Січень – найнудніший місяць року у плані нових смартфонів. На тій же компанії CES воліють показувати ноутбуки, гаджети і побутову електроніку. Дещо рятує китайський Новий рік, напередодні якого Xiaomi, OnePlus та інші китайські бренди випускають смартфони.
У цьому матеріалі пропоную подивитись кілька цікавих апаратів. На жаль, К-серія Redmi в Україні не продається, а за співвідношенням ціна-продуктивність це найцікавіший продукт. Коли Lenovo працювала офіційно, її планшети були нішевими продуктами, а зараз і поготів навряд чи наважаться їх привезти.
Формально ринок ділиться на кілька цінових сегментів:
Ультрапреміум – це, наприклад, смартфони з гнучким екраном.
Преміум – сюди потрапляють продукція Apple та всі основні флагмани Android.
Середній + – досить великий сегмент ринку, у верхніх межах якого знаходяться лайт-версії флагманів (або OnePlus 10 Pro), а в нижніх – міцні середняки з характеристиками вище за середні (раніше це були смартфони від 15 тисяч гривень).
Середній це теж досить великий і різнорідний сегмент, внизу якого базові, але хороші смартфони (наприклад, Samsung Galaxy A23 і А33), а вгорі цілком універсальні апарати типу Samsung Galaxy A52. Сюди зазвичай потрапляли усі смартфони лінійки Redmi Note.
Економ – це дешеві смартфони (раніше це були апарати нижче 5-7 тисяч гривень).
Категорія: серед «про»-планшетів це міцний середняк
Рейтинг: претендент
Ціна: 1 100 євро
Технічні характеристики:
Ринок планшетів – це iPad. На боці Android є Samsung. Всі інші компанії збирають крихти.
З Tab Extreme компанія Lenovo продовжує досліджувати нішу бізнес-планшетів. Просто так купувати цей планшет немає сенсу. Треба брати з повним обважуванням у вигляді стілусу та чохла-клавіатури. Задум Lenovo в тому, щоб планшет замінив собою ноутбук. Проте в даному випадку комплект буде важити вже 1.5 кг, що начебто перебір. Чи що думаєте?
У нас виходила пара оглядів Lenovo Tab Pro раніше. Пристрої більш ніж гідні і деякі читачі в коментарях вказували, що із задоволенням використовують планшети в робочих завданнях.
Можу припустити, що слово Extreme у назві відноситься до діагоналі екрану 14.5 дюймів. У «прошіків» із попередніх поколінь діагональ екрану була до 13 дюймів.
В іншому, як я розумію, якихось радикальних новацій немає. Хоча ні. 8 динаміків – це також екстремально. У минулому поколінні було лише 4 динаміки. Відверто кажучи, навіть цікаво подивитися, що дають цілих 8 динаміків.
Lenovo Tab Extreme називають конкурентом iPad Pro, але це негаразд. Перевага iPad – це гарний набір софту для професійних завдань. А на Android вже скільки не може вийти повноцінний Photoshop. Відповідно, «професійні» користувачі вибиратимуть iPad. А Android-планшет можна брати як бізнес-лептоп або коли хочеться планшет, але шкода розщедрюватися на iPad, який у повному обвазі буде коштувати вдвічі дорожче.
Категорія: доступний преміум
Рейтинг: гравець
Ціна: 799 доларів
Технічні характеристики:
OnePlus 11 дуже непоганий. Це хоч і не флагман, але першокласний смартфон.
По-перше, зверніть увагу на дизайн. Шайба камери з напливом виглядає дуже зухвало, як і великий логотип на кришці. Раніше OnePlus намагалася робити візуально скромніші та практичніші смартфони. Але з 10-ї серії стратегія змінилася. Ну і добре. На мою думку, красиво!
По-друге, тут просто парад технологій! Але одна з головних непомітних особливостей це технологія накопичувача UFS 4.0, яка дає приріст швидкості в 2 рази в порівнянні з UFS 3.1. Хочеться, звичайно, потримати смартфон наживо. Теоретично будь-які додатки повинні запускатися на ньому моментально.
По-третє, екран із динамічною частотою оновлення 1-120 Гц. Це третє покоління технології LTPO (Нізькотемпературний полікристалічний оксид). Екрани за такою технологією чудово економлять заряд батареї.
По-четверте, відверто розкішний набір камер. Тут і оптична стабілізація, і оптичне збільшення 2х, і ультраширик на 48 МП.
Як таких мінусів смартфон не має. Я міг би сказати про відсутність захисту від води. Але IP-сертифікації тут і не належить, її зазвичай зберігають для Pro-версії. Про слоти для карток пам’яті теж шкодувати не треба. Враховуючи, яка тут швидкісна пам’ять було б великою помилкою довіряти покупцеві вибір microSD-карти. Вставив би щось дешеве, і весь смартфон почав би класти.
Хоча, мабуть, мінус тут все ж таки є. Це ціна у 799 доларів. Якщо ви готові віддати 800 доларів за смартфон, то простіше додати ще й взяти справжній флагман… Але тут з’ясується, що OnePlus 11 Pro не існує у природі, і навряд чи він з’явиться, за словами представників бренду. Виходить дещо дивна ситуація. Якщо планували випустити цього разу лише один апарат, треба було додавати захист від води, ставити дюймову камеру і випускати з ціною на 100-150 доларів дорожче.
Категорія: Середній+
Рейтинг: претендент
Ціна: біля 25 000 гривень
Технічні характеристики:
TECNO PHANTOM X2 у нас був присвячений окремий огляд. Смартфон, безперечно, цікавий.
Плюси:
Мінуси:
TECNO PHANTOM X2 мені подобається візуально. Однак якщо задумаєтеся про покупку, то рекомендую все ж таки заплатити побільше, але взяти TECNO PHANTOM X2 Pro з висувним фотомодулем. Саме від PRO-версії отримаєте справжнє задоволення.
Рейтинг: китайський бестселер
Ціна: 460 євро
Технічні характеристики:
Відверто кажучи, я не розумію, чому Xiaomi не хотіла возити К-серію бренду Redmi. Вже кілька років це одні із найсоковитіших смартфонів за співвідношенням ціна-залізо.
Для тих, хто не розуміється на сортах Xiaomi, невелике пояснення. Redmi – це молодший бренд Xiaomi, під яким після зміни стратегії продаються пристрої початкових та середніх характеристик. Тим дивніше, що Xiaomi продовжує випускати К-серію, яка є бюджетним флагманом. K-серія зазвичай продається на ринках, де народ уже дозрів для флагманів, але повну ціну ще не готовий платити.
Хочеться сподіватися, що тепер, коли всі працюють у сіру, до нас привезуть і К60 Pro. Втім, звичайно, тут важливим є питання ціни. За 20 тисяч смартфон шикарний. Але за 45 він уже не потрібний. Нагадаю, що китайця замовляти не треба. Я якось працював із китайськими версіями смартфонів Xiaomi. Начебто, скрізь усе переключив на російську чи англійську, але трохи куди втечеш, відразу вилазять китайські вуха.
У смартфона простий “товстенький” дизайн (бо бюджетний флагман). Така собі пластикова цегла (хоча є і версія з екошкірою). Зате всі інші характеристики дуже хороші. Топовий екран з мінімальним коефіцієнтом пульсації та яскравістю 1400 ніт. Основна камера – це 50 МП модуль IMX800 від Sony. Втім, треба дивитися, які алгоритми Xiaomi посадила сюди.
До заліза також немає питань. Тут і сильний чіпсет, і навіть накопичувач поставили UFS 4.0. Xiaomi, до речі, досить швидко розкочує нове залізо на більшу частину смартфонів. Є в мене підозра, що виробник завжди закуповує більші обсяги, отримуючи знижку. Така сама уніфікація йде в плані екранів. У більшості смартфонів стандартна діагональ 6,67 дюйми. Завдяки такому підходу іноді недорогі моделі отримують якіснішу начинку. Тут наприклад можна навести серію Xiaomi 11 Lite або 12 Lite. У смартфонів шикарні екрани, які за ціною до 15 тисяч гривень їм не потрібні.
Мабуть, найбільша цікавість викликає бездротову зарядку. Досі бездротова зарядка була винятковим атрибутом справжніх флагманів. Поява цієї функції у лінійці Redmi натякає, що незабаром це буде масовою технологією у смартфонах Xiaomi середнього рівня.
Категорія: Середній-
Рейтинг: бестселер
Ціна: 230 євро
Технічні характеристики:
Серія Redmi Note – це смартфони Xiaomi, що найбільш продаються в світі, так що не дивно, що компанія регулярно випускає нові моделі і варіації.
Цей апарат приваблює своєю ціною менше 10 тисяч гривень. Зрозуміло, в Україні таку ціну ми ніколи не побачимо. Але якщо уявити, що Xiaomi Redmi Note 12 Pro Speed продавався навіть за 12 тисяч гривень, це був би хіт.
Трохи вище я говорив, що Xiaomi закуповує великі обсяги комплектуючих, які щедрим дощем проливаються навіть на ті моделі, які на це не заслуговують. Нічим іншим я не можу пояснити OLED-екран у цьому смартфоні. 6.67 дюйма, OLED, 2400 на 1080 пікселів, 1 млрд кольорів, 120 Гц, Dolby Vision, HDR10+, яскравість 900 нит – ого! Давайте відверто, куди смартфону за 200 євро технологія Dolby Vision? Швидше за все, у власника це буде єдиний гаджет у будинку, який підтримуватиме справжній Dolby Vision. Якщо захочеться посперечатися, сказавши, що мій телевізор підтримує Dolby Vision, то подивіться спочатку, яких специфікацій потребує технологія.
Крім екрану, у смартфоні примітний адаптер. Непомітно стандартною зарядкою для Xiaomi стає адаптер 67 Вт (ще рік тому я говорив би про адаптер 33 Вт).
Якість камери, найімовірніше, на типовому для старших моделей серії Redmi Note Pro рівні.
Пам’ять поставили стару (4-е покоління оперативної пам’яті та UFS 2.2). Але це такі дрібниці, на які мало хто зверне увагу.
Знаєте, на перший погляд, телефон здається ідеальним другом. Він завжди поруч, допомагає в складних ситуаціях,…
У Telegram поширюється нова шахрайська схема: користувачам надсилають повідомлення з питанням про фотографію і, під…
За результатами тестування, проведеного Tech Droider, Xiaomi 15 Pro може по праву претендувати на найкращу…
У Samsung щодо ідей все добре. Компанія запатентувала ідею смартфона з екраном, що вібрує в…
Samsung продовжує розвивати свою операційну систему, і анонс бета-версії One UI 7 привернув увагу багатьох…
На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…