Смартфони

Який iPhone купити у 2023 році та не розчаруватися

Share
Час читання: 6 хв.

Найпростіший і найдорожчий – iPhone 14 Pro Max

Як казали в рекламі нульових, це «повний фарш», тому на нього доведеться витратити велику «котлету». Флагманський смартфон у максимальній комплектації на 512 ГБ обійдеться щонайменше 70 тисяч гривень, і його ще доведеться пошукати за такою ціною. Але на сьогоднішній день це найкращий смартфон Apple по всіх напрямках.

Почати варто з розкішного екрану: діагональ 6,7 дюйма, OLED-матриця, роздільна здатність 2796×1290 пікселів і адаптивна частота оновлення 120 Гц. Він дуже яскравий (найяскравіший в історії iPhone – до 2000 нит на вулиці) і спритний, а всі анімації виглядають максимально плавно.

І ще з’явилися дві нові фішки. Перша – постійно увімкнений дисплей Always-on-Display. Завдяки цьому екран може горіти завжди, майже не витрачаючи на це заряду. Власники Android-смартфонів давно сміялися з користувачів Apple, тому що у них Always-on-Display поширився ще кілька років тому.

Друга фіча — горезвісна «чубчик» перетворилася на «острівець», який реагує на дії та сповіщення за допомогою прикольних анімацій. Виглядає красиво, свіжо та практично. Особливо враховуючи, що під вирізом ховаються різні датчики: сенсор наближення, Face ID, камера.

На цьому смартфоні ви запустите будь-які ігри та програми взагалі без будь-яких підгальмовувань, за що дякуємо найнавороченішому чіпсету Apple A16 Bionic. Це перший процесор, створений за техпроцесом 4 нм. Щоправда, приріст у продуктивності вийшов невеликий, але й у минулого покоління характеристики були «що треба».

Всі три камери тут від Sony – основний, ультраширик та телевізор з триразовим оптичним зумом. Різниці у зйомці з iPhone 13 Pro Max ви, швидше за все, навіть не помітите. Тільки під час зйомки з високою роздільною здатністю: це перший айфон з камерою 48 Мп. А ось фронтальна камера тут захоплює майже на 40% більше світла в порівнянні з iPhone 13 Pro Max, так що чудово впорається навіть із нічними селфі.

Вердикт: Якщо не шкода грошей і хочете отримати найнавороченіший еппловський смартфон – не обмежуйте себе. Динамічний острів досі привертає увагу тих, хто ходить із застарілими моделями. Читайте наш детальний огляд iPhone 14 Pro тут.

Заощадити і в дрібницях не втратити – iPhone 13 Pro

Смартфон 2021 року, який досі є цілком актуальним. Він відстає від флагмана в дрібницях, до яких більшості користувачів взагалі не діють.

Що тут гірше? У екрану яскравість трохи нижче, але різницю ви побачите хіба що під яскравим сонцем (та й то не факт). Динамічний острівець нового айфона хоч і привертає увагу, але це явно не кілер-фіч. Без цього можна спокійно обійтись. Як і без Always-on-Display.

Наше порівняння камер iPhone 13 Pro та iPhone 14 Pro наочно показало, що різницю між фотками з цих двох смартфонів побачити практично нереально, хоча сенсори в iPhone 13 Pro менші. Фронталка справді там краща, але якщо рідко фотографуєте себе в темряві, то різниця теж мінімальна.

“Залізо” практично не поступається флагманському – процесор Apple A15 Bionic і 6 ГБ оперативної пам’яті справляються з усіма завданнями майже нарівні з більш дорогим “собратом”. І воно прослужить ще як мінімум кілька років, а оновлення приходитимуть узагалі років п’ять. Батареї в обох смартфонів теж тримають плюс-мінус однаково, незважаючи на заявлений приріст автономності iPhone 14 Pro Max.

В одному пункті iPhone 13 Pro навіть виграє: дзвінки VoLTE та VoWiFi тут досі працюють! Власники чотирнадцятої серії таким похвалитися вже не можуть.

Вердикт: Якщо не женетеся за «самим-самим», цілком можете заощадити та взяти торішню модель. Найдешевший iPhone 13 Pro обійдеться приблизно в 40 тисяч гривень, iPhone 13 Pro Max – на 10 тисяч дорожче. Повний огляд iPhone 13 Pro доступний за посиланням.

Оптимальний вибір – iPhone 12

Відмінний вибір для тих, кому потрібен бадьорий смартфон для повсякденної рутини: переписуватись у месенджерах, гортати соціальні мережі, дивитися відео на YouTube та раз на місяць фотографувати лічильники. І важливо, що за цей смартфон 2020 випуску не доведеться віддавати нирку – якщо добре пошукати, новий можна знайти за 25 000 гривень.

Чим досі хороший базовий iPhone 12? У нього якісний OLED-екран діагоналлю 6,1 дюйма та з роздільною здатністю 2560×1536 пікселів – для споживання контенту підходить добре. Хіба що чубчик завеликий, але до нього звикаєш за день. І це помітно в порівнянні з iPhone 13, iPhone 14.

Під капотом — трохи застарілий, але потужний навіть за сьогоднішніми мірками A14 Bionic та 4 ГБ оперативної пам’яті. Якщо не включатимете Call of Duty, лагів швидше за все не побачите. Батарея теж досить живуча: у більш-менш активному режимі телефон доживе до вечора. Щоправда, швидка зарядка тут слабка — лише 20 Вт.

Вердикт: Мабуть, це чи не найкращий варіант щодо співвідношення ціна/якість. Він і не гальмує, і оновлюватиметься ще кілька років, і знімає цілком стерпно досі. Читайте наш повний огляд iPhone 12.

З маленьким екраном – iPhone 13 Mini

Майже всі сучасні моделі айфонів – “лопати” з діагоналлю від шести з лишком дюймів. Але у продажу все ще можна знайти iPhone 13 mini – торішній смартфон з дисплеєм 5,4 дюйми. Ідеальне рішення для невеликої долоні.

Так, характеристики тут не топові. Адаптивної частоти оновлення немає (тільки стандартна 60 Гц), яскравість теж помітно нижче, ніж у iPhone 14 Pro (до 1200 нит у піку). Проте процесор і оперативна як у старшому iPhone 13 Pro. Тобто ви зможете запустити будь-які ігри та програми без остраху, що вони будуть гальмувати.

Але важливо розуміти, що заради маленького екрану доведеться йти на досить важливий компроміс. Батарея тут теж маленька – всього 3500 мАг. Якщо сильно навантажуватимете телефон навігаторами та іграшками, доведеться підключати його до розетки вже до обіду. Тож разом із компактним красенем доведеться носити із собою ще й павербанк.

І настійно не рекомендуємо брати iPhone 12 mini (якщо взагалі знайдете у продажу): його важко вистачає на півдня роботи. iPhone 13 mini хоча б вистачає до вечора.

Вердикт: Мастхев для тих, кому інші айфони здаються надто великими. Цей навряд чи випиратиме з кишені і точно поміститься навіть у дамську сумочку. До того ж коштує дешевше, ніж «старший» 13 Pro, а працює не менш швидко і вміє майже все те саме. Порівняли обидва смартфони для вас.

Найбюджетніший – iPhone SE 2022

Назвати його дешевим не можна, особливо якщо порівнювати зі смартфонами на Android. Але у своєму «яблучному» світі це справді одна з найдоступніших моделей, які досі є в офіційному продажу. Новий iPhone SE 2022 можна знайти за 15 000 гривень.

Девайс вийшов спірним. По суті, в корпус від давно застарілого iPhone 8 вставили більш-менш новий процесор Apple A15 і трохи оновлену камеру. Але екран залишився крихітним (4,7 дюйма) та з величезними за сучасними мірками рамками. Навіть кнопка Home зі сканером відбитків Touch ID на місці, від якої Apple відмовилася ще 2017 року.

Багато оглядачів і користувачів скаржилися на сумний акумулятор — всього 2018 мАг. До вечора, швидше за все, доведеться хоча б раз зарядити його, особливо якщо налягали на ігри та роботу з яскравим екраном.

Вердикт: Застарілий телефон у всіх сенсах. Але його можна порадити тим, хто дуже хоче потрапити до екосистеми Apple. Обов’язково прочитайте наш огляд iPhone SE 2022.

Який iPhone вибрати у 2023 році, якщо у вас iPhone

Залежить від багатьох факторів: і від вільних коштів, і ваших бажань/потреб. Але спробуємо зібрати більш-менш об’єктивний шаблон для тих, хто роздумує.

iPhone 13 або Pro/Pro Max варто оновлювати до 14-ї серії, якщо ви змінюєте смартфон щороку. Нічого кардинально нового в iPhone 14 Pro немає – до динамічного острова ви звикнете вже через тиждень, а принади 48-мегапіксельної камери розкриваються в дуже рідкісних сценаріях. Тож це варіант для тих, хто взагалі не рахує гроші. Перехід з iPhone 13 на iPhone 14 – це взагалі “шило на мило”. Сміливо пропускайте.

З iPhone 12 або Pro/Pro Max ситуація майже така сама. На перший погляд, між 12 та 13 серіями майже немає значної різниці. Тому або відразу брати iPhone 14/14 Pro і радіти найкращій автономності, найкращому дисплею. Або вже чекати на вихід iPhone 15/15 Pro. Але вони, швидше за все, будуть помітно дорожчими.

iPhone X, iPhone Xs і iPhone 11 – з цих смартфонів вже варто без сумнівів оновлюватись. Навіть iPhone 11 застарів, він може підгальмовувати. IPS екран виглядає гірше OLED, різниця між двома типами матриці разюча. Та й батарея у iPhone 11 слабка в порівнянні з свіжішими девайсами. Якщо є бажання та гроші — продавайте та беріть новий. Тому що скоро ваш смартфон ще й перестане оновлюватись. Який вибрати – написали вище.

iPhone 8 і раніше версії – залишайте, якщо вам не потрібно нічого, крім месенджерів і соцмереж. З іншими завданнями ці дідки вже навряд чи впораються. Краще підкопіть грошей і візьміть айфон новіший. Хоча б той же iPhone 12, який прослужить вірою і правдою ще як мінімум три роки.

Чи варто міняти Android-смартфон на iPhone

Однозначної відповіді тут не може бути — кожному своє. Все залежить від ваших фінансових можливостей, переваг та поточного пристрою. Не забувайте про обмеження з оплатою, неробочий Apple Pay та відсутність низки додатків. На Android можна встановити будь-яку програму та підключити MirPay, SberPay та інші платіжні сервіси.

Залежить і від того, чи ви збирали пристрої однієї екосистеми. Наприклад, власникам смартфонів, ноутбуків та планшетів Huawei дуже зручно передавати дані між пристроями одним дотиком. Своя велика екосистема є у Samsung: новий смарт-годинник південнокорейців працює тільки зі смартфонами Samsung — при переході на iPhone їх доведеться продати. У такому разі міняти девайси буде не лише незручно, а й затратно.

А от якщо вас нічого не тримає, можете поекспериментувати. При невеликому бюджеті почніть з iPhone 12. Походьте з ним пару тижнів і вирішите, чи підходить вам iOS, або Android все-таки здається привабливішим. Заради тесту можна купити навіть старий девайс, а потім продати його майже за тією ж ціною – нічого не втратите.

Лужна Софія

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

Опублікував
Лужна Софія
Tags: iPhone
  • Останні записи

    Що представить Apple навесні: iPhone SE 4, MacBook Air M4 і не тільки

    Буквально нещодавно компанія Apple випустила першу партію комп'ютерів на чипах M4. Найімовірніше, цього року більше…

    17.11.2024

    Генеральний директор Huawei назвав дату дебюту Mate 70

    Глава компанії Huawei Річард Ю офіційно заявив, що презентація нової флагманської серії HUAWEI Mate 70…

    17.11.2024

    Восени 2025 року Samsung представить власні AR-окуляри

    За даними китайської дослідницької компанії, Samsung планує випустити свої перші окуляри доповненої реальності в третьому…

    17.11.2024

    WhatsApp впроваджує кольорові значки для зручнішої навігації в чатах

    Скоро користувачі WhatsApp отримають оновлення, яке помітно поліпшить візуальне сприйняття інтерфейсу. Згідно з інформацією з…

    17.11.2024

    Найкорисніша функція на iPhone досі залишається безкоштовною

    Два роки тому Apple представила функцію Emergency SOS через супутник для iPhone 14. У той…

    17.11.2024

    Як захиститися від шахраїв після зміни номера телефону

    Експерти попереджають про необхідність видалення старих номерів телефонів з усіх онлайн-сервісів. Оскільки номери часто перепродають,…

    17.11.2024