SD 680 – один із найпопулярніших процесорів від Qualcomm. Він вийшов на ринок понад два роки тому, і стоїть у масі бюджетних смартфонів від різних виробників. Це дійсно вдала платформа, виконана за 6-нм техпроцесом, і оснащена спритними ядрами Сortex-A73, з якими навіть дешеві телефони показують хорошу швидкодію і працюють стабільно.
Давайте поговоримо про найкращі смартфони з процесором Snapdragon 680. Багато носіїв цього чіпа вже морально застаріли, тому ми постаралися відібрати найбільш актуальні девайси, які є сенс брати в 2023 році.
Ціна: від 100$ (на AliExpress)
Збалансований бюджетник від Xiaomi, що подешевшав майже вдвічі відносно своєї стартової ціни. Redmi 10C оснащений 6.71-дюймовим IPS екраном з HD+ роздільною здатністю і слабенькою фронтальною камерою на 5 МП, яка підходить хіба що для відеозв’язку. Автономність забезпечує батарея ємністю 5000 мАг з 18-ватною зарядкою. Також є NFC-модуль, 3.5-мм роз’єм для навушників, сканер відбитків пальців і окремий слот під microSD. Основна камера на 50+2 МП робить адекватні фотографії при денному освітленні.
Головний недолік моделі – низька роздільна здатність екрана, що водночас є і її плюсом. За рахунок меншого навантаження на залізо “редмік” довго працює, тягне більшість ігор і не дратує лагами інтерфейсу. Наразі це найдешевший смартфон на процесорі Snapdragon 680, який однозначно вартий своїх грошей. Головне беріть версію мінімум із 4 ГБ ОЗП.
Ціна: від 140$
Злегка розширивши бюджет відкривається варіант Realme 9i. Це вже більш просунутий апарат, як за характеристиками, так і за дизайном. Він має якісний 6.6-дюймовий IPS-дисплей з роздільною здатністю Full HD+, частотою оновлення 90 Гц і яскравістю 480 ніт. Рамки тут тонші, а фронталка замість краплеподібного вирізу вбудована прямо в екран, через що смартфон відчувається більш преміальним.
З камерами теж усе гаразд – девайс оснащений 16-мегапіксельним селфі-модулем і потрійною основною камерою на 50+2+2 МП. За автономність відповідає акумулятор на 5000 мАг з підтримкою швидкої 33-ватної зарядки. Також на відміну від Redmi 10C тут є непогані стереодинаміки, і новий Android 13 прямо з коробки. Список переваг досить вагомий, щоб виправдати невелику різницю в ціні.
Ціна: від 180$
Наступний телефон на процесорі Snapdragon 680 – бюджетник від уже призабутої компанії Honor. “Вісімка” явно копіює дизайн топових iPhone. У неї схоже оформлення камери і плоскі грані корпусу, що не зовсім зручно в плані ергономіки. Але за характеристиками девайс хороший. Він отримав 90-герцовий IPS дисплей на 6.7 дюйма з FullHD-роздільною здатністю і досить тонкими рамками. 64-мегапіксельна основна камера знімає крутіше за більшість конкурентів, та й фронталка на 16-мегапікселів може робити непогані селфі для соцмереж.
У базі тут цілих 6/128 ГБ пам’яті, але на відміну від інших смартфонів сховище не можна розширити картою MicroSD. Також “хонор” трохи просідає по автономності, батарейка у нього на 4000 мАг, тому два дні роботи ви отримаєте тільки при дуже щадному використанні смартфона.
Ціна: від 150$
Хіт продажів від Xiaomi, який все ще зберігає актуальність. Девайс виділяється яскравим 90-герцовим AMOLED-екраном на 6.43-дюйма, який не лише тішить око насиченою картинкою, а й позитивно впливає на автономність пристрою. З акумулятором на 5000 мАг “ноут” без проблем живе півтора-два дні, ще й зарядити його можна швидким адаптером живлення на 33 Вт, який йде в комплекті.
У смартфона є квадрокамера на 50+8+2+2 з ультраширококутним об’єктивом, і вологозахист IP53, яким не можуть похвалитися конкуренти. Також вам стане в нагоді окремий слот під MicroSD, ІЧ-порт, з яким телефон можна використовувати як пульт для управління побутовою технікою, NFC і 3.5 мм роз’єм для навушників. Дійсно відмінно збалансована модель без явних недоліків.
Ціна: від 200$
Якщо з якоїсь причини ви не любите Xiaomi, або не хочете миритися з вбудованою в MIUI рекламою, можна розглянути смартфон на Snapdragon 680 від OPPO. Це бюджетник з цікавою комбінацією камер і оптимальним для класу залізом. Як і Note 11, він оснащений 6.43-дюймовим AMOLED дисплеєм з підвищеною розгорткою 90 Гц і піковою яскравістю 800 ніт. Використовується такий самий процесор, 33-ватна зарядка, є вологозахист IPX4 та інші дрібні фішки.
Головна відмінність полягає в камерах: ззаду використовується набір об’єктивів 64+2+2 МП, без ультраширика, але з реально вражаючим мікроскопом замість макро-модуля. Також тут помітно крутіша фронталка – 32 проти 13 МП, і одразу 8 ГБ оперативки в базі (топова версія Note 11 обмежена 6 ГБ ОЗП). Поступається Reno 7 конкуренту тільки в плані автономності, оскільки має акумулятор на 4500 мАг, але різниця не сказати, що суттєва.
Ціна: від 250$
Якщо хочеться смартфон із цікавим дизайном, зверніть увагу на Huawei Nova 10 SE. У нього гарний корпус із плоскими гранями в стилі останніх iPhone, і якісний OLED екран на 6.67-дюймів (90 Гц) з передачею 1 мільярда кольорів – такий чудово підходить для перегляду відео, ігор та серфінгу соцмереж.
Nova 10 SE дорожчий, але за всіма характеристиками трохи кращий за конкурентів: 8/128 ГБ пам’яті, дуже швидка зарядка 66 Вт, підтримка реверсивної зарядки по дроту, основна камера на 108 мегапікселів. Головним мінусом цієї моделі є відсутність Google-сервісів. Їх можна встановити, але робиться це не безпосередньо, а через Gbox і тому подібні утиліти. Якщо готові трохи “потанцювати з бубном”, по залізу варіант цікавий.
Ціна: від 180$
Galaxy A23 – оптимальний смартфон для більшості користувачів від перевіреного бренду. Чим він хороший? По-перше, тут відмінна для своєї ціни камера на 50+5+2+2 МП з оптичною стабілізацією на головному датчику. Вона видає якісні знімки навіть у складних умовах, де просідають бюджетні китайці. По-друге – керує роботою девайса приємна оболонка One UI, з широким функціоналом і відсутністю вбудованої реклами. Samsung обіцяє оновлювати А23 протягом 4 років після виходу, а отже, він залишатиметься актуальним довше, ніж порівнянні за ціною Xiaomi і Realme.
Решта характеристик теж збалансовані – девайс оснащений 6.6-дюймовим IPS-екраном з частотою оновлення 90 Гц, батареєю на 5000 мАг зі швидкою 25-ватною зарядкою, є NFC модуль, 3.5 вхід для навушників і окремий слот під MicroSD. Єдиний нюанс, у комплекті йде адаптер на 15 Вт, з яким повна зарядка займає трохи більше 2 годин. Для максимальної швидкості доведеться розщедритися на купівлю відповідного аксесуара.
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…
Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…