У лютому і березні 2018 року британська компанія Strategy Analytics провела дослідження «головних преміум-смартфонів» на предмет часу автономної роботи.
Цей параметр був обраний через те, що наскільки б не був смартфон хороший по продуктивності, якості екрану, звуку або зйомці – все це стає в кінцевому рахунку неважливим, якщо сідає акумулятор. Дослідники порівняли кілька моделей пристроїв: Sony Xperia XZ2 і XZ2 Compact, Apple iPhone X, Samsung Galaxy S9, LG G6, Huawei P10 і OPPO R11. Варто зауважити, що на момент дослідження Huawei ще не випустила свої найпотужніші флагмани P20 і P20 Pro, LG досі не показала головну модель 2018 року, а продукти Oppo для українського споживача взагалі не асоціюються з «преміум-пристроями», як називають їх в Strategy Analytics .
Втім, саме по собі дослідження дуже цікаве, оскільки дозволяє порівняти автономність пристроїв на різних процесорах: топові Apple A11 Bionic, Samsung Exynos 9810, Qualcomm Snapdragon 845, Huawei KIRIN 960, а також Qualcomm Snapdragon 660 середнього класу в смартфоні OPPO і флагман дворічної давності Qualcomm Snapdragon 821 в LG.
На діаграмі по осі Y вказана тривалість роботи (ГГ: ХХ )
Лідерами тесту виявилися смартфони Sony Xperia XZ2 і XZ2 Compact на чіпі Qualcomm Snapdragon 845, так що хороші показники енергоефективності можна чекати і від інших пристроїв 2018 року з цим процесором і батареєю достатньої ємності.
Нагадаємо, у Sony це 3180 і 2870 мАг в залежності від моделі, а також фірмові технології енергозбереження Smart Stamina і Ultra Stamina, адаптивна зарядка Qnovo і функція Battery Care. LG G6 через старий і менш продуктивний процесор в розрахунок брати не варто, Apple традиційно показує хороші результати автономності, а у випадку з Samsung вже давно відомо, що їх фірмові процесори мають трохи більшу витрату енергії в порівнянні з конкуруючими платформами.
Важливо, що Strategy Analytics розповіли не лише результати тестування, але також методологію. Акумулятори – це один з найскладніших для оцінки компонентів, оскільки вимагає поставити різні пристрої в приблизно однакові умови і протягом тривалого часу однаково навантажувати їх різними завданнями. Принаймі, якщо потрібно отримати оцінку реального використання, а не проводити напівсинтетичні тести типу безперервного перегляду відео – ситуації, яка хоч і дозволяє порівняти автономність різних пристроїв, але не дає уявлення про тривалість роботи з ними в реальності. В ході випробувань на смартфонах була виставлена яскравість екрану близько 150 ніт і максимальна гучність звуку, а всі інші налаштування залишені без змін. На всіх смартфонах проводилися типові операції: дзвінки, відправлення текстових повідомлень, перегляд сайтів і новинних стрічок соціальних мереж, ігри, зйомка і прослуховування музики. Після закінчення тестування Strategy Analytics провели повторні випробування для підтвердження первинних показників.