Два дні я працював над таблицею з флагманами 2023 року, додавши в неї всі відповідні смартфони, представлені за останні чотири місяці. За цей час лише кілька фірм (Google, Sony, Asus та інші) так і не показали жодного нового пристрою, але навіть без них я зміг виявити як мінімум чотири суперечливі тенденції.
Тепер перейдемо від загального до окремого. Найкомпактнішим флагманом 2023 року залишається Samsung Galaxy S23 (146.3×70.9×7.6 мм), а найбільшим – його старший брат Ultra (163.4×78.1×8.9 мм). Маленький S23 є ще й найлегшим (168 грам), а ось рекорд за вагою в 240 грам утримує iPhone 14 Pro Max. Розкладні смартфони враховувати не будемо – цей сегмент ринку треба вивчати окремо.
Найкращий з технічної точки зору екран стоїть у OPPO Find X6 Pro: у нього 6.82″ AMOLED-дисплей з роздільною здатністю 3168×1440 пікселів має вкрай високу пікову яскравість 2500 ніт. Навіть у еталонів S23 Ultra і iPhone 14 Pro Max вона становить “всього” 1750 і 2000 ніт! Окремо хочу відзначити Motorola Edge 40 Pro, чия матриця має розігнана до рекордних 165 Гц.
Найцікавішу основну камеру отримали смартфони Xiaomi 13 Pro, Vivo X90 Pro/Pro+ і OPPO Find X6 Pro. У них стоїть сенсор Sony IMX989 з фізичним розміром в 1 відіконівський дюйм – один в один як на компактних фотоапаратах на кшталт Sony RX. Найменш цікавий модуль стоїть у побратимів ZTE Nubia Red Magic 8 Pro і 8 Pro+: Samsung GN5 сам по собі не такий вже й поганий, але ось оптичну стабілізацію до нього не завезли. Менш цікавим цей дует вийшов і в частині додаткових камер: простенький ширик на 8 МП з розміром 1/4.00″ і затичка для макро. Економить ZTE на своїх ігрових апаратах.
Зате на них не економить Vivo, завдяки чому iQOO 11 Pro отримав дуже цікаву ширококутну камеру з фішай ефектом – все завдяки об’єктиву з кутом огляду 150 градусів. А ось з телевіком все складно: з одного боку ми бачимо масу флагманів з якісними 50-мегапіксельними датчиками, а з іншого – Galaxy S23 Ultra з двома фокусними відстанями. Мабуть, я віддам свій голос Huawei P60 Pro, де телевік має матричну стабілізацію – вперше серед смартфонів.
Вибір кращої фронтальної камери залежить суто від того, будете ви нею користуватися чи ні. Якщо так, то тут лінійці iPhone 14 немає рівних: її сенсор на 12 МП не лише вміє знімати 4К-ролики, а й має свій автофокус, що є великою рідкістю. Якщо ж ви не збираєтеся користуватися фронталкою, то готуйте гаманці для покупки ZTE Nubia Z50 Ultra: у нього ця камера захована під екраном і не псує вигляд своєю присутністю. Така ж ситуація і з ігровими Red Magic 8 Pro/Pro+.
Найпотужнішу дротову зарядку серед флагманів має Vivo iQOO 11 Pro – у нього вона аж на 200 Ватт. А ось найповільніша зарядка в iPhone 14 (Plus) – усього лише 20 Ватт. З бездротовою зарядкою таких проблем уже немає: багато китайських моделей спокійно беруть струм потужністю 50 Ватт. Єдиними флагманами з 3.5-мм роз’ємом поки що залишаються геймерські Red Magic, а ось у братів Tecno Phantom X2 немає навіть стереодинаміків, що для топового класу зовсім уже несерйозно.
За цінами ситуація наступна. Найдешевшим смартфоном у добірці виявився ZTE Nubia Z50 (~475 доларів на AliExpress за версію 8/128), а найдорожчим – ексклюзивний Huawei P60 Art ($1950 на тому ж сайті). Ну а якщо ви дочитали цю статтю до кінця, то точно заслужили посилання на саму таблицю з флагманами.
Моделі серії iPhone 16, що дебютували кілька місяців тому, отримали низку поліпшень порівняно з попередниками,…
Logitech G, бренд Logitech запускає нову мишу серії PRO, розробленої для задоволення потреб кіберспортсменів та…
Мобільний процесор Samsung Exynos 2600, який колись вважався серйозним кроком уперед, може не з'явитися на…
Стало відомо про переговори між Samsung і розробником ШІ-сервісу ChatGPT, компанією OpenAI. Наскільки відомо, копанії…
Nvidia планує випустити відразу п'ять моделей відеокарт серії GeForce RTX 50 у першому кварталі 2025…
Інсайдер Digital Chat Station поділився враженнями про неанонсований складаний смартфон Vivo X Fold 4, відзначивши…