Питання безпеки, яке Apple завжди ставила в основу при розробці iOS , довгий час не вимагало доказів. Ні в кого не залишалося жодних сумнівів, що зламати мобільну операційну компанію в принципі неможливо. Проте структурне нарощування захищеності платформи та відчуття її повної невразливості призвело до того, що проблеми з безпекою iOS таки з’явилися. А в якийсь момент і зовсім стало ясно, що впоратися із зовнішніми погрозами превентивно Apple не виходить, а виходить тільки рефлексувати на те, що відбувається. Все це породило безліч різночитань про засоби захисту Айфонів , частина з яких не мають жодного відношення до безпеки.
Певний час тому в інтернеті набула широкого поширення порада періодично відключати iPhone , щоб убезпечити його від злому. Першим цю думку озвучив прем’єр-міністр Австралії Ентоні Альбанезе. Він пояснив, що цей крок дозволяє заблокувати експлойт, що вже діє на смартфоні. Про те, як перезавантажити Айфон у різний спосіб, навіть якщо у нього не працюють кнопки, ми вже розповідали.
За всієї дивності даної чиновником ради він не позбавлений практичного сенсу. Принаймні в контексті iOS. Незважаючи на те, що операційна система Apple може бути піддана атакам на кшталт тих, що нещодавно виявила ФСБ, вона все-таки має будь-який захист, який серйозно сковує діяльність шкідливого ПЗ.
Одним із таких обмежень є неможливість самостійної установки на пристрій. Незважаючи на те, що вірус може проникнути на iPhone у простому повідомленні і почати діяти без відома користувача, він здатний працювати виключно в оперативній пам’яті, яка є енергозалежною.
Тому, якщо перезавантажити смартфон або відключити його , шкідливий додаток — навіть якщо він уже завантажив додаткові компоненти, які роблять його небезпечнішим — просто відключиться. Так, через якийсь час воно може спробувати діяти знову. Але періодичні перезавантаження iPhone не дадуть йому особливо розгулятися.
Перезавантаження смартфона можуть перешкодити лише атакам типу Zero Click , коли шкідливий файл надсилають у повідомленні, і він починає діяти, збираючи інформацію про користувача. Однак гірше від цього точно не буде, навіть незважаючи на ряд застережень, які роблять цей захід набагато менш корисним:
Суть режиму блокування зводиться до того, щоб запобігти дії шкідливих програм при збереженні працездатності самого пристрою. Тобто, попри назву, основні функції Айфона цей режим не заблокує, хоч і обмежить можливості розгортання діяльності вірусного ПЗ.
Ось що вміє Lockdown Mode:
Фактично Lockdown Mode при мінімумі обмежень може бути ефективним засобом захисту. Тому є сенс користуватися ним, навіть якщо ви не підозрюєте когось у спробі зламати ваш iPhone і встановити за вами стеження. Просто увімкніть його та користуйтеся смартфоном як завжди. Зрозуміло, за умови, що обмеження режиму не позначаються на вас.
Увімкнути Lockdown Mode на iPhone можна так:
Очевидно, що навряд чи ви чи я представляємо інтерес для тих, хто займається атаками на iPhone . По-перше, тому що це коштує досить недешево, враховуючи, що розробкою програмного забезпечення на зразок Pegasus займається ціла компанія NSO Group. А по-друге, тому що купують ліцензію на цю програму переважно спецслужби, а звичайним людям її просто не продадуть. Так що переживати, що ваш колишній візьме і зламає таким чином ваш iPhone точно не варто.
Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…
Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…
Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…
Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…
Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…
Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…