Чому iPhone знімає краще, ніж Android. На це є цілком конкретна причина

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

Перш ніж ви вирішите купити телефон, вам потрібно врахувати один момент: у iPhone краща камера чи Android? Це не проста проблема. Важливим фактором, що впливає на вибір телефону, також є його ціна. Немає сенсу мріяти про передові функції телефону, якщо ви не можете собі їх дозволити.

Просто порівняйте ціни на iPhone та Android-смартфони. Не можна заперечувати, що телефони Apple зазвичай дорожчі, ніж у конкурентів. На те є причина – iPhone знімає краще, ніж смартфони із зеленим роботом на борту.

Реклама

Чому iPhone знімає краще, ніж Android?

Apple використовує датчики Sony, які наразі є найкращими на ринку, і додає програмне забезпечення для обробки в iOS, яке набагато краще, ніж система Google. Якість камери також набагато краща, ніж апаратне забезпечення. Крім якості об’єктива і процесора зображення, важливим є програмне забезпечення камери. Обробка зображень (ISP) – це елемент, який часто не береться до уваги під час різних порівнянь.

Apple дуже добре відома своїми процесорами і чіпами руху (M7/M8). Проте, одна з дивовижних речей, яких домоглася компанія, виробляючи чудові процесори оброблення зображень, – це використання напівпровідників і знань у сфері фотографії. Інтернет-провайдер – це мозок камери iPhone. Датчик тільки збирає світло і посилає сигнал. Визначення кольору, необроблений аналіз і очищення зображення, а також усі параметри камери, як-от баланс білого, ISO, фокус, затвор тощо, контролюються процесором обробки зображень. Інтернет-провайдер надзвичайно важливий, і апаратний відділ компанії з Купертіно прекрасно про це знає.

Пікселі – це ще не все

Давним-давно подвійні камери були доступні лише флагманським телефонам. Однак кілька років тому вони знайшли своє застосування і в бюджетних пристроях. Менш ніж за 240$ ви можете купити смартфон з великим екраном і двома камерами з системою Android. Це не означає, що такий пристрій робитиме чудові фотографії, через якість об’єктивів і погане програмне забезпечення. Роздільна здатність самого об’єктива мало що дає в плані якості зображення. Однак з точки зору маркетингу ця функція рекламується як одна з найважливіших у сфері фотографії.

Однак Apple цього не робить. У iPhone також більший сенсор, який, незважаючи на нижчу роздільну здатність, робить його більш ефективним при слабкому освітленні, ніж його конкуренти. Він також оснащений оптичним стабілізатором зображення, який дає змогу робити дуже чіткі фотографії. Багато пристроїв Android мають більше функцій, ніж iPhone, але смартфони з Купертіно краще використовують апаратне та програмне забезпечення.

Чужі додатки – сила iPhone

Додатки так само важливі, як і функції камери вашого телефона. Apple вже багато років ретельно контролює програми, яким вона надає доступ до магазину додатків. Додатків менше, ніж у конкурентів, але якість їх незрівнянно краща.

Причина в жорстких критеріях, що гарантують якість і безпеку програм, пропонованих в App Store. Через відмінності в програмному та апаратному забезпеченні різних телефонів Android багато додатків працюють з великими проблемами. Android також не надає оновлень, подібних до Apple. У результаті він набагато чутливіший до несправних програм. Це також одна з причин, через яку деякі з них несумісні з деякими зеленими роботизованими пристроями.

iPhone 15 Pro Max збільшить конкурентну перевагу

Наразі iPhone 14 Pro і 14 Pro Max пропонують об’єктив із 3-кратним зумом і 15-кратний цифровий зум. Смартфонам Apple не вистачає ще однієї важливої функції, але цього року Apple може це змінити – йдеться про суперзум, який ми можемо побачити у флагманській моделі 15 Pro Max. У системі перископа світло, що потрапляє в телеоб’єктив, буде відбиватися похилим дзеркалом у напрямку датчика камери. Зміна напрямку руху світла дасть змогу Apple встановити довший телеоб’єктив всередині iPhone, що дасть користувачам можливість збільшувати масштаб без розмиття.

Згідно з останньою інформацією, змінний зум на новому iPhone буде використовувати рухомі частини для увімкнення багаторазового збільшення без необхідності обрізати пікселі (як це роблять нинішні iPhone 14 Pro) або використовувати окрему камеру, як це робить Samsung Galaxy S23 Ultra. Це відносно нечувана функція, яка вперше з’явилася 2021 року в Sony Xperia 1 III з телеоб’єктивом із 3-кратним і 5-кратним зумом.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ