. Якщо в інших смартфонів п’ятого покоління були досить бляклі забарвлення, то iPhone 5c – це якесь свято життя. І жовтий, і зелений, і червоний, і блакитний, на будь-який смак.
Проблема тільки в тому, що задня кришка стала пластиковою. Це різко додало дешевизни “яблучному” пристрою, який завжди позиціонувався як преміальний.
Друга “перевага”: низька вартість. Мінімальну версію на 16 ГБ віддавали за $549 доларів, тоді як старший iPhone 5s продавався всього на $100 дорожче. При цьому у нього був шикарний алюмінієвий корпус, свіжіший процесор A7 (проти A6) і сканер відбитків пальців. Загалом, економія була так собі. Особливо якщо врахувати, що через місяць з гаком вийшов Google Nexus 5, який віддавали всього за $349.
Наш вердикт: iPhone 5c – один з найгірших смартфонів, які Apple коли-небудь показувала. Просто подивіться на чохли для нього і все зрозумієте.
На папері цей девайс був дуже навіть непоганий. Багатьом особливо до душі припав гігантський дисплей. 5,5 дюйма здавалися величезним ривком після 4-дюймового крихітки iPhone 5s. Навіть фанати Android на деякий час відволіклися від своїх “лопат”, щоб подивитися, як Apple відмовляється від заповітів Стіва Джобса.
Але ось біда – з великим екраном приходить і велика гнучкість. Багато користувачів раптом почали скаржитися, що їхні новенькі пристрої гнуться в задній кишені штанів! Через це з ладу виходив сенсор матриці, і телефон перетворювався на дорогий гарбуз – адже алюміній не відновлює свою форму.
Найсумніше, що Apple знала про потенційну проблему з гнучким корпусом ще до виходу телефону на ринок, але нічого з цим не зробила. Тож у нас був вагомий привід додати iPhone 6 Plus до списку найгірших девайсів компанії.
Це зараз смартфони потрібні переважно для того, щоб листуватися, гуглити і грати. А колись за допомогою таких пристроїв люди ще й телефонували один одному. І в 2010 році спілкування телефоном було мало не основним засобом комунікації. Але в iPhone 4 із дзвінками була серйозна проблема – у багатьох власників телефон взагалі не бачив мережу.
Інженери Apple на пару з дизайнерами так накосячили, що криво винесли дві частини антени назовні. І коли користувачі брали телефон у руку, вони “замикали” ці частини – зв’язок пропадав. Стіву Джобсу навіть довелося самому пояснюватися перед незадоволеними власниками. Щоправда, він це зробив у своєму стилі: “Ви неправильно тримаєте смартфон”, – сказав геній маркетингу.
Зрештою Apple визнала проблему і запропонувала користувачам безкоштовні бампери, які мали виправити ситуацію. Але погодьтеся, не найелегантніше рішення.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…