Січень, що майже закінчився, порадував величезною кількістю смартфонів. Їхній асортимент вийшов настільки різноманітним, що мені вдалося зібрати в одній статті п’ять не схожих один на одного телефонів. Тут під різноманітністю я маю на увазі не технічні характеристики, а скоріше підхід до створення моделі, її призначення та аудиторію. Не будемо тягнути час і перейдемо до сьогоднішньої п’ятірки.
У дитинстві мене вчили: коли тобі потрібно зробити домашнє завдання з кількох предметів, завжди починай із найскладнішого. Пропоную це зробити і вам, адже якщо чесно говорити, то в самому факті існування Poco X5 Pro нічого цікавого немає – просто адаптація китайського Redmi Note 12 Pro Speed Edition під глобальний ринок. Так що вихваляння стосуватиметься в першу чергу прабатька від Redmi, але ви можете проектувати його на новий Покофон.
Справа в тому, що перед нами один із найдешевших смартфонів на чіпі Snapdragon 778G, що колись стояв у парі кроків від топового 888-го. Це ще актуальний процесор, що тягне практично все, що ви можете йому запропонувати. В іншому апарат також хороший: камера на 108 МП, до 8/256 ГБ пам’яті, швидка 67-ватна зарядка, екран на 120 Гц. Якщо зможуть вкластися в 300 доларів, то буде новий “топ” за свої гроші.
Зізнаюся: цей смартфон потрапив у добірку просто тому, що про нього трубили щокроку. У колах любителів технологій досі прийнято любити марку OnePlus, хоча з оригінальною компанією вона давно не має нічого спільного. Новий флагман OnePlus 11 це добре підтверджує: це все ще не розробка OPPO, хоча і повністю новим смартфоном його назвати складно. Фактично, перед нами глибока еволюція OnePlus 9 Pro.
Ми маємо той самий екран, схожий за габаритами корпус, аналогічні можливості щодо комунікацій. Змінюються лише процесори, камери та акумулятори. Тепер ми маємо набір із Snapdragon 8 Gen 2, камери на 50/48/32 МП (основа, ширик, зум X2) та батарею на 5000 мАг з реактивною 100-ватною зарядкою. Якщо відкинути причіпки у стилі «провідних аналітиків» і почати оцінювати об’єктивно, ми отримуємо придатний китайський флагман із не дуже завищеним цінником у 560-690 доларів.
Перед нами той рідкісний випадок, коли в телефоні цікава не залізна частина, а програмна. На сьогоднішній день Kyocera – єдина фірма, яка продовжує підтримувати програму Android One. У її основі лежить абсолютно чиста система із регулярними оновленнями протягом кількох років. Саме на ній і працює однойменна модель з індексом S10, хоча логічніше було б назвати її S13 — за версією системи.
А ось по начинці нічого особливого немає, адже Kyocera Android One S10 – це бюджетний смартфон, причому бюджетний японською. Це коли незвичайні нам речі поєднуються з посередніми параметрами. Процесор Mediatek Dimensity 700, 6.1″ IPS-дисплей, батарея на 4380 мАг з 35-ватною зарядкою, подвійна камера 16+16 МП, NFC, розташований ззаду сканер відбитків пальців. Зате телефон можна мити під водою і протирати спиртом. з невеликої висоти витримає.
Від японських чудес перейдемо до китайських чудасій. Тут мене здивувала марка Doogee, що вкотре вирішила побити всі мислимі та немислимі рекорди. У плані сухих цифр захищений смартфон Doogee V Max вражає: процесор Dimensity 1080 (як у нового Redmi Note 12 Pro!), 12/256 ГБ пам’яті, камера 108+20+16 МП (основна нічна макро), 6.58-дюймовий екран з частотою 120 Гц і як вишенька на торті – гігантська батарея на 22000 мАг. Навіть стереодинаміки, такі рідкісні в класі захищених телефонів, тут є!
Однак третій ешелон на те і асоціюється з «підвалом», що його представникам не вистачає дещиці здорового глузду. Наворочений за всіма параметрами V Max вийшов не тільки величезним (178.5 x 83.1 x 27.3 мм), але й важким – трохи менше півкілограма! Може, краще за необхідності брати із собою Powerbank, ніж весь час тягати таку «дурницю»? Ну і ціна трохи бентежить – платити майже 800 доларів за Doogee не дуже й хочеться. Чи не смартфон, а виставка технологій.
Під кінець розглянемо дивовижний ThinkPhone – смартфон-компаньйон для ноутбуків Lenovo ThinkPad. Одночасний показ повідомлень, загальний буфер обміну, швидка передача файлів та багато іншого. У всьому іншому спорідненість із легендарною серією, створеною ще IBM, можна побачити лише в дизайн: навмисне грубий корпус з металу та арамідного волокна, захист від пилу та вологи IP68, плоскі грані. Є додаткова кнопка для виклику різних функцій.
По начинці апарат є типовим минулорічний флагман. Чіпсет Snapdragon 8+ Gen 1, 8/256 ГБ пам’яті, камера Sony IMX766 на 50 МП, 6.6″ POLED-екран з високою частотою 144 Гц, швидка 68-ватна зарядка. Беремо умовні 600 доларів, доплачуємо за додаткову функціональність і ” — і 1000 доларів готові саме стільки ThinkPhone і коштує в західному роздробі.
Очікується, що iPhone 17 Air буде одним з найтонших смартфонів Apple — його товщина всього…
Apple збирається випустити AirTag 2 наприкінці цього року, через чотири роки після виходу оригінальної моделі.…
Згідно з останніми інсайдами, майбутній основний сенсор флагманських моделей iPhone 17 Pro і Pro Max,…
Згідно з інформацією типстера, Samsung готує значні оновлення та поліпшення для своїх флагманських моделей Galaxy…
Зловмисники поширюють шкідливе ПЗ FireScam, маскуючи його під Telegram Premium для Android. Вірус викрадає дані…
Більшість суддів Верховного суду США, ймовірно, підтримають закон, який забороняє TikTok через зв'язки з Китаєм.…