Топ-5 найгірших смартфонів липня 2023 року

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 5 хв.

Незважаючи на те, що липень – далеко не найплідніший місяць для гаджетобудівників, смартфонів в ньому було представлено дуже багато. Їх кількості буде достатньо для того, щоб скласти одразу три списки, і перший з них буде присвячений моделям не найвдалішим. Когось із них підвело невдале позиціонування, хтось переборщив із ціною, а комусь просто не вистачило однієї деталі для того, щоб вилізти з дна. Загалом, сьогоднішня стаття вийде гарячою та цікавою. Приємного читання.

Реклама

Realme C53 Індія – вперед, у 2018-му!

Я все ще добре пам’ятаю, як п’ять років тому на виробників напав напад безумства, і вони почали дружно копіювати новий виріз у стилі iPhone X. Все це посилювалося тим, що на відміну від американського оригіналу «чубчика» Android-смартфонів рідко мала практичний сенс, адже в них не було тих датчиків для розблокування по обличчю. З таким успіхом можна було відразу почати випускати дисплеї з вирізом-крапелькою, проте цього не було зроблено — знадобилося мінімум півроку, щоб вони почали масово з’являтися в нових моделях.

Але хто ж здогадувався, що монстри з минулого прокинуться у 2023 році, набувши нової форми у вигляді програмної імітації? І якщо таке у випадку з «капсулою» iPhone 14 Pro витерпіти можна (ну правда гарно виглядає, бісова!), то домальовування «чубчика» в Realme C53, та ще й на IPS-екрані, де рамка явно темніша за саму матрицю, я ну ніяк не розумію.

Втім, за «залізом» новий бюджетник від Realme виглядає непогано. Процесор Unisoc T612, до 6/128 ГБ пам’яті та основна камера на цілих 108 МП. До останнього можна було б причепитися, заявивши, що чіпсет більше 50 мегапікселів не підтримує, але за 10-11 тисяч рупій на це не варто скаржитися — аби нормально працював.

Sharp Aquos R7s – у самурая цілі немає

Японська компанія Sharp відома любителям смартфонів багато в чому завдяки моделям для внутрішнього ринку, однак у світі існує і «глобальне» відділення, яке продає гаджети в деяких країнах Південно-Східної Азії. Найбільшим з таких ринків є Індонезія, де до недавнього часу під маркою Sharp продавалися одні перелицьовані бюджетники від TCL (ну а що, адже вони теж телевізори роблять!).

Sharp Aquos V6 Plus – перелицьований TCL 30 SE

Samsung Galaxy Fold 5 – переоцінена еволюція

Анонс цього смартфона вийшов настільки нецікавим, що я навіть не присвячував йому окрему статтю, обмежившись короткою заміткою з перерахуванням усіх нововведень. Як ви могли здогадатися, їх у новому поколінні не так багато: розігнаний процесор Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, новий шарнір (очевидно, «найміцніший і з мінімальною складкою»), актуальна версія Android і цінник, що підріс на 100 євро в кожної конфігурації. 

Але за що ми маємо платити такі гроші, якщо жодних серйозних змін порівняно з попередником тут немає? Більше того, їх мало навіть якщо порівнювати новинку із дворічним Fold 3: ті ж додаткові камери, екрани, батарея з блоком живлення. Чому старіюча начинка має ставати дорожчою, Samsung? Де логіка?

Honor X7a Plus – бюджетник, який ми заслужили

Компанія Honor пішла у вільне плавання ще два роки тому, проте досі продовжує періодично страждати нісенітницею в дусі своєї матері Huawei. У всякому разі, бюджетні моделі бренду за рідкісними винятками виходять занадто слабкими, і апогеєм всього цього безумства став новий Honor X7a Plus.

Формально цей апарат вважається бюджетником, його оцінили дуже нескромно – 10 000 гривень за версію 6/128. Ну, а раптом ми за ці гроші отримуємо щось хороше? Зовсім ні: стародавній чіп з наведеним «марафетом» Helio G37, 6/128 ГБ повільної пам’яті, 6.74″ HD-екран зі злегка підвищеною частотою оновлення і четверня камера 50+5+2+2 МП. Можна було б порадіти за батарею на 6000 мАг, але кого зараз цим здивуєш?Так і хочеться вигукнути: що ж ми такого наробили, що отримали на полицях ось це?!

Infinix Note 30 VIP – неважливий смартфон для важливих персон

Ще одним не найвдалішим смартфоном, який з’явився в липні на просторах, став Infinix Note 30 VIP. Модель за свої 15 тисяч гривень вийшла, загалом непогана: тут є і потужна платформа Dimensity 8050, і пристойна кількість пам’яті з можливістю розширення, і якісний дисплей з безпечною ШІМ, і навіть підтримка швидкої бездротової зарядки на 50 Ватт – власне, головна фішка нової серії Infinix

І я не мав би до апарату жодних претензій, якби не його так зване VIP-позиціонування. Під цією абревіатурою ми зазвичай розуміємо щось особливе або навіть преміальне, але преміум тут не пахне від слова зовсім: нудний навіть у порівнянні з молодшими Note 30 дизайн (що заважало хоча б урізноманітнити його «шкіряною» спинкою?), велика кількість затичок замість додаткових модулів та дуже скромний для цього класу датчик Samsung HM6 у ролі додаткових камер. Навіть ту саму бездротову зарядку на 50 Ватт в комплект не поклали, обмежившись стандартним 15-ватним «оладком». Що ж за ставлення до «дуже важливого клієнта» таке, Infinix?

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ