Всього за кілька років складні смартфони змогли пройти довгий шлях від практично непридатних для повсякденного використання пристроїв до цілком функціональних і цікавих багатьом користувачам гаджетів. Розповідаємо про найкращі з них.
Перші смартфони зі складними екранами були дорогими і дуже крихкими гаджетами, практично непридатними для повсякденного використання. Але життя не стоїть на місці, технології складних смартфонів стають дедалі дешевшими і досконалішими. І такі гаджети поступово завойовують собі місце під сонцем.
Цей же рік і зовсім цілком можна охрестити роком складних смартфонів. За останні місяці на ринку з’явилася величезна кількість подібних пристроїв, а найбільше тут постаралися численні китайські виробники.
Tecno Phantom V Fold став одним із найдоступніших складних смартфонів на ринку. Чи жарт сказати, він продається всього за 40 000 гривень. Приблизно за ці ж гроші можна купити далеко не найбільш “наворочені” флагмани іменитих виробників. Причому флагмани не складні, а звичайнісінькі звичайні. І вже, як мінімум, за це розробка Tecno заслуговує найпильнішої уваги.
До всього іншого, гаджет побудований на продуктивному чипсеті Dimensity 9000+ у поєднанні відразу з 12 Гбайт оперативної і 512 Гбайт вбудованої пам’яті. У нього є якісна основна 50-Мп камера, 50-Мп телевік з 2-кратним оптичним зумом і 13-Мп ширик. Що до власне складного екрана, то він побудований на AMOLED-матриці, має діагональ 7,85 дюйма, роздільну здатність 2000х2296 пікселів і частоту оновлення 120 Гц. А компанію йому складає зовнішній 6,42-дюймовий AMOLED-екран, який позбавить вас від необхідності відкривати гаджет при кожному його використанні.
З’явився власний складаний смартфон і в асортименті Honor. Якщо бути точним, це не перший подібний гаджет в асортименті бренду, але Magic V так і не вийшов за межі Китаю, а у Magic Vs є всі шанси дебютувати на світовій арені.
Проблема в тому, що перші огляди Honor Magic Vs говорять про нього, як про досить сирий гаджет. Чіткої фіксації половинок смартфона немає ні при повному, ні при частковому розкритті. Немає у нього і функції автоматичного поділу екранів у наполовину розкладеному (ноутбучному) вигляді. А ось сам складаний екран виявився дуже якісним, з відмінною передачею кольору і високою яскравістю.
Motorola razr 5G напевно сподобається тим, хто сумує за часами стильних розкладачок Moto razr, у стилі яких і виконаний цей смартфон. Втім, навіть якщо ви не відчуваєте ніякої ностальгії, вас цілком можуть підкупити невеликі розміри цього гаджета і його дуже доступний цінник в районі 30 000 грн.
Щоправда, і топових характеристик ви за ці гроші не отримаєте. В основі смартфона лежить посередній чипсет Snapdragon 765G з 8 Гбайт оперативки. Він пропонує середній же набір камер, а 6,2-дюймовий складаний OLED-екран гаджета сильно витягнутий по вертикалі і має роздільну здатність 2142×876 пікселів. Хоча якраз останнє може стати для багатьох скоріше перевагою.
Подібний же форм-фактор, до речі, пропонує і Oppo Find N2 Flip. Ось тільки “начинка” тут куди серйозніша. Це і набагато продуктивніший чипсет Dimensity 9000+ з більшим об’ємом оперативної пам’яті до 16 Гбайт, і ємніший акумулятор, і, звісно, набагато цікавіший складаний AMOLED-екран з частотою оновлення 120 Гц.
Зате дизайн Motorola razr 5G, на наш скромний погляд, все-таки цікавіший. Але, звичайно, це лише справа смаку. А ось ціна помітно вища саме у розробки Oppo, що й не дивно, враховуючи її більш просунуті характеристики. Смартфон поки що не продають в Україні, а в онлайн-роздробу його можна купити за 50 000 гривень і вище.
Якщо складні смартфони у форм-факторі розкладачка вам здаються незручними, а “планшетні” варіанти таких гаджетів відштовхують своїми великими розмірами, вам може сподобатися Oppo Find N2. Смартфон помітно компактніший за Tecno Phantom V Fold і Honor Magic Vs, але при цьому нічим не поступається їм у плані начинки.
Усе завдяки відносно невеликому для такого типу пристроїв 7,1-дюймовому AMOLED-екрану з роздільною здатністю 1920х1792 пікселів і частотою оновлення 120 Гц. Його доповнює 5,54-дюймовий зовнішній AMOLED-екран з такою самою частотою обертання, а блок камер представлений вельми значним набором з основного 50-Мп сенсора, 32-Мп телевіка з 2-кратним оптичним збільшенням і 48-Мп ширококутної камери.
Якщо Oppo Find N2 – це один з найкомпактніших “планшетних” складних смартфонів, то Xiaomi Mix 2 Fold – один з найбільших. Тут встановлено великий 8,02-дюймовий складаний AMOLED-дисплей з роздільною здатністю 2160х1914 пікселів і частотою оновлення 120 Гц, а його зовнішній AMOLED-екран має діагональ 6,56 дюйма з роздільною здатністю 2520х1080 пікселів і такою ж частотою оновлення 120 Гц.
За продуктивність пристрою відповідає флагманський чипсет Snapdragon 8+ Gen 1 у компанії з 12 Гбайт оперативки і до 1 Тбайт вбудованої пам’яті. Серед його камер присутні основний 50-Мп сенсор, 8-Мп телевік і 13-Мп ширококутна камера. При цьому товщина смартфона напрочуд невелика – 11,2 мм у складеному і 5,4 мм у розкладеному стані. Для складного смартфона це дуже мало.
Huawei вважається одним із першопрохідців на ринку складних смартфонів, тому і за її свіжими розробками ми стежимо особливо ретельно. Ну а нещодавно анонсований китайцями Huawei Mate X3 можна назвати одним із найперспективніших новачків цього року.
Незважаючи на свій форм-фактор, цей апарат отримав захист від води рівня IPX8. І все це при надзвичайно невеликій вазі пристрою в 239 грамів і його товщині 5,3 мм у розкладеному стані. До всього іншого, смартфон складається без зазору, а спеціальні петлі дають змогу фіксувати його під різними кутами, що стане в пригоді, наприклад, під час зйомки. До речі, у нас є відеоогляд ще одного цікавого складного смартфона – Huawei Mate Xs2, головною особливістю якого став зовнішній складаний екран.
Ну і якийсь топ складних пристроїв без продукції корейської Samsung і її багато в чому примітного смартфона Samsung Galaxy Z Fold 4. А примітний він насамперед тим, що складаний екран цього гаджета може працювати зі стилусом S Pen, що перетворює його на чудовий інструмент для творчості.
Є у телефону і ще одна “фішка”, щоправда, “фішка” досить спірна. За внутрішнім дисплеєм Galaxy Z Fold 4 встановлена підекранна селфі-камера, що створює ефект безмежного простору. Ну а спірна вона через низьку якість зйомки, що й не дивно, враховуючи зародковий рівень розвитку таких технологій. Втім, це навряд чи може стати проблемою, адже у телефона є і друга фронталка – цілком звичайна камера на 10 Мп.
Samsung Galaxy Z Flip 4 – це здебільшого іміджеве рішення, розраховане на прекрасну половину людства. Причому, на відміну від того ж Galaxy Z Fold 4, пристрій не належить до флагманських продуктів і має відносно доступний для складних смартфонів цінник.
Внутрішній складаний екран смартфона побудований на AMOLED-матриці з діагоналлю 6,7 дюйма, роздільною здатністю 2640×1080 пікселів і частотою оновлення 120 Гц. А ось зовнішній екран через свій невеликий розмір для управління телефоном не призначений. Його головні завдання – показ повідомлень і службової інформації, а також можливість роботи в якості видошукача. Дісталося смартфону і дещо від флагмана лінійки – це продуктивний чипсет Snapdragon 8+ Gen 1.
Intel ненароком посприяла успіху М-чіпів Apple, - розповів колишній співробітник останньої Майк Мортон. За його…
На Reddit про проблему заявили власники Google Pixel 7, 8 і 9. Смартфон періодично скидає…
Останнім часом активно обговорюють нову технологію, що покращує якість зображення на смартфонах — наднизьке антивідблискове…
За повідомленнями зарубіжних ЗМІ, Apple готується до випуску нового смарт-трекера AirTag 2 у середині 2025…
Юридична битва між Google і Міністерством юстиції США досягла переломного моменту після того, як суд…
Ключовим технічним нововведенням стане поява телеоб'єктивів. Якщо Phone (3a) отримає стандартний телеоб'єктив, то старша модель…