Будучи власником смартфона Xiaomi, я нерідко критикую пристрої китайської компанії. Реклама в MIUI, нав’язлива карусель шпалер і огидна панель віджетів зі спамом – це лише мала частина моїх претензій. Водночас не можна не відзначити, що деякі проблеми Xiaomi все-таки вирішує, нехай повільно і неохоче. Ось лише 5 недоліків, які китайці змогли остаточно (чи ні) усунути до 2023 року. Дивись, скоро і критикувати їх буде нема за що.
Датчик наближення на Xiaomi
Ох, скільки неприємностей мені та мільйонам інших власників Xiaomi завдав датчик наближення, який погано працював. Чи то китайці його пхали під екран, чи то взагалі використовували віртуальний аналог, але на практиці все це проявлялося однаково: під час розмови телефоном екран спалахував, через що випадково натискалися найрізноманітніші кнопки від вимкнення мікрофона до скидання виклику.
Останнім часом Xiaomi взялися за справу і почали випускати смартфони з нормальним датчиком наближення. Смішно, але для китайців це дійсно досягнення, а для мене – привід відмовитися хоча б від однієї претензії. Шкода тільки, що зі старими смартфонами нічого толком не зробиш. Можна спробувати відкалібрувати датчик наближення, однак проблему це вирішить лише частково.
MIUI займає багато місця
Оболонка MIUI славиться своєю перевантаженістю. Так, вона непогано виглядає і має купу крутих ефектів, але через це займає багато місця. Але так було до виходу MIUI 14. Якщо на смартфонах з попередньою версією оболонки система займала під 20 Гб, то зараз її розмір не перевищує 12,5 Гб навіть на флагманах. Обличчя власників смартфонів Samsung з One UI 5.1 на 60 Гб уявляти не варто.
В окремому тексті ви дізнаєтеся, що нового в MIUI 14, а я ще раз зазначу: мала вага системи актуальна тільки для пристроїв на свіжій прошивці. До речі, в цьому відношенні у Xiaomi теж намітилися позитивні зрушення, про які ви зараз дізнаєтеся.
Як довго приходять оновлення на Xiaomi
За аналогією з іншими китайськими брендами оновлення MIUI були рідкісним явищем. Ось купуєш ти собі смартфон на Android 7 і навіть через 2-3 роки не можеш дочекатися апдейта операційної системи, не рахуючи патчів безпеки. Але тепер все інакше. Смартфони Xiaomi отримують 3 великих оновлення Android після релізу, і це вже стандарт. Так, подібну політику китайці ведуть ще з 2021 року, але тільки зараз вдалося переконатися, що обіцянки не стали обманом.
Навіть мій попередній смартфон Redmi Note 9 Pro, дуже далекий від класу флагманів, продовжує оновлюватися. На момент виходу у 2020 році він базувався на Android 10 з MIUI 11, а зараз має Android 12 і MIUI 14 відповідно. Водночас компанія TECNO обіцяє тільки 1 велике оновлення.
Чи правда, що MIUI лагає
Люди досі продовжують скаржитися, що у них лагає MIUI. Але з моменту виходу 12-ї версії прошивки я перестав відчувати проблеми в цьому відношенні, а після релізу MIUI 14 і інших критиків поменшало. Оболонка Xiaomi працює не гірше, ніж прошивка будь-якого іншого смартфона, чи то Samsung, чи то OnePlus. Так, система має купу недоліків, які я коротко згадав на самому початку, але вони не стосуються її стабільності.
Певні труднощі можуть виникнути лише у власників дешевих смартфонів Xiaomi, однак і тут у китайців простежується позитивна динаміка. По-перше, сама MIUI стала важити менше. По-друге, ультрабюджетники на кшталт Redmi A2+ або POCO C51 працюють на майже голому Android, що помітно знижує навантаження на їхні слабкі процесори.
Вологозахист і eSIM на Xiaomi
Xiaomi, на відміну від своїх конкурентів в особі Apple, Samsung і Huawei, довгий час не могла запропонувати смартфон з eSIM. А тепер – будь ласка. В окремому тексті ви дізнаєтеся, як налаштувати eSIM на Xiaomi, а заодно і познайомитеся зі списком підтримуваних пристроїв.
Ще один косяк – відсутність вологозахисту навіть у дорогих пристроях. Але тепер усі смартфони лінійки Xiaomi 13 за винятком Lite-версії сертифіковані за стандартом IP68, тож їх можна мити під краном і занурювати в холодну прісну воду (щоправда, гарантія в такому разі не поширюється). Є прогрес, і це добре.