Минулий 2022 виявився дуже (навіть занадто) багатий на різні події. Серед іншого цей дивний рік виявився «другою молодістю» для iPhone 11 — смартфона від Apple, який був представлений у 2019 році і зірок з неба, прямо скажемо, не вистачав прямо з моменту презентації. Смартфон непогано продавався після релізу, але по-справжньому підірвав ринок лише тепер.
Давайте обговоримо плюси та мінуси покупки iPhone 11 у 2023 році. Чи розумно його зараз брати? Як він почувається на iOS 16? Що з ним буде далі? А що, якщо купити на «вторинці» ? Поїхали.
За останні 10-12 років поступово склалася якась аксіома, суть якої полягає в наступному: вік для iPhone вторинний. Іншими словами, при виборі «яблучного» смартфона не варто насамперед думати про те, щоб взяти найновіший за будь-яку ціну. Час показав, що навіть 3-5-7-річні iPhone досить непогано справляються зі своїми завданнями, а їх дизайн і зовсім згодом виглядає лише привабливіше.
Що стосується iPhone 11, то минулої осені йому виповнилося три роки і йде четвертий. Зазвичай Apple підтримує свої смартфони протягом п’яти років; Як виняток деякі моделі отримують великий апдейт iOS навіть на шостий рік. Виходить, що на iPhone 11 прилетять ще як мінімум дві iOS – 17 та 18.
Якщо врахувати, що навіть після закінчення підтримки смартфони та планшети Apple гідно живуть ще мінімум рік-два, то виходить, що життєвий цикл програмного забезпечення iPhone 11 завершиться роки через чотири. Це багато, тим паче для технологічної промисловості.
У 2023 році iPhone 11 дійсно можна назвати досить сучасним айфоном: у нього є той же набір камер, що і в iPhone 14 (ширик і надширик), скляний корпус, чубчик-монобров, досить продуктивний чіп Apple A13 і так далі . Мабуть, лише дисплей можна назвати застарілим.
Висновок: про вік моделі iPhone 11 турбуватися не варто – він ще бадьорком і проживе кілька років.
Якщо ви думаєте про покупку iPhone 11, то навряд чи новітні віяння у дизайні смартфонів хвилюють вас насамперед. І все ж таки цю тему не можна обійти з однієї важливої причини. Це розмір корпусу.
Діагональ дисплея iPhone 11 складає класичні для базової лінійки 6,1 дюйми. Однак при тому ж розмірі екрану будь-яка з наступних моделей буде значно меншою в габаритах. Починаючи з iPhone 12, базові айфони стали тоншими, легшими, вже й коротшими (або нижче, як завгодно). Іншими словами, корпус iPhone 12, 13 та 14 відрізняється від 11 буквально у всіх вимірах.
Якщо писками моди при покупці щодо бюджетного смартфона можна знехтувати, його габарити безпосередньо впливають на зручність використання. Наприклад, жіночій руці буде набагато простіше тримати новий iPhone 12, і вмістити його в сумочку теж істотно легше.
Щодо товщини рамок і розміру модуля камер я замовчу – все це від лукавого і впливає лише на власне НСВ власника апарату. Але розміри є критичним параметром, тому враховуйте його.
До речі, щодо округлених граней iPhone 11: чимала кількість людей знаходить зручною саме таку форму корпусу, оскільки вона приємно лягає в руку, на відміну від рівних граней iPhone 12 і новіших. Цілком можливо, що, потримавши в руках обидва апарати, ви також з цим погодитеся.
Висновок: при аналогічній діагоналі ви отримаєте набагато компактніший смартфон, якщо купите iPhone 12 або новіший.
Цей пункт я розділив би на дві частини: покупка нового iPhone 11 або придбання його на «вторинці». Залежно від місця придбання ви можете отримати різні пристрої, хоч і називаються вони однаково.
Якщо говорити про новий — саме новий, не перезібраний у Китаї — iPhone 11, то до його автономності «з коробки» немає і не може бути жодних претензій. Як власник саме такого пристрою можу з упевненістю сказати: iPhone 11 гідно тримає заряд. Пристрої легко вистачає до вечора при помірному використанні, а якщо ви берете смартфон в руки лише час від часу, то вистачить і до ранку.
Зрозуміло, його автономність не дотягує до розміру Pro Max, але це різні моделі. Для своєї діагоналі iPhone 11 є гідним спадкоємцем iPhone XR, який уславився своїм живучим акумулятором.
При покупці iPhone 11 на вторинному ринку ситуація дещо інша. Якщо автономність вам не на останньому місці, то я не раджу купувати смартфон з залишковою ємністю акумулятора нижче 88%. По-перше, він не порадує вас так, як міг би це зробити свіжіший екземпляр; по-друге, необхідність міняти акумулятор може стати вам проблемою, оскільки Apple ускладнила цей процес поза стінами її авторизованого сервісу. Червона «одиничка» на іконці «Налаштувань» і сповіщення про непізнанелітаючомуакумуляторі точно не підвищать ні ліквідність девайса, ні ваш настрій.
Висновки: автономність iPhone 11 можна назвати гідною при покупці його в магазині або на «вторинці» з акумулятором 88-100%.
Мабуть, це цікавить багатьох, хто розглядає до покупки iPhone 11. Чи тупить він, і якщо так, то як сильно? Як працює на iOS 16? Як працюватиме за рік?
Щодо продуктивності цієї моделі можу сказати таке: вона нормальна. Чи не відмінна, і не жахлива. Швидше за все, за його вартість ви знайдете набагато спритніший Android-смартфон, але про ціну ми ще поговоримо. Якщо розглядати iPhone 11 тільки в лінійці айфонів, то він гідно виконує повсякденні завдання, але місцями міг би бути і спритнішим.
Після оновлення на iOS 16 я (суб’єктивно) став помічати, як смартфон дещо подовжує анімації та переходи, на частку секунди замислюється, коли я намагаюся орудувати вкладками Safari, а самі вкладки провантажує трохи довше, ніж хотілося б. Зрозуміло, про жодних точних і об’єктивних даних у такому питанні не може бути й мови. Однак при покупці iPhone 11 влітку 2022 на iOS 15.3 смартфон виробляв стійке відчуття досить бадьорого і спритного пристрою (а переходив я на нього з iPhone SE 2020, в якому той самий чіп).
Зараз він не здається таким. На даний момент з iOS 16.3 на борту я назвав би iPhone 11 статечним та стабільним робочим інструментом. Кайфувати від його швидкості ви, мабуть, не будете. Або будете, але після переходу із iPhone 6S.
Що буде з iPhone 11 з виходом iOS 17 та 18? Заздалегідь цього ніхто не може знати, але, швидше за все, нічого сакрального не трапиться. Досвід минулих років показує: смартфон стане ще на частку секунди задумливішим, отримає майже всі нові фішки і «пролетить» повз пару-трійку ідей відділу маркетингу Apple. Через умовний рік iPhone 11 залишиться тим самим гідним, красивим і досить сучасним смартфоном. Однак, якщо ви хоч трохи цікавитеся технологіями, то розглядати цього бійця для покупки на 2-3 і тим більше 4 роки вперед я б точно не став.
Висновки: iPhone 11 – досить продуктивний для побутових завдань смартфон, який не вражає уяву, але при цьому не підводить точно в щоденному використанні. На кілька років його краще не брати, а на рік ідеально.
У світі камера стала якимось бажаним граалем, який цікавить всіх і кожного. Правда ж полягає в тому, що після iPhone 11 якість зйомки в базових айфонах змінювалося лише трохи. Трохи більше світла, трохи чіткіше деталі, трохи вище швидкість обробки.
Я хочу сказати, що звичайний користувач смартфона, який знімає сім’ю, захід сонця, шашлик і котиків, не помітить (або майже не помітить) різниці як камери iPhone 11 і iPhone 14. Про Pro-моделі ми зараз не говоримо.
Дисплей – це, мабуть, слабке місце iPhone 11. У далекому тепер 2019 Apple вирішила трохи заощадити і залишити в цьому смартфоні матрицю від iPhone XR; загалом непоганий і цілком гідний IPS, який кульгає лише на одну ногу – ppi. Новомодний OLED потрібен далеко не всім, але роздільна здатність та кількість пікселів на дюйм це дійсно важливо. Гучна назва Liquid Retina анітрохи не допомагає власнику iPhone 11 періодично помічати пікселі та «драбинки» на шрифтах. Адже через дозвіл дисплея страждає і його перенесення кольорів.
Загалом дисплей iPhone 11 можна назвати нормальним на побутовому рівні, але ніяк не можна похвалити за мірками 2023 року. Навіть – а скоріше навіть «тим більше» – за ціною цього пристрою.
Висновки: якщо ви критичні до роздільної здатності екрану, тонкощі шрифтів та глибини чорного кольору, то iPhone 11 – не ваш вибір. А ось за камеру можна не перейматися зовсім.
Переходимо до найцікавішого — скільки коштує iPhone 11 у 2023 році, з усіма його перевагами, недоліками та застереженнями. І цей блок я теж поділю на дві частини.
Новий, запечатаний, не відновлений iPhone 11 з пам’яттю 128 Гб (не такою вже й неповноцінною, як багато хто вважає) можна придбати приблизно за 25 000 гривень. Можна дорожче, якщо вибрати інший колір або більший обсяг пам’яті.
Чи вартий він цих грошей? Якщо ви знайшли новий iPhone 11 за 25 тисяч гривень, то, мабуть, так. Це гарний, добротний, симпатичний і надійний пристрій за ці гроші, якщо, звичайно, вам потрібен саме iPhone.
Що стосується вторинного ринку, то тут діапазон ширший: найбільш сумні екземпляри продають навіть нижче 15 тисяч, а відносно живий і здоровий iPhone 11 із нормальною ємністю оригінального акумулятора варто шукати в ніші 20 тисяч гривень. За ці гроші пристрій справді добрий, але знову ж таки — не беріть його надовго.
Завдяки тому, що смартфон став дико популярним минулого року, зараз на «вторинці» можна брати їх буквально відерами — на будь-який смак, кишеню та статки.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
View Comments
500-525 $? За смартфон 2019 року? На рік? В країні, де війна?
Ауч!
за такі гроші можна купити доволі жирного нового смартфона на андроїді, з такою ж жирною батареєю і кращими камерами. якби на 100-150 доларів дешевше - то ще можна розглянути, а так ні.