High Tech Computer або як усі звикли називати HTC. Бренд, який ще кілька років тому заслуговував звання ідеального смартфона, сьогодні зіткнувся з фінансовими проблемами. Як це сталося з HTC?
Або що HTC зробив погано? А може це вже кінець тайванської компанії?
- Спочатку мобільні телефони компанії (2004) працювали під управлінням Windows Mobile.
- HTC Dream (G1) був першим офіційним смартфоном на операційній системі Android.
- Перші фінансові проблеми почалися на рубежі 2012/2013 року.
Коротка історія HTC
HTC в цьому році святкує 21й рік народження. High Tech Computer Corporation була заснована 15 травня 1997 року на Тайвані. З самого початку діяльність компанії грунтувалася на виробництві мобільних пристроїв. Спочатку це були телефони під управлінням операційної системи Windows Mobile, а з 2008 року також запустили з Android. Одним із засновників і багаторічним президентом компанії був Пітер Чоу (Peter Chou). Підприємством в даний час управляє Шер Вонг, яка є дочкою одного з найбагатших тайваньських бізнесменів. Безсумнівно, переломним періодом для бренду був 2008 рік, коли за рахунок моделі HTC Dream світ познайомився з системою Android.
Нова Ера … HTC G1
Під таким ім’ям був відомий в Польщі, перший офіційний смартфон з операційною системою від Google. В інших країнах функціонував під назвою T-mobile G1. Смартфон був відповіддю на прийнятий в 2007 році iPhone. На відміну від обладнання Apple, HTC Dream мав повнорозмірну фізичну QWERTY-клавіатурою, камеру 3,2 мегапікселя з автофокусом і, що найголовніше, працював під управлінням відкритої ос, заснованої на ядрі Linux. Пристрій був гідно оцінений споживачами – всього за півтора року з моменту запуску. Одна з торгових мереж в США оголосила, що продала більше мільйона моделей G1, що, як для молодого ринку смартфонів, було великим успіхом.
З ніжністю
G1-це тільки початок смуги багаторічних успіхів тайванської компанії. HTC пробували свої сили також з системами Windows Phone 7/8. Однак ми знаємо, як це закінчилося в разі серії Lumia – тому давайте зосередимося на Android.
HTC Hero (G2)
На мій погляд, одна з легенд смартфонів з операційною системою Google. Духовний наступник G1 надійшов у продаж в III кварталі 2009 року, з ходу збираючи дуже хороші відгуки.
HTC Desire HD
Звичайно, це не перший телефон з лінійки Desire, але ця модель просочила до нього великою ніжністю. Бути може, це було викликано гігантським, на той час, екраном з діагоналлю 4,3 дюйма. А може бути, бездоганним дизайном, великою кількістю оперативної пам’яті, як для минулого (768 Мб!) Або фантастичною камерою 8 Mpx? Єдине, в чому я впевнений, по-моєму, Desire HD, він був кращим смартфоном на 2010 рік – кращим, ніж Galaxy S (i9000) або iPhone 4.
На мій погляд, вдале існування HTC закінчилася разом з моделлю Sensation, який на ринок потрапив в 2011 році. Проблеми зі зв’язком, слабкі анімації HTC Sens, невеликий термін служби батареї, тихий динамік, проблемний екран або середня якість фотографій-це тільки крапля в морі недоліків тайванської сенсацій. Марке не допомогли навіть хороші моделі One X, M7 та M8 і відмінний HTC 10. Фатальний результат доклав також відділ маркетингу.
В даний час
Останні роки показують, що HTC вміє робити відмінні смартфони. Кращим прикладом цього нехай буде flagowiec з 2016 року – HTC 10, який ще сьогодні можна придбати за досить привабливою ціною. Телефон, незважаючи на свої недоліки, був, по-моєму, один з кращих телефонів минулого року. Те ж саме можна сказати і про дорогу з 10-ки моделі U11.
В цілому з 2008 по 2010 рік їх було 15. Ви самі можете, до речі, перевірити, скільки смартфонів HTC в даний час у продажу і заглянути на їх ціни. Може бути HTC знайде ще свій шанс на існування не в кількості, а в якості.
Або це вже кінець?
Навіть не хочу так думати. Якби мені довелося вибрати одного виробника телефонів, якому я бажаю всього найкращого, безсумнівно, це буде HTC. Підприємство вже кілька років стикається з проблемами, які самі собі створили. Можливо недавнє завершення придбання компанією Google підрозділу підприємства за 1,1 мільярда доларів допоможе марці? Мені важко судити після такого короткого час. HTC як і раніше, втім, залишається незалежною компанією, але з сильно з’єднаними відносинами з американським гігантом, хоча ці відносини як раз завжди були хороші. Тайванська марка повинна зосередити свої сили на те, в чому сильна – у віртуальній реальності. Потім, за прикладом Apple, зосередитися на 3-4 смартфонах в рік і ввести радикальні зміни у вашому відділі маркетингу, тому що, як показали останні роки,
Незалежно від усього, я тримаю пальці схрещеними за HTC. Недавня угода з Google є початком нової глави в історії бренду. Бренд отримав другий шанс вийти на хороший рівень в настільки великому шматку ринку смартфонів? Як будуть витрачені останнім фінансування? На ці та інші питання відповість нам побратим торішнього U11, на який всім серцем сподіваюся.