Смартфони

Названо найкращі процесори для смартфонів середнього класу у 2023 році

Share
Час читання: 3 хв.

Минула стаття, присвячена бюджетним процесорам, стала дуже популярною, тому я вирішив написати аналогічний матеріал, але вже присвячений середньому класу. Як і минулого разу, добірка матиме два обмеження. Перше – це наявність платформи як мінімум в одному смартфоні на ринку. Друге – ціновий діапазон приблизно від 200 до 500 доларів.

Для початку пропоную відкинути ті процесори, які зустрічаються і в бюджетному класі. Це і численні Mediatek G-серії, і парочка схожих один на одного Dimensity 700/810, і класні Snapdragon 680/695, і навіть аутсайдер Samsung Exynos 850, що стоїть у Galaxy A13 за 7 тисяч гривень. Відразу перейдемо до тих чипсетів, про які я ще не розповідав.

Справжній середній клас починається з трійці схожих один на одного Snapdragon 480, 720G і 732G. Перший має потужнішу графіку і підтримку 5G, ну а другі краще розігнані за основними ядрами Cortex-A76 і можуть записувати 4К-ролики. Крім цього, ви отримуєте підтримку 120-герцових екранів і швидкої зарядки аж до 33 Ватт. Незважаючи на свій вік у 2-3 роки, тріо почувається бадьоро і все ще годиться до покупки за умови демократичної ціни.

Дещо осібно від них стоїть чипсет Snapdragon 750G, яким на ринку володіють тільки два смартфони (Samsung Galaxy M23 і TCL 20 Pro). Його я б описав як “Snapdragon 480 нормальної людини”: в ролі старших ядер тут виступають більш свіжі Cortex-A77, та й підтримка 4К-роликів є.

Далі у нас йде містечковий процесор Exynos 1280, з помпою поданий компанією Samsung. Аналог Snapdragon 695 і Mediatek Dimensity 900 на техпроцесі 5 нм мав стати одним із найкращих у своєму класі, але на ділі знову щось пішло не так. Свого часу я протестував Galaxy A53 і виявився розчарований невисокою продуктивністю в іграх. Втім, це безперечно крок вперед порівняно з тим, що було в Exynos 9610.

До речі, тепер ми якраз підібралися до чипів Dimensity 900 і його братів по еволюції 920 і 1080. Парочка ядер Cortex-A78 з частотою від 2.4 до 2.6 ГГц, графіка Mali-G68 з такою ж прогресуючою тактовою частотою, підтримка камер на 108 і на 200 МП (у випадку з 1080). Загалом у нас міг би вийти безальтернативний вибір у сегменті нижче 15000 гривень, якби не…

.. Snapdragon 778G! Цей процесор, який пару років тому стояв за два кроки від флагмана 888, зараз легко можна знайти в смартфонах за 10-15 тисяч. Ядер Cortex-A78 у нього вдвічі більше, а графіка Adreno 642L здатна тягнути ігри на високих налаштуваннях графіки. Версія з індексом + злегка розігнана за частотою графічного прискорювача і старшого ядра. В Україні вона зустрічається набагато рідше: з усіх пропозицій на ринку її пропонують тільки Honor 70 і Nothing Phone (1).

Зовсім недавно у продажу з’явився смартфон Xiaomi 13 Lite на молодій платформі Snapdragon 7 Gen 1. Незважаючи на те, що в роздробі апарат коштує трохи дорожче 20 тисяч гривень, я теж вирішив включити цей процесор у статтю. Загалом ми маємо оновлення за всіма параметрами: нові ядра A710 і A510, графіка Adreno 662 і новий техпроцес 4 нм. Рішення сучасне, але до флагманського рівня поки не дотягує.

Тепер переходимо до ще однієї трійці від MTK. Наразі мова піде про чипи Dimensity 1100, 1200 і 1300. Другий відрізняється від першого окремо виділеним продуктивним ядром Cortex-A78 з частотою 3 ГГц, ну а третій, як порівняти з другим, лише отримав незначний апгрейд у частині зв’язку. Усі троє вибивають в AnTutu понад 600 тисяч балів і показують хорошу продуктивність в іграх завдяки графіці Mali-G77 з дев’ятьма ядрами.

Далі у нас іде три флагманські чипсети, але кожен – зі своєю особливістю. Перший, що носить ім’я Google Tensor, мають лише смартфони однойменної компанії. Він має аж два топових ядра Cortex-X2 і серйозно заточений під фото- та відеообробку. На ділі ж платформа має застарілі “молодші” ядра (Cortex-A76 і A55) і перший час страждала від проблем з оптимізацією. Втім, після численних оновлень Tensor став працювати набагато краще, тож якщо вас не бентежать смартфони Pixel – беріть і не пошкодуєте.

Другий, Snapdragon 870, є перейменованою версією трирічного флагмана Snapdragon 865 Plus. За швидкістю роботи і можливостями (наприклад, відеозйомка з роздільною здатністю 8К) у нього все супер, але ось вік уже дається взнаки: нових моделей на його базі з’являється все менше й менше. А ось третій, Mediatek Dimensity 8100, за характеристиками набагато свіжіший, тому і починає потихеньку набирати популярність. Він – єдиний у цій добірці, хто підтримує Wi-Fi 6e і оперативну пам’ять із частотою аж до 6.4 ГГц. Прекрасне рішення у своєму класі.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
  • Останні записи

    Швидкість зарядки нових смартфонів падає: виробники бояться зносу батарей

    Ще нещодавно компанії змагалися, хто швидше запропонує зарядку з потужністю, яка ламає всі рекорди. То…

    06.01.2025

    Ubisoft може зіткнутися з банкрутством: 2025 рік вирішить долю компанії

    Ubisoft перебуває на межі краху. У 2024 році компанія зіткнулася з низкою невдач, включно з…

    06.01.2025

    Розкрито новий дизайн iPhone 17 Pro: що зміниться у флагмані Apple

    Інсайдер Majin Bu опублікував нові рендери, які демонструють дизайн майбутніх смартфонів iPhone 17 Pro. Ці…

    06.01.2025

    Криптошахраї на YouTube: нові схеми обману, яких варто остерігатись

    В останній час в мережі я помітив новий вид шахрайства, який просто шокує. Виявляється, тепер…

    06.01.2025

    Ключові особливості POCO X7 розкриті до прем’єри

    Індійський онлайн-рітейлер Flipkart опублікував кілька тизерів, присвячених смартфону POCO X7 і його Pro-версії. Вони розсекретили…

    06.01.2025

    Чому OpenAI втрачає гроші на ChatGPT Pro

    OpenAI зазнає фінансових збитків через платний план ChatGPT Pro, який коштує $200 на місяць. За…

    06.01.2025