iPhone 14 Pro по праву вважається одним із найкращих на ринку мобільних пристроїв. У ньому є все, що має містити якісний смартфон: чудовий дизайн, чудові камери та найвища продуктивність.
Проте, він дорожчий, ніж Pixel 7 Pro, і, швидше за все, не надихне шанувальників Android. Він до того ж менший за телефон Google, що є як хорошим, так і поганим фактором залежно від того, чого ви хочете від телефону.
За:
Проти:
Google Pixel 7 Pro – це найкращий телефон, який коли-небудь випускала компанія Google, і він є відмінним універсальним пристроєм, як і iPhone 14 Pro. Ймовірно, у нього навіть є перевага у фотографії, до того ж він оснащений більшим екраном, і все це за меншу вартість.
Звичайно, якщо ви любите iOS, то цей телефон вас не переконає, та й за потужністю він поступається телефонам Apple.
За:
Проти:
Якби ви обирали лідера, що представляє iOS від Apple, і лідера, що представляє Android, то в кінцевому підсумку, вийшов би поєдинок iPhone 14 Pro проти Google Pixel 7 Pro.
Phone 14 Pro – це найпотужніший телефон, який коли-небудь випускала компанія Apple, і те ж саме можна сказати про Pixel 7 Pro від Google. То який же з цих двох вражаючих пристроїв краще придбати?
iPhone 14 Pro надійшов у продаж 16 вересня 2022 року. Його ціна становить від 50 000 грн за базову модель зі 128 ГБ. Модель з 512 ГБ коштує від 60 000 грн, а топова модель з 1 ТБ від 80 000 грн.
Pixel 7 Pro з’явився на місяць пізніше, 13 жовтня 2022 року. Ціни починаються від 30 000 грн за модель зі 128 ГБ, а за об’єм у 512 ГБ ціни будуть від 40 000 грн.
Флагман Google значно дешевший, ніж його конкурент від Apple, що є безперечною перевагою Pixel 7 Pro.
Жоден з цих телефонів не пропонує нічого особливо нового в плані дизайну, але Pixel 7 Pro, безсумнівно, більш свіжий. Якщо дизайн iPhone 14 Pro багато в чому нагадує iPhone 13 Pro і попередні йому iPhone 12 Pro, то дизайн Pixel 7 Pro сходить тільки до попереднього Pixel 6 Pro.
Обидва пристрої привабливі, але в різних аспектах. Телефон Apple – це гострі грані та плоскі поверхні, тоді як телефон Google – досить округлий.
Корпус iPhone 14 Pro з нержавіючої сталі більш якісний, ніж алюмінієвий корпус Pixel 7 Pro, але це також зрівнює їхню вагу. Хоча Pixel 7 Pro трохи більший в усіх відношеннях (162,9 x 76,55 x 8,9 мм у Pixel проти 147,5 x 71,5 x 7,9 мм в iPhone), різниця у вазі становить лише 6 г (212 г у Pixel та 206 г у iPhone).
Керамічний корпус Apple і плоский дисплей роблять iPhone 14 Pro трохи міцнішим, ніж Pixel 7 Pro, в якому використовується більш крихке скло Corning Gorilla Glass Victus для створення відкритого вигнутого дисплея.
Телефон Google здається трохи більш схильним до подряпин завдяки блискучій металевій панелі камери. Проте обидва телефони мають сертифікат IP68, тому вони однаково стійкі до впливу води і пилу.
Безсумнівно, найсміливішою особливістю дизайну iPhone 14 Pro є його “Динамічний острів”, який містить систему аутентифікації Face ID від Apple, а також інноваційну систему віджетів. Pixel 7 Pro має стандартний виріз з отворами, який є менш технологічним, ніж у Apple.
У телефоні Google для біометричної аутентифікації використовується класичний вбудований у дисплей датчик відбитків пальців. Чи є це плюсом чи мінусом, залежить від ваших особистих уподобань.
iPhone 14 Pro оснащений 6,1-дюймовим OLED-дисплеєм з роздільною здатністю 1179 x 2556. Він компактніший і менш чіткий, ніж 6,7-дюймовий OLED-дисплей Pixel 7 Pro з роздільною здатністю 1440 x 3120.
Обидва екрани забезпечують частоту оновлення 120 Гц, тому їх приємно тримати в руці.
Проте Apple виграє за показниками яскравості. Максимальна яскравість iPhone 14 Pro становить 2 000 кд/м² у режимі підвищеної яскравості, тоді як пікова яскравість Pixel 7 Pro досягає 1 500 кд/м².
Не те щоб у нашому огляді ця невідповідність була проблемою. Навіть якщо iPhone 14 Pro технічно може досягти більш високого рівня яскравості, ми все одно знаходимо Pixel 7 Pro дуже барвистим.
Основними інноваціями в екрані iPhone 14 Pro, про які ми згадали раніше, є “динамічний острів”, який пропонує нову захоплюючу систему повідомлень і віджетів.
Apple нарешті наздогнала Google (і всіх інших виробників Android), пропонуючи постійно увімкнений дисплей, тим самим використовуючи технології AMOLED і LTPO. Працює він дійсно добре. Мабуть, краще пізно, ніж ніколи.
В iPhone 14 Pro компанія Apple нарешті відійшла від стандартної 12-Мп камери завдяки новому 48-Мп основному сенсору. У цьому відношенні він фактично наблизився до Pixel 7 Pro і його власного 50-Мп ширококутного об’єктива.
Обидва телефони оснащені ширококутними камерами з роздільною здатністю 12 МП, але якщо iPhone 14 Pro також має 12 МП 3-кратний телеоб’єктив, то Pixel 7 Pro має більш різкий і чіткий – 48 МП 5-кратний еквівалент.
Таким чином, Pixel 7 Pro здобуває явну перемогу на фронті зумування. Однак у загальній зйомці цю перевагу оцінити набагато складніше.
Апаратне забезпечення головного сенсора Apple, ймовірно, досконаліше, а система оптичної стабілізації зображення (OIS) зі зсувом сенсора краще, ніж звичайна OIS від Google зберігає фізичну стійкість знімка.
У поєднанні з новим фотонним процесором Apple, iPhone 14 Pro є абсолютним переможцем в умовах низької освітленості. Хоча, звісно, компанія Google теж доволі успішно справляється з цим завданням, здебільшого завдяки своїй технології обробки зображень.
Дійсно, штучний інтелект Google дає змогу використовувати такі просунуті функції, як Photo Unblur, що чарівним чином підвищує різкість розмитих знімків, і Magic Eraser, яка дає змогу видаляти небажані фонові елементи з поля зору.
Обидва телефони роблять досить різкі, відмінно виставлені знімки в будь-яких умовах. Основна відмінність стосується передачі кольору: Pixel 7 Pro забезпечує холодний і контрастний вигляд, а iPhone 14 Pro створює більш природні знімки.
Хоча обидва телефони знімають чіткі кадри у форматі 4K, проте Apple продовжує лідирувати у форматі відеозйомки. Ніхто не робить це краще, ніж вони.
Обидві камери selfie оснащені автофокусом, що забезпечує чіткі та деталізовані знімки.
Загалом, це два найкращі смартфони для фото- і відеозйомки на ринку. Ми можемо віддати перевагу Pixel 7 Pro за його універсальність, завдяки вражаючому телеоб’єктиву. Але насправді, ви не помилитеся під час купівлі жодного з них.
Набір мікросхем A16 Bionic від Apple знищує всі інші мікросхеми на ринку за рівнем продуктивності процесора, тому немає нічого дивного в тому, що він переміг тут. Це особливо помітно на тлі користувацького чипа Tensor G2 від Google, який не справляє особливого враження за чистою обчислювальною потужністю.
Наші контрольні тести виявили значний розрив між цими двома чипами, як у плані CPU, так і GPU. Не те щоб ви помітите цей недолік продуктивності при практичному використанні, обидва телефони відмінно працюють день у день.
iPhone 14 Pro забезпечить більш стабільну частоту кадрів в іграх на високих налаштуваннях, але на цьому з практичної точки зору все.
Що дійсно вражає в чипі Tensor G2, і де Google зосередила більшу частину своїх зусиль, так це ставки на штучний інтелект. Цей чип дозволяє використовувати ті трюки з камерою, про які ми згадували в попередньому розділі, а також обробляє дані в режимі реального часу.
Apple здобуває ще одну невелику перемогу в галузі зберігання даних, пропонуючи чотири варіанти: 128 ГБ, 256 ГБ, 512 ГБ і 1 ТБ. Google не пропонує модель на 1 ТБ.
Для повноти картини слід згадати, що оперативна пам’ять Pixel 7 Pro удвічі більша, ніж у iPhone 14 Pro – 12 ГБ проти 6 ГБ. Також варто нагадати, що iOS і Android по-різному розпоряджаються своїми апаратними ресурсами, що робить цю різницю безглуздою.
Це підводить нас до однієї дійсно важливої відмінності між роботою цих двох телефонів: їхнього програмного забезпечення. В iPhone 14 Pro використовується iOS 16, а в Pixel 7 Pro – Android 13.
Порівнювати ці дві платформи зараз безглуздо. Вони обидві є досить якісними та розвиненими платформами.
Плюси і мінуси цих ПЗ не сильно змінилися за минулі роки. Android, як і раніше, дає вам більше можливостей для налаштування і краще управління сповіщеннями, а iOS все також пропонує цілісний магазин App Store і трохи більш злагоджений та інтуїтивно зрозумілий користувацький інтерфейс.
Насправді, все дуже просто, і основний вирішальний момент пов’язаний з тим, у яку екосистему ви більше інвестуєте. Якщо у вас багато платних додатків на Android, навіщо вам iOS? Якщо всі ваші друзі та родичі користуються iMessage, для чого вам Android?
Ще один потенційно значущий плюс тут пов’язаний з постійною підтримкою програмного забезпечення. Google обіцяє три роки оновлення Android, тоді як Apple зазвичай підтримує свої телефони зі свіжими версіями iOS не менше п’яти років.
В iPhone 14 Pro встановлено акумулятор ємністю 3 200 мАг, що значно менше, ніж у Pixel 7 Pro на 5 000 мАг. Хоча це не має жодного значення – згадайте, що ми говорили про iOS та Android і про те, як по-різному вони розпоряджаються своїми ресурсами.
При практичному використанні обидва ці телефони без проблем витримають повний день у звичайному режимі. Жоден з цих смартфонів не володіє видатними показниками витривалості, але вони обидва цілком прийнятні.
Жоден з них не вражає і в плані зарядки. iPhone підтримує дротову зарядку потужністю 20 Вт, а Pixel 7 Pro – 30 Вт. Конкуруючі виробники пропонують зарядку потужністю 120 і навіть 150 Вт, тож у цьому плані ми не в захваті від жодного з цих пристроїв.
Що стосується бездротового зв’язку, Pixel 7 Pro підтримує 15 Вт Qi зарядки проти 7,5 Вт у iPhone 14 Pro, хоча смартфон від Apple може зрівнятися з телефоном Google у поєднанні із зарядним пристроєм MagSafe.
Згідно з нашим оглядом найкращих телефонів, перемогу здобуває iPhone 14 Pro, але лише з невеликим відривом.
Обидва пристрої прекрасно виконані, з шикарними дисплеями, високою продуктивністю і надійним програмним забезпеченням. На додаток до цього, вони також чудово фотографують.
Pixel 7 Pro, можливо, вигідніший, а також має більший дисплей і кращу телекамеру. З іншого боку, iPhone 14 Pro володіє кращою продуктивністю, міцною конструкцією і більш зручним у використанні корпусом.
Реальний вирішальний фактор, найімовірніше, зводиться до ваших особистих вподобань, які, ймовірно, включатимуть у себе те, в яку екосистему ви інвестуєте: iOS або Android. Визначившись із цим, ви не зможете помилитися з вибором.
Компанія xAI Ілона Маска випустила безкоштовний застосунок чат-бота Grok для iOS, який раніше був доступний…
Meta змінила правила модерації контенту, дозволивши звинувачення у психічних розладах на основі сексуальної орієнтації чи…
На щорічній конференції CES бренди презентують не лише очікувані новинки, а й експериментальні пристрої, які…
Розробники бенчмарка AnTuTu вивчили параметри смартфонів у четвертому кварталі 2024 року і склали статистику за…
У 2024 році українці почали значно активніше змінювати мобільного оператора, зберігаючи свій номер телефону. За…
В App Store з'явилася підроблена версія Baldur's Gate 3 для iPhone і iPad, яка краде…